Зв'язок працює з перебоями. Якщо телефони недоступні, телефонуйте в телеграм або вайбер!

Як вибрати термобілизну

Одним з найважливіших елементів екіпіровки для зимових пригод є термобілизна. При цьому не важливо, чи їдете ви на машині, біжите лижну гонку або йдете пішки по засніжених стежках парку. Важливо, щоб вам було комфортно, а для цього потрібно правильно одягнутися і почати саме з термобілизни.


Правда та міфи про термобілизну

У нас склалася традиція називати функціональну білизну для занять спортом словом "термобілизна". Це не зовсім правильно, але традиція є традиція. Приставка "термо" вводить покупця в оману, і часто задаються питання: "Як сильно ця білизна гріє?" Або "При якій температурі мені буде тепло?". Крім зігрівання функціональна білизна може виконувати ще безліч інших функцій, але якщо вже прижилося "термобілизна", той для простоти нехай так і буде.

Отже, термобілизна - це натільний одяг, виготовлена з синтетичних тканин (або з додаванням натуральних) і має структуру, що дозволяє забезпечити відведення від тіла утворюваної на ньому вологи. За цими поетичними рядками криється, насправді, "велику справа" для туриста. Багато новачків вважають, що вони витрачають свою нестримну енергію на те, що "лізуть на скелю", "крутять педалі", "керують кайтом". Насправді ж велика частина їх енерговитрат йде на вироблення поту, який, відкладається в традиційному одязі, створює незабутнє відчуття, яке ми культурно назвемо "дискомфортом". Таким чином, чим "крутіше лізеш", тим гірше себе почуваєш.

Термокомплект

Класифікація за типом матеріалу

Функціональна білизна може бути зроблена з поліестеру (лавсан), поліпропілену, вовни, бавовни або їх сумішей. Чисто синтетичні матеріали краще відводять вологу , більш довговічні. Додавання бавовни або вовни  робить білизну більш приємною для тіла. Термобілизна може бути виконана з тканин різної товщини (товщина тканини - це не зовсім точний термін - бувають дуже товсті тканини, але все "в дірочку", тому правильніше говорити о питомій вазі тканини). З декількох однакових за складом і типом плетіння тканин більш теплою буде більш важка (відповідно, і більш товста).

Класифікація за призначенням

Функціональна білизна може бути призначене для оutdооr-спорту і просто для повсякденного носіння. Білизна для екстремальних видів спорту, яка повинна зберігати свої властивості протягом довгого часу, роблять тільки з синтетичних тканин. Білизна для водних видів спорту (каякінг, рафтинг) - теж. Навпаки, в білизні для більш "комфортних" видів спорту, таких як гірські лижі або сноуборд, можливо додавання бавовни або вовни - для поліпшення відчуттів при носінні. Така білизна відмінно працює протягом 3-8 годин, - після цього часу шерсть і бавовна насичуються водою і білизна перестає відводити вологу. Але навряд чи ви будете кататися більше 8 годин. До білизни для повсякденного носіння пред'являються набагато більш м'які вимоги - воно повинне бути зручним і комфортним - тому його часто роблять з вовни або бавовни.

Класифікація за типом "виконуваної роботи"

Функціональна білизна може виконувати декілька функцій - гріти, відводити вологу або і те й інше відразу. При фізичній роботі виділяється достатньо велика кількість вологи, яка, накопичуючись в тканині звичайної білизни, різко знижує його теплоізоляційні властивості. До того ж на зігрівання і випаровування цієї вологи витрачається додаткова енергія. Це особливо помітно при заняттях водними видами спорту, коли волога потрапляє ще й ззовні. Тут важливим стає те, що, наприклад, поліпропілен абсолютно не вбирає воду, і ви не витрачаєте енергію на зігрівання цієї води - вона швидко стікає і білизна висихає за лічені хвилини навіть на тілі і без відчуття дискомфорту. Простіше кажучи, сучасна функціональна білизна ефективно відводить вологу від тіла, що знижує тепловтрати організму в холодну погоду і додає відчуття комфорту.

Які ж відчуття випробовує людина в термобілизні?

Це залежить від того, чим він, власне, займається. Припустимо, ви виїхали на машині за місто, щоб побігати на лижах. Ваше навантаження (під час бігу) більш-менш рівномірно високе. Якщо на вас надіто грамотно підібране під погоду і навантаження термобілизна, то ви не повинні відчувати, як по спині стікає цівка поту або що на попереку утворилася мокра зона.

Тепер припустимо, що ви турист. У цьому випадку ваше навантаження стає дуже "рваним", а по закінченню "трудового дня" наврядчи вам вдасться переодягнутися і прийняти гарячу ванну. Крім того, йдучи в зимовий похід, ви не можете взяти, наприклад, три комплекти термобілизни, в розрахунку на відлигу, "нормальний" морозець і "страшний дубак". В цьому випадку, в момент пікового навантаження, скажімо на вершині того ж Рухловского перевалу, ви можете відчути те, що вам "волого". Але це відчуття проходить протягом декількох хвилин. Добре "відчути на своїй шкурі" роботу термобілизни можна в районі шиї. Прямо по верхній межі "термофутболки" проходить і кордон сухості. Якщо хто сумнівається в ефективності роботи функціональної білизни, то може самостійно провести слідчий експеримент: одягніть термобілизну, побігайте і проведіть рукою по шиї. Звідси, до речі, важливе для туриста наслідок: термобілизна в поході не потребує сушіння. Воно не тільки сушить тіло, а й швидко висихає самостійно.

Тепер кілька порад щодо вибору білизни

Якщо вам потрібна білизна для повсякденного носіння, то можна вибирати практично будь-яку - вовняну, з додаванням бавовни, чисто синтетичне і т. п. Потрібно тільки не помилитися з вибором товщини: тонка білизна для теплого часу, товста для зими. Якщо ви гірськолижник, сноубордист або захоплюєтесь зимовою риболовлею, то правильним вибором буде як білизна з додаванням натуральних волокон, так і чисто синтетична. Для вас важливим є, як здатність білизни відводити вологу, так і її теплоізоляційні властивості. Якщо ви альпініст, турист, каякер, яхтсмен, то ваш вибір обмежений 100% синтетичними тканинами і взимку і влітку. Тільки така білизна здатна протягом багатьох днів при безперервній шкарпетці забезпечити комфорт і тепло.

І ще раз про головне

Функціональна білизна має впершу чергу ефективно відводити вологу від тіла це його головна задача. Зігрітися можна і за допомогою пушку.

Дещо про відхід

Термобілизна слід прати в теплій воді при температурі не вище +40 з милом або пральним порошком вручну або В пральній машині в "дбайливому" режимі з додаванням ополіскувача з антистатиком. Після прання необхідно ретельно прополоскати. Віджимати не треба, необхідно дати воді стекти і сушити без застосування нагрівальних приладів. Білизна з поліпропілену категорично забороняється кип'ятити, прасувати, сушити в сушильній машині, на батареї або над вогнем. Його не можна піддавати хімічній чистці і обробляти будь-якими розчинниками. Пам'ятайте, що матеріал, нагрітий до температури понад +60 С, необоротно втрачає свої властивості.


Коментарі до статті «Як вибрати термобілизну»

Ваше фото
ultra_satan
0 0
Хбионик - зло
Ваше фото

Еще стоит почитать:

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Катание на беговых лыжах, как и на велосипеде, это циклический вид спорта. Лыжи – зимний вид активности, доступный каждому. Здесь развивают�...
Современным любителям активных видов отдыха не помеха ни летняя жара, ни зимние морозы. Но как лучше всего защитить ноги от переохлаждения зимой, а от перегрева летом?
Все мы любим праздники и с нетерпением их ждем. Однако каждом празднику предшествует мучительный процесс выбора подарка. В этой статье мы постараемся помочь с этой проблемой!

Собираетесь в свой первый поход и не знаете, что взять с собой, а что оставить дома? Сколько должно быть футболок? Насколько теплый выбрать спальник? Брать ли вилку? Это действительно важные вопросы, поскольку правильно подобранное снаряжение – залог того, что от похода вы получите радость и удовольствие, а не проблемы с неприятностями.

Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Собираетесь в поход и не знаете, как рационально и правильно упаковать свой рюкзак, какие вещи с собой взять в первую очередь, а какие остав�...
Большинство заядлых путешественников часто стоят перед выбором брать спальник потеплее или полегче. Правильно подобранное соотношение п�...
Те, кто часто путешествует, знают, что за своими походными атрибутами путешественника, в том числе и спальником, необходим правильный уход �...
Пока в мире свирепствует вирус, путешествия по Украине занимают большую долю всех передвижений украинцев. Шанс попасть на горнолыжные кур�...
Трудно придумать более универсальную и удобную обуви, чем кроссовки. За более чем сто лет существования – а первые аналоги кроссовок появи...
Представьте себе картину: заснеженный парк искрится в лучах зимнего солнца, извилистые дорожки расходятся во все стороны между живописным...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00