Як вибрати гірський велосипед

Велосипедів існує безліч, але гірські - найпопулярніший тип велосипедів в Україні.


Гірські велосипеди

Це справжні універсали, котрі завоювали в Україні абсолютну популярність завдяки своїй невибагливості, міцності, хорошої керованості і доступною ціною при високому оснащенні. Крос-кантрі - найпопулярніший стиль катання на гірському велосипеді. Це можуть бути лісові стежки, польові дороги, прогулянки по парку, заняття фітнесом, а також затяжні велопоходи, круті спуски і неймовірні підйоми. Кросскантрійних велосипед стане Вашим кращим другом. Адже з ним Ви зможете провести час з друзями, відправитися в велоподорож, або просто знайти відмінну фізичну форму. Він не спасує на поганій дорозі в місті і за містом, за рахунок амортизованою передньої підвіски і товстих покришок. При цьому непогано котить і по асфальту, хоча поступається в цьому майже всім іншим типам велосипедів. Зазвичай велосипед для кросс-кантрі - це хардтейл (від англ. Hardtail - "твердий хвіст") з амортизованою вилкою, або короткоходний двопідвіс з ходом обох підвісок до 100 мм.

Новачки охоче купують гірські велосипеди "на всі випадки життя", але часом повсякденні завдання вносять свої корективи. Згодом деякі власники розуміють, що позашляхові якості їм зовсім не потрібні, і перетворюють свої "гірники" в сіті-байки, встановлюючи на них тонкі і гладкі покришки, і навіть "лежаки" (спеціальні поручні для додання тулуба горизонтального положення при їзді). Інші ж, навпаки, перетворюють свої гірські велосипеди в супер-позашляхових і трюкових монстрів.

Треба сказати, що культура велотранспорту у нас тільки формується. В Європі, де є мережа велодоріжок, велопарковок і автоматичних станцій прокату велосипедів, по місту їздять на міських байках, які для цього і призначені. Часто це дешеві велосипеди, сталеві "а-ля Україна". У нас доки всього цього немає, тому люди купують велосипед в основному не для транспорту, а для хобі. І вибір падає на гірські "універсали".

Для байків крос-кантрі, тим не менш, існує і ще одне призначення - гонки! Швидкість, витривалість, технічність і витонченість - ось відмінна риса крос-кантрі. Чого тільки варті непередавані відчуття на старті з сотнею-другою таких же фанатів як Ви!

Підведемо підсумок. Класичний гірський хардтейл - це універсальний велосипед, кросовер, який може практично все. Якщо у вас розпливчате розуміння, для чого вам потрібен велосипед, якщо ви на питання "де і як ви будете кататися" відповідаєте "нуу ... всюди, як зазвичай" ... то гірський хардтейл - це ваш вибір. А далі - життя покаже! Так чи інакше, щоб сповна пізнати своє велосипедне "Я" - вам потрібно пройти через класичний гірський хардтейл.

Плюси:

  • Універсальний і невибагливий;
  • Досить доступний (від екв. 300 дол.);
  • Широкий асортимент комплектуючих;
  • При бажанні модифікується під Ваш смак.

Мінуси:

  • Щодо велику вагу (12-15 кг) в порівнянні з шосейними велосипедами і деякими сіті-байками;
  • Слабкий накат по асфальту;
  • Спортивна посадка і тип комплектуючих гірського байка орієнтовані на перш за все на фітнес / спорт, а не на комфорт транспортні.

Рекомендуємо також почитати статтю про правильний вибір велосипедів. У ній розглянуті всі типи велосипедів, як правильно вибрати велосипед за ціною і за зростом, як не помилитися в якості велосипедів.

З повагою, компанія Veliki.com.ua

Коментарі до статті «Як вибрати гірський велосипед»

Ваше фото
1
1 0
e
Ваше фото
Вова
3 4
Давно думал и хотел купить горный велосипед. Но никак не мог решится. Так как горный велосипед, по моему мнению, значительно отличается от других типов. Прочитав данную статью, появляется представление, задачи, и возможности горного велосипеда. Все грамотно и на доступном языке написано. Благодарю автора за точное объяснение данной категории велосипеда.
Ваше фото
Богдан
9 9
Напоминает ситуацию с автомобилями, многие покупают себе внедорожники, но при этом ездят только по городу и с асфальта съезжают крайне редко, так и с велосипедами, практически все берут "горняки" для обычной езде по городу.
Ваше фото
Дин
5 6
Отлично звучит. Чтобы понять своё велосипедное "Я" вам нужно пройти через горный хардтейл. Тут сложно не согласится, учитывая универсальность этого класса байков. А то, что горные хардтейлы уступают по накату другим классам, то тут не совсем верно. Есть модели, которые бы это опровергли. Но это приятное исключение.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Большинство новичков и иногда даже опытные велосипедисты не имеют чёткого представления, из каких именно частей состоит их велосипед. В на...
Универсальных велосипедов не бывает. В этой статье мы поможем Вам разобраться в стилях и направлениях катания на велосипеде.
Жизнь современного человека сложно представить без спорта и велосипеда. А последние представлены на просторах магазинов в таком разнообр�...
Для полного ответа на этот вопрос процитируем раздел по подбору рамы из нашей статьи "Как выбрать велосипед"
Сегодня известные гонщики обкатывают новые модели олл-маунтин велосипедов, чтобы уже в следующем сезоне каждый из нас мог порадовать себя покупкой такого красавца. Заглянем в закулисье и узнаем, на чем сегодня катают чемпионы?
"Лисы"-2015. Какие они, и чем нас порадуют?

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Двухподвес – это вершина развития горного велосипеда. Обе работающие подвески предоставят вам гораздо большие возможности, чем с моно-подвесочным велосипедом, имеющим только амортизационную вилку.

Если обратиться к классическому пониманию назначения велосипедов, то горный велосипед – это велосипед для горной местности, а кроссовый – для пересеченной местности. Пересечёнки же полно и на равнинах, поэтому кроссовый велосипед для нее более удачен. Это ваш выбор, если вы любите путешествовать по местным полям, лесам, степям, проселочным дорогам и загородным трассам не лучшего качества. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Новичок с первого взгляда на два велосипеда не сможет отличить один от другого. "Вот этот такокй навороченный, наверно стоит дороже, чем этот простой." А на самом деле все оказывается в точности до наоборот. В чем подвох? Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Диапазон цен на велосипеды гораздо более широкий, чем у автомобилей. От 100 до 10000 долларов – в сто раз отличие, это нешуточно. Выделяя бюджет на велосипед, вы должны понимать, какие преимущества получите, нужны ли они вам. И наоборот, если вы уже знаете, какие технологии и оборудование должны быть на вашем велосипеде – вы поймете, на какие ценники обращать внимание. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Как и одежда, велосипед должен подходить к размерам нашего тела, чтобы быть удобным, комфортным и безопасным. Чтобы правильно купить велоси...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00