Зв'язок працює з перебоями. Якщо телефони недоступні, телефонуйте в телеграм або вайбер!

З чого складається велосипед?

Більшість новачків а іноді навіть досвідчені велосипедистів не мають чіткого уявлення, з яких саме частин складається велосипед. У нашій статті ми розповімо про основні складові велосипеда. Кожен рік бренди впроваджують нові технології конструювання і виробництва велосипедів, однак, незмінним залишається базовий набір деталей велосипеда — рама, колеса, ланцюг, вилка, сідло і кермо.

1 - Гальмівні ручки

Служать для управління гальмами велосипеда. Розташовані праворуч і ліворуч на кермі. Ліва (найчастіше) відповідає за переднє гальмо, права — за заднє.

2 - Манетки

Або гріпшіфти служать для перемикання передач безпосередньо з керма.

3 - Гріпси

Призначені для кращого зчеплення рук велосипедиста з кермом. На шосейних велосипедах замість грипс використовується спеціальна обмотка.

4 - Винос руля

Призначений для кріплення керма до рульової труби вилки. Залежно від його розміру і кута підйому, кожен велосипедист може підібрати комфортну посадку.

5 - Кермо

Кермо велосипеда буває декількох типів і розмірів: прямий з вигином, короткий (для крос-кантрі 540-620 мм), вигнутий з підйомом (для трейл 620-670 мм) і широкий посилений (для екстремального катання 660-710 мм). Для шосейних велосипедів рулі випускаються спеціальної форми розміром 380-460 мм;

6 - Рульова колонка

служить для надійного з'єднання вилки і рами велосипеда. Містить в собі два посилених промислових підшипника.

7 - Вилка

Амортизаційна вилка потрібна для комфортного подолання нерівностей. Жорстка (ригидна) - для швидкісного катання.

8-11 - Колеса

Обода, покришки, спиці та втулки. Для кожного типу велосипедів є свої діаметри коліс.

12 - Гальма

Розрізняють за типом приводу: механічні і гідравлічні. За місцем докладання зусиль: ободниє і дискові.

13 - Сідло

Дуже індивідуальний компонент велосипеда. Бувають спортивні жорсткі і більш м'які для круїзерів, сіті-байків і дорожніх велосипедів.

14 - Підсідельний штир

Призначений для кріплення сідла до рами велосипеда. З його допомогою регулюється висота сідла і, відповідно, посадка велосипедиста.

15 - Задній амортизатор

Встановлюють на велосипедів для агресивних стилів катання: даунхілу, ендуро, олл маунтін, фрірайду. Розрізняють повітряні і пружинні амортизатори.

16 - Касета

Задні зірки приводу велосипеда. Касети бувають на 6-12 швидкостей.

17 - Шатуни з зірками утворюють "систему"

До рами шатуни кріпляться за допомогою каретки, яка вкручується в спеціальний отвір.

18 - Педалі

Розрізняють контактні і платформні педалі. Контактні вимагають наявності спеціальних велоботінок з кріпленнями (шипами).

19 - Ланцюг

З'єднує провідні зірки (систему) з відомими (касета).

20-21 - Перемикачі швидкостей

служать для перекидання ланцюга на різні зірки для регулювання зусилля велосипедиста в залежності від рельфа.

22 - Гальмівний диск

входить до складу дискового гальма та затискається гальмівними колодками для гальмування.

23-24, 27 - Рама велосипеда

Це основний вузол, який з'єднує всі компоненти в єдине ціле. Від якості, геометрії і матеріалу рами залежать основні ходові якості велосипеда. Рами бувають двухпідвісні з заднім амортизатором і жорсткі (хардтейли, від слова hard tail - жорсткий хвіст).

25-26 Підвіска

Унікальне розташування шарнірів і лінків підвіски забезпечує відмінну роботу амортизаційної системи.

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «З чого складається велосипед?»

Ваше фото
Коляныч
8 0
Вот это расклад, это можно сказать автор разобрал байк по запчастям. Мне-бы в детстве такую подробную инструкцию когда ломался мой первый велик "Орлёнок". Там правда всё проще было, но в нынешних байках даже с образованием технаря трудно разобраться. Огромный респект и уважуха автору.
Ваше фото
Женя
5 6
Полезная статья, а то большинство не знают как называются детали и где они находятся на велосипеде. Но при выборе в первую очередь надо смотреть на материал рамы на вилку велосипеда (жесткую стоит брать при скоростном катании) и на систему шатунов.
Ваше фото
Лев
4 0
Казалось бы, небольшой транспорт , на двух колесах. Но на самом деле столько детали, это что-то. Сам не думал что из столько детали состоит, пока не пришло время занятся ТО и небольшим ремонтом. Автор, прикольная статья. Очень познавательная и полезная получилось. Круто!
Ваше фото
Антон
4 5
Очень полезная и познавательная статья. То что нужно знать для общего развития. Простейшие навыки и знания для начинающего велосипедиста. При желании, каждый найдет что-то больше для себя.
Ваше фото
Елизавета
9 0
Устройство велосипеда довольно сложное, не каждый сможет выполнить даже простейший ремонт, разве что прикрутить отвалившуюся педаль. Знать устройство велосипеда, конечно, нужно. С удовольствием и интересом ознакомилась с составными частями велосипеда. Действительно о назначении некоторых даже не знала.
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00