• Головна
  • Статті ⚽
  • Крос-кантрі, Олл-Маунтін, Стріт ... До якого стилю катання душа лежить?

Крос-кантрі, Олл-Маунтін, Стріт ... До якого стилю катання душа лежить?

Універсальних велосипедів не буває. У цій статті ми допоможемо Вам розібратися в стилях і напрямках катання на велосипеді.


Велопрогулянки по парках і грунту помірної складності і по асфальту (Fitnes). Катання без особливих навантажень, щодо рівному покриттю (асфальт, парки, сквери, лісові стежки, грунтові дороги). Як правило, на таких велосипедах досить пряма, комфортна посадка, більш широке і м'яке сідло, можливість поставити багажник і крила. На цьому велосипеді можна їздити як по місту, так і за місто, на риболовлю, на пікнік, на дачу. Багато велосипедів з цієї групи мають 18-27 швидкостей, що дозволяє в'їхати на гору на низькій передачі, і швидко спуститися з неї на швидкісній передачі. Амортизована вилка з ходом 60-80 мм (рідше - 100 мм), пом'якшить вібрації і удари на грунтовці. У цю групу входять також одношвидкісні велосипеди (Singlspeed) і велосипеди з жорсткою вилкою (Rigid), які прості в обслуговуванні і відмінно котять по рівних дорогах.

Катання по всім видам грунту, тренування (можлива участь в аматорських перегонах) (Cross Country). Спортивне, швидкісне катання по грунтах будь-якої складності, метою якого є тренування, фізичний розвиток, отримання гострих відчуттів, участь в аматорських змаганнях. В такому велосипеді все направлено на максимальну продуктивність: високотехнологічна рама, розрахована до мікрона, полегшені деталі, надійні механізми, які не відмовлять в найважчих умовах. Ви зможете розвинути велику швидкість, перестрибнути перешкоду, увійти в крутий поворот. І в дощ, і в бруд, і в сніг такий металевий кінь Вас не підведе. У цій групі ви зустрінете як «хардтейли» (велосипеди тільки з переднім амортизатором, Hard Tail - «твердий хвіст»), так і «полноподвеси» (велосипеди з переднім і заднім амортизаторами). Хороші пружинні або повітряні амортизатори з ходом 100-120 мм відпрацюють вібрації, нерівності і вибоїни на Вашому шляху. Якісні гальма, багатошвидкісна трансмісія, і «зла» позашляхова гума дозволять Вам розвинути «агресивну» їзду - входити в круті повороти на пристойній швидкості, різко набирати хід і миттєво сповільнюватися перед небезпекою, подолати кілометри бруду і піску, піднятися на круту гору і впевнено спуститися з неї. Це справжній гірський велосипед.

Катання по асфальту і укоченому грунту на 28-дюймових колесах (Cross). Великі 28-ми дюймові колеса цих велосипедів забезпечують відмінний накат і швидкість. Завдяки цьому він ідеальний як для укоченого грунту, так і для асфальту. На цих кросових велосипедах Ви будете долати значні відстані по лісі, парку, скверу або польовій дорозі, витрачаючи менше сил, ніж на 26-дюймовому велосипеді. А перебуваючи в місті, без особливих зусиль поїдьте на роботу, у справах, і просто для задоволення. При цьому велосипед є спортивним: на ньому аеродинамічна посадка і все розраховано на швидкісне і легке пересування по відносно рівним покриттям. Кросові велосипеди часто мають амортизаційну Вилку з невеликим ходом (50-80 мм) для комфортного подолання нерівностей грунту.

Їзда по місту у справах, на роботу, за покупками і для задоволення (City-Bikes). Цей велосипед - ідеальний засіб пересування по міських джунглях. Він має зручну посадку, і заздалегідь оснащений усілякими аксесуарами, які забезпечать Вам комфорт в місті. Це може бути багажник, фара і мигалка, підніжка, щиток ланцюга (щоб одяг не потрапила в зірки і не забруднилася), крила і навіть ... спинка сидіння. Сіті-байки дуже різноманітні. Тут Ви зустрінете одношвидкісні велосипеди (Singlespeed) з широким, розкішним кермом, і м'яким сидінням. До міських двоколісним машин відносяться також обладнані зверху до низу велосипеди, на яких спочатку встановлено все необхідне: від багажника і світловідбивачів, до фари, комп'ютера і підніжки. Велосипеди для коротких, неспішних покатушек, коли на першому місці не швидкість, а задоволення - це так звані «чоппери» (від назви відомої американської марки мотоциклів «Chopper»). Велосипеди дуже схожі на мотоцикли «Чоппер» - у них величезний кермо, сильно нахилена рульова колонка, переднє колесо винесено далеко вперед, широкі шини і довге м'яке сидіння-диван. Це велосипед не для того, щоб бити рекорди, а для того, щоб вальяжно, з комфортом прокотитися по парку або тротуару, приковуючи до себе погляди перехожих ... І, нарешті, тут зустрінете рідкісних представників електровелосипедів, у яких є акумулятор і електромотор з рекуперацією. Коли Ви їдете по рівній дорозі, електропривод можна не використовувати. Їдете з гірки - підключили мотор і він дає зарядку на акумулятор, а коли в'їжджаєте на гору - включили електро-тягу, вона допомагає подолати підйом. Електровелосипеди - кращі друзі людей похилого віку, яким уже не до рекордів і вкручування в гору не приносить їм задоволення, як молодим.

Електровелосипед - це перш за все велосипед, він допоможе людям похилого відчувати себе бадьорими і сильними, і легко доставить їх додому, якщо раптом в заваді не стане сил крутити педалі.

Катання по шосе з високою швидкістю (Road). Ці велосипеди покликані розвивати максимальну швидкість. Для них призначені рівні шосе. Тонкі колеса накачані до 8 атмосфер - щоб тертя кочення покришок по асфальту було мінімальним. Рама з тонких трубок, легкі гальма, легкий кермо і сідло, легкі колеса - все це для того, щоб зробити цей апарат повітряним (найдосконаліші «шоссейники» важать близько 5 кг). Тут відсутня будь амортизація, щоб був максимальний накат по рівному і твердому покриттю, тому по нерівностях на такому велосипеді проїхати важко, а по бруду - неможливо. Зате на шосе Вам не буде рівних. «Лежача», аеродинамічна посадка, мінімальна вага обладнання і тверде рівне покриття дороги - і швидкість 50-60 км / год для Вас не межа.

Катання по будь-якій гірській місцевості і будь-якому бездоріжжю (All Mountain). Олл-Маунтін в буквальному перекладі означає «Будь-яка гора». Насправді, якщо розглядати стиль їзди - це так і є. На цьому велосипеді можна побувати де завгодно. Велосипеди для All Mountain в 90% випадків мають повну підвіску з ходом 140-160 мм, повний діапазон швидкостей, хороші, але не важкі гальма, і міцні інші компоненти. При тому, що велосипед дозволяє досить агресивно і швидко спускатися з гори, він легкий і маневрений, тому дозволяє заїхати в сідлі вгору туди, куди не забратися на важкому фрірайдном велосипеді. Можна сказати, що Олл-Маунтін - це самий «універсальний» велосипед з гірських. Скрізь йому дорога - і на гору, і з гори, і по трасі, і по бруду. На ньому можна і в далеку дорогу вирушити, і проїхати красиво, з трюками по лісі.

Швидкісні екстремальні спуски з гір (Downhill), катання по важкому бездоріжжю і гірській місцевості (Freeride). Ці велосипеди дуже нагадують мотоцикли з вигляду, і призначені для екстремальних спусків з гір по грунту і каменів на шаленій швидкості. У них дуже товста гума, міцні обода, спиці і втулки, два длінноходні амортизатора (180-220 мм) спереду і ззаду, а також заспокоювач ланцюга, який утримує ланцюг на зірках при божевільній трясці. У цих велосипедах застосовані набагато більш складні технічні вишукування, ніж в мотоциклах! Особливо це стосується передньої і задньої підвіски. Міцність і безвідмовність всіх компонентів - першорядна важливість в цьому стилі, тому байки досить важкі. На них важко і нудно їздити по рівному, але зате по великих каменів, вибоїнах і горбах - їздити дуже захоплююче. Вгору їхати - вкрай важко, тому Вам доведеться скористатися підйомником або зайти на гору пішки. Але зате на спуску або в складному бездоріжжі Ви відчуєте призначення цього «велетня» - Вам будуть не страшні величезні камені, сипучка, трампліни, стрибки і приземлення. Амортизатори відпрацюють великі нерівності, аж до колод, що лежать на вашому шляху. Це машина для отримання адреналіну в великих дозах. Фрірайд - це коли поняття «немає дороги» не існує. Їхати можна всюди, де під колесами є що-небудь, крім повітря і води.

Екстремальна їзда по міських перешкод (бордюри, парапети, сходи, тумби та ін.) Або на земляних трамплінах з виконанням трюків (Street, Dirt). Стрітові велосипеди не тільки їдуть, а й літають. З таким залізним другом будь-яка поїздка по місту для Вас не просто «з точки А в точку Б», як для Сіті-байків, а справжня пригода з масою драйву. Передвигайтесь по місту, як Вам хочеться і де хочеться - по брівкам, парапетів, лавок, тумб, поручнів та клумби. Кожен метр шляху розкриває новий трюк, новий стрибок, оборот навколо осі, зіскакуванню з висоти - і все це на скаженій швидкості, з музикою у вухах ... Але це ще не все - адже є ще земляні споруди для стрибків і польотів. Щоб насолодитися стрибками на високих земляних трамплінах в лісі - буває потрібно добре попрацювати лопатою з друзями, або замовити бульдозер. На високих (до 3 м) трамплінах, «столах» та «Дроп» можна здійснювати складні, небезпечні трюки з велосипедом, такі як бекфліп (по суті сальто назад), оборот велосипеда на 360 градусів, барспін (обертання керма в повітрі при польоті) і безліч інших. Де б Ви не були - в лісі, в місті, у дворі або на будмайданчику - всюди Ви знайдете «пригоди» і зможете промчати по спорудах, видаючи захоплюючі піруети і трюки. Для цього Вам дано короткий, легкий і верткий велосипед, з міцною рамою, здатної витримати всі Ваші удари і приземлення. У ньому низько опущене сідло, яке використовують лише для того, щоб відпочити, в ньому надійна амортизаційна вилка з невеликим ходом (80-100 мм), товста гума, міцні обода, спиці і втулки. На цих велосипедах, як правило, встановлена одна зірка спереду з заспокоювачем ланцюга, який не дасть ланцюгу зіскочити з неї при шаленій трясці.

Виконання трюків і гонки на маленьких велосипедах з колесами 20 дюймів (BMX).

ВМХ - це самий видовищне, що можна робити на велосипеді. Захоплюючі трюки, катання задом, підстрибування на одному колесі, віртуозні повітряні трюки на рівній поверхні і на спеціальних спорудах - все це ВМХ, який збирає величезні натовпи глядачів. Такі маленькі велосипеди легко управляються і можуть витримати дуже грубе поводження. 48 спиць в 20-дюймовому колесі - це не те, що 32 спиці, як у гірських велосипедів. Такі колеса, плюс посилені втулки, плюс сталева міцна рама - це ВМХ. На цих трюкових велосипедах часто не буває гальм, або варто тільки задній. На вигляд вони здаються примітивними, але тая в собі величезні можливості і позамежну міцність. Часто на ВМХ встановлюються співали (трубки на осі), які служать для ковзання на них по парапету, трубі, а також для того, щоб ставити на них ноги при деяких вправах. Один з підвидів ВМХ - це ВМХ-рейсинг (BMX-Racing), який представляє собою гонки на велосипедах ВМХ по короткій, але дуже складній трасі, що буяє безліччю трамплінів. Гонка триває коло 40 секунд, дуже небезпечна і дуже видовищним. Тому гонщики виступають в серйозному захисту тіла і шоломі.


Коментарі до статті «Крос-кантрі, Олл-Маунтін, Стріт ... До якого стилю катання душа лежить?»

Ваше фото
Мария
2 3
Вот тоже не подозревала, что бывает столько стилей, знала, что есть профессиональные гонки, а все остальное - покатушки на природе для любителей. Лично я люблю фитнес прогулки, чтобы поездить не спеша по парку, насладиться природой и отдохнуть душой.
Ваше фото
Игорь
2 3
All Mountain вот это мне по душе. Природа и велосипед это просто очень классное почитание, я считаю. Да на сегодняшний день очень много разновидностей велосипеда, а так же и стиля. Автор подробно расписал , затронул каждый стиль. Отличная работа. Статья раскрывает всю сущность каждого вида велосипеда.
Ваше фото
Нелька
2 3
Мы с мужем любим на выходных вело прогулки по паркам и велосипеды соответствующие выбирали. Нравится, что для таких целей очень большой выбор велосипедов, можно и недорогой байк выбрать.
А вот сын любит разные трюки на своем байке делать, у него ВМХ велик.
Ваше фото
Алена
2 3
Близкий для меня стиль Fitnes Люблю длительные поездки на природе по не очень проблемным дорогам. Велосипед выбираю с несколькими скоростями-нравится как спокойная, так и скоростная езду. Вилка должна быть амортизированной для смягчения ударов при движении по грунтовке и гравию.
Ваше фото
Галина
2 3
Такое множество стилей катания. Никогда не задумывалась, что их такое множество. Но я-городской человек и, конечно, мне ближе всего практичный City-Bikes. Соответственно и велосипед я подбираю добротный с широким рулем с удобными ручками, мягким сиденьем, с множеством аксессуаров, обязательно светоотражатели, корзина для покупок, подножка.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Большинство новичков и иногда даже опытные велосипедисты не имеют чёткого представления, из каких именно частей состоит их велосипед. В на...
Жизнь современного человека сложно представить без спорта и велосипеда. А последние представлены на просторах магазинов в таком разнообр�...
Для полного ответа на этот вопрос процитируем раздел по подбору рамы из нашей статьи "Как выбрать велосипед"
Сегодня известные гонщики обкатывают новые модели олл-маунтин велосипедов, чтобы уже в следующем сезоне каждый из нас мог порадовать себя покупкой такого красавца. Заглянем в закулисье и узнаем, на чем сегодня катают чемпионы?
"Лисы"-2015. Какие они, и чем нас порадуют?

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Велосипедов существует великое множество, но горные – самый популярный тип велосипедов в Украине.

Двухподвес – это вершина развития горного велосипеда. Обе работающие подвески предоставят вам гораздо большие возможности, чем с моно-подвесочным велосипедом, имеющим только амортизационную вилку.

Если обратиться к классическому пониманию назначения велосипедов, то горный велосипед – это велосипед для горной местности, а кроссовый – для пересеченной местности. Пересечёнки же полно и на равнинах, поэтому кроссовый велосипед для нее более удачен. Это ваш выбор, если вы любите путешествовать по местным полям, лесам, степям, проселочным дорогам и загородным трассам не лучшего качества. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Новичок с первого взгляда на два велосипеда не сможет отличить один от другого. "Вот этот такокй навороченный, наверно стоит дороже, чем этот простой." А на самом деле все оказывается в точности до наоборот. В чем подвох? Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Диапазон цен на велосипеды гораздо более широкий, чем у автомобилей. От 100 до 10000 долларов – в сто раз отличие, это нешуточно. Выделяя бюджет на велосипед, вы должны понимать, какие преимущества получите, нужны ли они вам. И наоборот, если вы уже знаете, какие технологии и оборудование должны быть на вашем велосипеде – вы поймете, на какие ценники обращать внимание. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Как и одежда, велосипед должен подходить к размерам нашего тела, чтобы быть удобным, комфортным и безопасным. Чтобы правильно купить велоси...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00