Як вибрати велосипед по ціні

Новачок з першого погляду на два велосипеда не зможе відрізнити один від іншого. "Ось цей такий наворочений, напевно коштує дорожче, ніж цей простий." А насправді все виявляється в точності до навпаки. У чому підвох? Повну статтю, як вибрати велосипед за стилем катання, за зростом і за ціною – читайте тут.


Технології, комплектуючі, якість збірки

На вигляд два однакових велосипеда можуть сильно відрізнятися між собою за якістю, і новачку "на око" складно побачити ці відмінності. Все тому, що за технологіями, комплектуючих і що випливають з цього наслідки можна написати товсту книгу. Але ж вам треба купити велосипед і кататися зараз, а вже досвід прийде потім ... Як бути? Ви напевно бачили, що дуже "круті", наворочені велосипеди з двома підвісками і химерної формою рами коштують дешевше, ніж простенькі брендові гірські велосипеди. "У чому підступ?" - запитаєте ви. Дізнаєтеся далі.

Для початку познайомимося з поняттям "ашанбайк".

Ашанбайк - це цілий клас дешевих велосипедів, що відрізняються низькою якістю виготовлення, застосуванням важких і безглуздих рам, дешевих матеріалів і комплектуючих, і покликаних задовольнити потребу покупця, який не вважає за потрібне вивчити питання вибору велосипеда перед його покупкою, і покладається на чисто візуальні відчуття. Продаються ашанбайкі в мультиспортивних магазинах поруч з гантелями і орбітреки, а також в супермаркетах типу "Метро" і "Ашан", назва якого і лягло в основу терміна "ашанбайк". Типові представники ашанбайков ви бачите на малюнках. Якщо у вас зараз вистачає грошей лише на ашанбайк, то краще ще трохи накопичити ...

Я завжди був проти брендоманії, але ... В такому випадку нічого не залишається, крім як вірити брендам, справедливо очікуючи від них, що вони за вас про все подбали, і ця турбота вкладена в ціну. Надія підкріплюється тим, що бренд, який випускає простенький байк за 300 дол., Також пропонують моделі і за 4-6 тис. доларів, і мабуть, не хоче впасти перед новачком в бруд обличчям. Що ж може бути в велосипеді такого, що ви не побачите, але воно позначиться надалі?

Перш за все, це технології виготовлення, і перш за все рами. Рама - найдорожча і важлива частина велосипеда, так само як і кузов автомобіля, потрібно завжди це пам'ятати. Устаткування то важливо, але це, як то кажуть, справа наживна, його можна замінити на краще, але рама - це основа і сам характер велосипеда. У велосипедах "з ринку" (ашанбайках) за ціну менше 300 дол. В рамі будуть застосовані досить важкі і прямі труби, навіть якщо вони алюмінієві. У велосипедах від відомих брендів (за ціною від 700 дол.) Труби будуть з баттинг і гидроформованниє. Баттинг - це потоншення стінок труб в ненавантажених місцях (знижує вагу рами). Гідроформінг - це надання складного змінного перерізу труб в матрицях під високим тиском, розпеченим маслом. В результаті виходить міцна, легка і симпатична рама, що забезпечує хороший ККД при їзді. ККД велосипеда, також званий "накатом" - це здатність його перетворювати ваші м'язові зусилля в швидкість. Це дуже важливо не так? Адже у вас сили обмежені.

Зварювання алюмінію в іменитих брендів якісна, часто запатентована, що позначається не тільки на довговічності, але і на безпеці рами. У лабораторіях відомих брендів рами ламають і гнуть на стендах, доводячи їх характеристики до досконалості і знижуючи вагу. Придумують нові методи, як поєднати несумісні речі: зробити раму торсіонні жорсткої (проти скручування і згинання при педалюванні), і одночасно вертикально м'якої (для гасіння вібрацій при їзді і зниження втоми їздця). Звичайно, ашанбайк "за недорого", ні в яких лабораторіях не був, а його вагові, міцності і ККД - м'яко кажучи, далекі від оптимальних ...

Щоб бути чесним з вами до кінця, зізнаюся, що і брендові велосипеди до 500-700 дол. Не особливо напхані технологіями, і "в космос їх не запускали". Однак те, що вони зроблені якісно, надійно, з вивіреною геометрією, і позбавлені прикрих огріхів - це однозначно. І за це варто заплатити, навіть якщо поруч стоїть "незрозумілий" екземпляр з більш "крутий" навішуванням. Що ж, перейдемо якраз до навішування ...

Наступний момент - комплектуючі. Про них ви знову поки мало знаєте. Так, Shimano знають багато, тому якесь Шимано обов'язково буде стояти на дешевому велосипеді, але будьте пильні - це не показник. Можливо ви не чули про Sram, Truvativ, Avid, Formula, FSA, Raceface, Mavic і т.д., а деякі з них лідирують за рівнем якості і технологій комплектуючих. До речі, ніколи не "купуйтеся" на "рівень" заднього перемикача (ще його називають "кампаньЁла", співзвучна назві італійської компанії Compagnolo - виробника комплектуючих). По-перше тому, що перемикач стоїть від 7-8 (дешевий) до 30 дол. (Середній рівень), тобто до 4-7% вартості велосипеда. Рама, колеса, вилка - коштують набагато дорожче, і їх роль набагато важливіше. По-друге - перемикач, навіть недорогий, працює цілком нормально і передбачувано: він перемикає швидкості. Відмінність ви помітите, якщо спробуєте перемикач за вартістю раз в 10 дорожче, ніж середній рівень. Він буде працювати чіткіше, швидше, важити менше, але все це можна відчути в гонці, де важливі соті частки секунд. Якщо ви не збираєтеся відразу виступати в міжнародних гонках на своєму першому велосипеді, то на задній перемикач не варто сильно задивлятися. Дуже часто "так_себе_проізводітелі" встановлюють назад перемикач дорожче, при іншої дешевої комплектуючих та - як раз в розрахунку на тих, хто не читав цю статтю))). Тому не дивуйтеся, якщо на брендовому велосипеді за 300-500 дол. Буде стояти перемикач Shimano Altus або Acera, або який-небудь SunRace M30. Він буде добре працювати і суть зовсім не в ньому.

Ще одна небезпека, яку можуть підсунути вам велосипеди "базарного" рівня - це низька якість таких непопулярних комплектуючих як обіддя, спиці, втулки і "палиці". (Палицями називають керма і підсідельний штир). Адже чудес не буває, і цим виробникам доводиться жертвувати багато чим, щоб дати вам низьку ціну. М'які і крихкі матеріали, економія на їх обробці, наявність мікропор в алюмінієвому сплаві - все це не тільки може принести масу неприємностей при експлуатації, але і бути небезпечним для вашого здоров'я. Я вже не кажу про те, що такий велосипед гірше котить, в ньому часто щось розбовтується, з'являються вісімки на колесах і т.п. Про всі комплектуючих і принципах їх оцінки я не зможу вам розповісти в одній статті, тому поки запам'ятайте три простих правила:

  • вибирайте нехай дорожче, але брендовий велосипед;
  • не «ведіться" тільки на задній перемикач;
  • якщо ваша вага в одязі і з рюкзаком більше 80 кг - купувати ашанбайк вам заборонено;
  • довіряйте консультантам магазину Veliki.com.ua, які виберуть вам велосипед в інтернет-магазині краще, ніж ви зробите це самі, чіпаючи різні велосипеди в магазині або на ринку.

Рекомендуємо також почитати статтю про правильний вибір велосипедів. У ній розглянуті всі типи велосипедів, як правильно вибрати велосипед за ціною і за зростом, як не помилитися в якості велосипедів.

З повагою, компанія Великі Груп

Коментарі до статті «Як вибрати велосипед по ціні»

Ваше фото
Павел
2 0
Третье правило из последних чертовски верное!!! ))) Я просто в ужасе, он под моим весом в 90 кг буквально за месяц загнулся, пришлось новую раму и обода покупать. Да и вообще не советую взрослым ашанбайки. Лучше подкопить, или в кредит взять, если уж сильно хочется.
Ваше фото
Егор
1 0
Ну да , я так и думал что велосипед ашанбайк не подходят людям весом 80+. Так как по мне они сделаны все таки для более легкого веса. Соответственно и материалы используются более дешевые. Откуда и складывается такая цена. Так же согласен с автором то, что нужно покупать , пусть даже дороже, но более известной фирмы. Статья про велосипеды супер!
Ваше фото
Антон
2 0
С Ашанбайками знаком. Иногда смотришь на них и не понимаешь, что это такое :))) Такие причудливые рамы, мнимый двухподвес, и непонятный микс из навески от непонятно кого)) Выглядит же красиво, а стоит еще красивее, но блин, он же распадется через год езды.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Большинство новичков и иногда даже опытные велосипедисты не имеют чёткого представления, из каких именно частей состоит их велосипед. В на...
Универсальных велосипедов не бывает. В этой статье мы поможем Вам разобраться в стилях и направлениях катания на велосипеде.
Жизнь современного человека сложно представить без спорта и велосипеда. А последние представлены на просторах магазинов в таком разнообр�...
Для полного ответа на этот вопрос процитируем раздел по подбору рамы из нашей статьи "Как выбрать велосипед"
Сегодня известные гонщики обкатывают новые модели олл-маунтин велосипедов, чтобы уже в следующем сезоне каждый из нас мог порадовать себя покупкой такого красавца. Заглянем в закулисье и узнаем, на чем сегодня катают чемпионы?
"Лисы"-2015. Какие они, и чем нас порадуют?

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Велосипедов существует великое множество, но горные – самый популярный тип велосипедов в Украине.

Двухподвес – это вершина развития горного велосипеда. Обе работающие подвески предоставят вам гораздо большие возможности, чем с моно-подвесочным велосипедом, имеющим только амортизационную вилку.

Если обратиться к классическому пониманию назначения велосипедов, то горный велосипед – это велосипед для горной местности, а кроссовый – для пересеченной местности. Пересечёнки же полно и на равнинах, поэтому кроссовый велосипед для нее более удачен. Это ваш выбор, если вы любите путешествовать по местным полям, лесам, степям, проселочным дорогам и загородным трассам не лучшего качества. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Диапазон цен на велосипеды гораздо более широкий, чем у автомобилей. От 100 до 10000 долларов – в сто раз отличие, это нешуточно. Выделяя бюджет на велосипед, вы должны понимать, какие преимущества получите, нужны ли они вам. И наоборот, если вы уже знаете, какие технологии и оборудование должны быть на вашем велосипеде – вы поймете, на какие ценники обращать внимание. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Как и одежда, велосипед должен подходить к размерам нашего тела, чтобы быть удобным, комфортным и безопасным. Чтобы правильно купить велоси...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00