Зв'язок працює з перебоями. Якщо телефони недоступні, телефонуйте в телеграм або вайбер!

Як вибрати велосипед

Велосипед дарує ні з чим не порівнянну свободу і кожен використовує його на свій розсуд. Покататися по місту, підкорити лісові стежки або ступені найближчого супермаркету? За більш ніж двадцятирічну історію гірського велосипеда сформувалося безліч стилів катання.

Щоб вибрати велосипед вам потрібно знати:

  • Стиль катання - місто або бездоріжжя.
  • Бюджет - зазвичай чим більше, тим краще.
  • Ваш зріст і вага-від цього залежить розмір рами велосипеда.

Питання перше. Ваш стиль катання.

Першим і найважливішим є середовище проживання Вашого залізного коня, тобто де будете їздити на ньому?

1Гірські велосипеди

Якщо ж ви хочете один байк на всі випадки життя, то ваш шлях лежить в найчисленнішу категорію гірських велосипедів. Незважаючи на назву, ці байки хороші не тільки в горах. За рахунок широких покришок (як правило, від 2") на цьому велосипеді комфортно їздити як по грунтових дорогах, так і по асфальтованих, благо якість останніх у нас не сильно відрізняється від перших ;) Також широкі покришки мають високий профіль, який слугує додатковою амортизуючою підвіскою.

Серед гірських велосипедів вододілом служить діаметр коліс

  • 27"
  • 27,5"
  • 26"
Серед гірських велосипедів вододілом служить діаметр коліс

Вже йде в історію розмір 26" представлений вкрай слабо і майже повністю перекочував у розряд підліткових. Тому рекомендуємо на нього звертати увагу, якщо ви любите раритет і артефакти старовини. Наступним розміром коліс є 27.5". Рекомендуємо ці колеса тим, чий зріст не перевищує позначки в 175 см. Для всіх же інших (від 175 і вище) - найнери-велосипеди з колесами 29".

2Двопідвіси

Ще однією диференційною ознакою гірських велосипедів є амортизація: гірські байки бувають хардтейлами (тільки амортизаційна вилка) та двопідвісами (крім вилки є ще й задній амортизатор).

Хардтейл
Двухподвес

Безумовно, двопідвіси зручніше і комфортніше в ходу, а також дозволяють проїхати там, де хардтейл «скозлит» райдера. Полноподвесная амортизація крім комфорту забезпечує ще і відмінне зчеплення з трасою. Саме завдяки їй двопідвіси відчувають себе впевнено навіть там, де немає дороги, а є лише напрямок. При цьому хардтейли легкі в ходу і ефективніше передають енергію педалювання в швидкість.

3Гіські та туристичні велосипеди

Якщо ж велосипед потрібен для повсякденних побутових потреб (поїздка на роботу, за продуктами тощо), то варто вибирати міський велосипед на дорожніх покришках (ширина від 1.1 до 1.75" і діаметром 28"), з багажником і/або кошиком, крилами і підніжкою. Або з можливістю установки всіх цих аксесуарів.

Городские велосипеды
282 модели
9 видеобзоров
218 отзывов
48 скидок

4Електровелосипеди

Новітньою тенденцією велоіндустрії стали Електровелосипеди. Це новий виток еволюції велосипеда, яка дозволяє проїхати райдеру далі, а тренування зробити ефективніше. Асистуючі електромотори, які не крутять замість вас, але лише допомагають по одній з обраних програм. Дозволяють долати перепади ландшафту без моральних втрат, отримуючи насолоду і зберігаючи пульс в аеробних межах. Все, що стосувалося звичайних велосипедів, стосується і електробайків. З тією лише різницею, що електромотор істотно розширює можливості райдера, однак і коштують такі велосипеди дорожче. Але про ціну поговоримо пізніше.

Електровелосипеди

Не варто думати, що електровелосипед – це просто байк з мотором. Звичайно, в бюджетному сегменті тільки такі і представлені, проте всі фірмові велосипеди – це технологічно досконалі байки, які здатні зробити спортсмена сильніше, а при поспіху на роботу - встигнути, і не спітніти.

5Шосейні велосипеди

Якщо ви хочете швидкості вам важлива постійна і рівномірна кардіонавантаження, то тут краще шоссера вам нічого не підійде.

Шоссейнi велосипеди

Лайфхак: будь шоссер програє на грунтах Гірнику, а будь-який Гірник не зрівняється з шосером на асфальті.

6Кросові або гібридні велосипеди

Однак, слід розуміти, що шосейний велосипед не підійде для їзди по грунтових стежках. Відсутність амортизації і вузькі покришки розтрясуть все бажання їздити. Для таких цілей є кросові або гібридні велосипеди. Вони володіють більшою прохідністю, хоч і поступаються шосейникам в швидкості.

Кроссовi или гибриднi велосипеди

7 Велосипеди BMX, для дерта і тріалу

Любителям полоскотати нерви слід дивитися в бік BMX, стріт, дертових байків. Вони зібрані на посилених рамах і комплектуючих, на яких просто не захочеться їхати прямо.

Велосипеди BMX, для дерта и триала

Питання друге. Ваш бюджет покупки.

Наступним фактором, який є одним з основних при виборі велосипеда, є бюджет покупки. Тут варто звернути увагу на складові ціни велосипеда. Адже всупереч законам ринку якісний байк не може коштувати 3 копійки. Якщо ви вибираєте велосипед до 400 $, то варто морально миритися з тим, що він буде досить важкий і не розрахований на великі навантаження. У ціновому діапазоні від 400 $ до 1 000 $ досить примірників для повсякденної експлуатації з різним рівнем комплектуючих (Навісним обладнанням, амортизації) і рам. Чим вище клас навісного обладнання, тим рідше потрібно буде налаштовувати і обслуговувати. Амортизаційні вилки на більш дорогих велосипедах оснащені олійними демпферами, повітряними пружинами і настройками, які дозволять адаптувати амортизацію під конкретні умови експлуатації Велосипеди від 1 000 $ - це байки високого рівня комплектуючих.

Лайфхак: одним з маркерів якості велосипеда є термін гарантії на його раму. Вона може бути і один рік, а може бути довічна. Що краще – пояснювати зайве.

Для того, щоб зрозуміти, що мається на увазі під якістю велосипеда, і на що потрібно звертати увагу, визначаючись із сумою покупки, рекомендуємо ознайомитись з нашими статтями:

  1. Як вибрати велосипед за ціною. Чи можна довіряти брендам?
  2. Огляд цін на брендові велосипеди. За що гроші платяться?

Питання третє. Розмір рами.

Пропорції тіла у нас різні, тому і носимо різні розміри одягу, і по-різному відсуваємо крісло в автомобілі. Велосипед також нерозривно пов'язаний з нашим тілом, а значить він також повинен бути правильного розміру. І якщо ви висоту рами можна компенсувати підсідельним штирем, висунувши його сильніше, або, навпаки, сховавши глибше. То довжина рами – константна величина, яку компенсувати вкрай складно.

Увага: при виборі розміру завжди орієнтуйтеся тільки на свій зріст. При замовленні ми самі професійно скорегуємо розмір вашого велосипеда для вашого комфорту і безпеки.Розмір рами, дюйми Ваш ріст, см Розмір рами, см Розмір рами, умовні. од
13" 130-145 33 XS (Xsmall)
14" 135-155 35,6 XS (Xsmall)
15" 150-160 38,1 S (small)
16" 150-165 40,6 S (small)
17" 160-170 43,2 M (medium)
18" 167-175 45,7 M (medium)
19" 170-180 48,3 L (Large)
20" 178-185 50,8 L (Large)
21" 180-190 53,3 XL (XLarge)
22" 185-195 55,9 XL (XLarge)
23" 190-200 58,4 XXL (XLarge)
24" 195-210 61 XXL (XLarge)

Дізнатися, як правильно вибрати розмір рами ("ростовку") велосипеда і чим загрожує недотримання цих правил – можна дізнатися з нашої статті: Як вибрати велосипед по зросту і як це роблять Veliki.com.ua У вищенаведеній таблиці перераховані найбільш поширені розміри рам і ріст велосипедиста, для якого вони будуть якраз.

Лайфхак: не буває велосипеда, який би був однаково гарний і для велосипедистів зростом 170 см і 190 см, як і черевик на ногу 38 і 42.

Це основні параметри, які допоможуть вам правильно вибрати велосипед. Користуючись ними, ви зможете легко налаштувати фільтри нашого сайту так, щоб з сотень представлених велосипедів, випадали тільки ті, які вам підійдуть. Але, якщо все ж у вас будуть питання, телефонуйте і ми допоможемо! Якщо ви дочитали цю статтю і всі її підрозділи до кінця, то тепер ви розбираєтеся в класах та призначення велосипедів, здатні оцінити їх якість і рівень. Ви зможете не тільки вдало і осмислено купити собі велосипед, але і допомогти в цьому друзям і знайомим.

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Як вибрати велосипед»

Ваше фото
Одод
23 18
Привіт!Посилання на статтю 'як обрати велосипед по ціні..' веде на цю ж таки сторінку-чи це такий задум?)
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Виправили, дяка
Ваше фото
Іван
12 0
Доброго дня купили два велосипеда хардтейла, в одному після спрацювання переднього амортизатора, з’являється чітка полоска масла. Чому так і в чому може бути проблема?
Ваше фото
Артур
8 6
BMX топ 2
Ваше фото
Михаил
63 64
Самая годная статья на тему. Сразу видно писали катальщики, а не теоретики.
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00