Вибираємо розмір велосипеда по зросту

Як і одяг, велосипед повинен підходити до розмірів нашого тіла, щоб бути зручним, комфортним і безпечним. Щоб правильно купити велосипед по зросту, зовсім не потрібно його «мацати» або сидіти на ньому. Ми допоможемо вам вибрати 100% правильно. Повну статтю, як вибрати велосипед за стилем катання, за зростом і за ціною - читайте тут.

як підібрати розмір велосипеда

Як правило, кожна модель велосипеда випускається з різними розмірами рами. Це для того робиться, щоб зробити поїздку максимально комфортною і безпечною для людини з конкретним зростом. Підібрати велосипед за розміром можна безпомилково, при цьому сидіти на ньому не обов'язково. Давайте переконаємося в цьому.

Рами різних розмірів (також кажуть "ростовок") відрізняються довжинами майже всіх труб. Давним-давно в якості "мірила" розміру рами було прийнято відстань від осі каретки до кінця підсідельної труби рами. Довгий час ця величина відмінно описувала розмір рами, поки її геометрія була незмінна: класичний подвійний трикутник з рівних труб. З появою технології гідроформінгу з'явилася можливість робити рами з гнутих труб, місце припасування верхньої труби до підсідельною стало більш варійованим. Та й сама довжина "випуску" підсідельною труби над верхньою може варіюватися, "завищуючи" при цьому ростовку рами, але в дійсності не змінюючи її геометріі.Такім чином, розмір рами в дюймах став все менше і менше реально відповідати зросту їздця, для якого ця рама випускається, тому переважаюче більшість виробників перейшли на буквене позначення ростові рами. І стало простіше. Ви знаєте, що для вашого зростання підходить рама М, і це все, що вам потрібно знати. Проте, все ще існує плутанина, тому що деякі виробники до цих пір "сидять" на застарілих дюймах підсідельною труби, хтось вимірює її в сантиметрах, а у деяких виробників хоч і букви, але межі росту людини під кожну букву можуть відрізнятися від моделі до моделі. Однак відмінності ці несуттєві, і легко враховуються нашими фахівцями. Щоб не завантажувати вас теорією, перейду з разу до алгоритму вибору велосипеда по зростанню.

Як ми вибираємо вам велосипед по зростанню

велосипед по зросту

 1. Не полінуйтеся виміряти свій реальний ріст без взуття біля стіни. Були випадки, коли покупці називали його з помилкою до 10 см...
 2. Спочатку ми звертаємося до розмірним сіток виробника, по конкретній моделі.
 3. Якщо такої сітки немає, то підбираємо розмір за стандартною (універсальної) сітці, яка приведена в таблиці нижче.
 4. Перш ніж остаточно визначити розмір велосипеда, ми враховуємо такі фактори:
  • Якщо ваш зріст потрапляє на кордон розмірів, то для звичайного катання краще вибрати менший розмір, а для швидкісної, спортивної їзди - більший розмір.
  • При виборі розміру рами зверніть увагу, що необхідно вибирати велосипед на розмір менше, ніж велосипеди з розміром коліс 26 "-27,5".
  • За інших рівних умов велосипеди менших розмірів більш маневрені і важать на 150-200 г менше сусідній більшою "ростовки".
  • У рам великих розмірів (L, XL, XXL) товщина стінок труб може бути більше, тому що вони розраховані на більшу вагу.
  • Якщо у вас велика (зайвий) вага, то компенсація міцності велосипеда здійснюється підбором іншої моделі (підвищеної міцності), а не більшим розміром рами.
  • Їзда на занадто великій велосипеді таїть небезпеку, пов'язану з недостатньою керованістю і забоєм промежини про верхню трубу рами при зіскакуванні з велосипеда.

як підібрати велосипед

Коли фахівці Veliki.com.ua визначили розмір рами велосипеда, можете не сумніватися, що він буде безпечний і комфортний для вас.Однако все одно у вас будуть додаткові можливості підкоригувати свою посадку самостійно. Підкреслю, це робити не обов'язково, але можливість така у вас є.

 • Якщо ви хочете більш похилу посадку, можна опустити кермо, переставивши проставочное кільця, які знаходяться під виносом керма, наверх виносу. Незважаючи на гадану незначність, ви чітко відчуєте, що ваша посадка стала більш горизонтальної і аеродинамічної, зросте опора на руки.
 • Заміна виносу сильно впливає на посадку і керованість. Довжина винесення може бути від 40 до 120 мм. Чим коротше винос, тим гостріше велосипед реагує на рухи кермом, легше відривати переднє колесо від землі, коротше й прямо посадка - все це важливо, якщо вважаєте за краще швидкості технічну їзду.
 • Якщо вам важливіше швидкість на прямолінійних ділянках, то довший винос дасть вам більш плавне управління і "довгу посадку".
 • Збільшення кута нахилу винесення рівносильно підняття / опускання керма і також впливає на посадку. Іноді для сильного опускання керма практикують перевертання виносу, однак не всі виноси це допускають. Перевірте документацію та наклейки на виносі, тому що їзда з перевернутим виносом може бути небезпечна.
 • Також для точної настройки посадки можна пересувати сідло по санчатах на 1-2 см вперед-назад.

як підібрати раму велосипеда по зростанню

Типові помилки вибору зростання

Іноді наші покупці покладаються на свої власні рішення з приводу відповідного зростання велосипеда, але іноді вони бувають помилкові. До чого це може призвести?

"Універсальний" зростання рами."А виберіть мені такий розмір велосипеда, щоб і я ростом 185 см, і моя дружина 160 см могли на ньому кататися". Таке бажання заощадити цілком виправдано, однак для чоловіка підходить розмір L або XL, а для жінки S або M. Якщо вибрати "універсальний" розмір, то обом людям буде кататися незручно, а меншому навіть небезпечно. В даному випадку кожного потрібен власний велосипед.

Велосипед дитині "на виріст".

велосипед на виріст

Дуже багато хто хоче купити дитині велосипед "з запасом", однак і тут рекомендації наших фахівців краще не порушувати. Справа в тому, що дитина при катанні на занадто великій велосипеді може отримати травму, ударившись промежиною про високу раму. Також можливо "ерзанья" по сідла, коли ноги не дістають до педалей, що загрожує падіннями з велосипеда. Крім того, на дитячих велосипедах в залежності від віку, встановлюють різного розміру гальмівні ручки. В такому випадку, рука вашої дитини може бути занадто дрібною, щоб натиснути на гальмо - це дуже небезпечно.

Немає відповідного зростання - "не біда", візьму менший ... В такому випадку доведеться дуже сильно висувати підсідельний штир з рами, вище максимально допустимого рівня. Цього робити категорично не можна, тому що ви можете не тільки необоротно пошкодити раму, а й завдати собі сильну травму, якщо штир вирве під час їзди. Іноді "рятує" в таких випадку покупка довшого підсідельного штиря, але якщо у вас вага понад 80 кг в спорядженому стані, ми не радимо цього робити. Краще підберіть собі велосипед під ваш зріст.

Стандартна таблиця відповідності розмірів велосипеда і росту людини

Зріст, см Розмір Гірський, дюйм Туристичний / міський, дюйм
140-155 XS 13 14
150-165 S 15 16
160-175 M 17 18
170-185 L 19 20
180-195 XL 21 22
190-... XXL 23 24

* 1 дюйм = 2,54 см

Кілька рекомендацій:

 • Підбір розміру рами не таке однозначне - помилка на одне значення не критична і цілком поправна без втручань в конструкцію велосипеда. Якщо велосипед здається вам замалим, ви можете підняти сидіння вгору і відсунути його назад. Також можна нахилити кермо або поміняти винос керма на більш високий і довгий. І навпаки, якщо велосипед здається вам завеликим.
 • Дуже важливо враховувати ваш стиль їзди.

Вибирайте менший розмір рами якщо ви:

 • Віддаєте перевагу повільні прогулянки по парку (спина буде в більш вертикальному положенні і менш напружена);
 • Вибираєте велосипед для літніх людей;
 • Катаєтеся в агресивному стилі з великою кількістю стрибків (низька рама дозволить легше стрибати і знизить шанси дістати до неї при падінні).

У будь-якому випадку, обов'язково узгодьте свій вибір з консультантом Veliki.com.uа - ви будете впевнені в його правильності. Рекомендуємо також почитати статтю про правильний вибір велосипедів. У ній розглянуті всі типи велосипедів, як правильно вибрати велосипед за ціною і за зростом, як не помилитися в якості велосипедів.

З повагою, компанія Великі Груп

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Вибираємо розмір велосипеда по зросту»

Ваше фото
Світлана
0 0
Доброго дня, якщо у мене зріст 164см, вага 86кг, якого розміру краще купувати велосипед? Їзда по асфальту, ґрунтовні?
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Це залежить від класу велосипеда (МТБ, гравійний, інший), розмера коліс, стилю їзди та власних побажань. На кожній моделі написано на який зріст кожний розмір рами розрахований. Як що потрібна консультація по конкретним моделям - можете звернутися до фахівців магазина. Нажаль однозначної відповіді зараз не може бути, бо дуже багатий вибір велосипедів
Ваше фото
Віталій
0 0
"L"до якого номеру рами відноситься ?
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Виробник на данну модель дає розмірну сітку саме в літерному позначенні, перевести в дюйми ми не можемо достовірно, просто подивіться на який зріст розмір яка вас цікавить розрахован
Ваше фото
Іван
1 0
В мене ріст 190 см,вага 82, якою повинна бути пропорція відносно до велосипеда, його висота та довжина Тип велосипеда гірський
Ваше фото
Андрей
7 0
Мой рост 190, вес 115кг, по городу и в лесу какой размер велосипеда посоветуете?
Ваше фото
Станіслав
1 0
Ріст166,вага85
Які параметри вело підійдуть?
Показати ще (84)
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00