На чому ганяють чемпіони? Жером Клеменц і його Cannondale New Jekyll 2015.

Сьогодні відомі гонщики обкатують нові моделі олл-маунтін велосипедів, щоб вже в наступному сезоні кожен з нас міг порадувати себе покупкою такого красеня. Заглянемо в закулісся і дізнаємося, на чому сьогодні катають чемпіони?


Jerome Clementz розпочав свій сезон 2014 року з перемоги на гонці Andes Pacifico на прототипі велосипеда Cannondale New Jekyll, який буде доступний у продажу в 2015 році. З першого етапу Світової серії Enduro і протягом року він буде брати участь на цій моделі. Ми зв'язалися з Жеромом на півдні Іспанії, щоб ближче поглянути на його новий мега-крутий гоночний апарат, який він зараз обкатує.

New Jekyll має ряд змін у порівнянні з минулорічною моделлю. Найбільш очевидне - це перехід на 27,5" колеса, які, безумовно, стали темою для розмов і суперечок серед прихильників 26" і 27,5" коліс. Хід підвіски було збільшено до 160 мм, також злегка змінилася геометрія - кут рульової тепер становить 67 градусів, а кут сидіння 74,9 градусів. Зміни спрямовані на поліпшення стабільності велосипеда на спусках, і для збільшення ефективності педалювання на рівних ділянках і підйомах. Довші верхні труби рами набувають все більшої популярності і Jekyll слід цієї модної тенденції (довжина ЄМТ рами в середньому розмірі М відповідає 592 мм).

Підвіска

Вражаючі результати Джерома в серії ендуро-гонок принесли йому місце в команді RockShox BlackBox, надавши доступ до прототипів самих останніх розробок, не доступних для рядових райдерів світу. На даний момент на велосипеді встановлена вилка RockShox Pike в стандартній комплектації.

Вилка Джерома отримує повне технічне обслуговування і налаштування після кожної гонки, так що навіть зі стандартною комплектацією вона працює набагато краще, ніж вилки, які не обслуговуються довгий час.

New Jekyll 2015 року використовує унікальний амортизатор Fox Dyad 2 з зворотним ходом, який має дві окремі повітряні камери. Вони дозволяють йому перемикатися між 160 або 95 мм ходу підвіски. Також для кожної камери швидкість відскоку настроюється окремо, що дозволяє більш точно підлаштуватися практично під будь-який тип місцевості. Джером каже, що він використовує режим 95 мм ходу для більш плавних підйомів. А на більш технічно складних підйомах включає режим 160 мм, тому що необхідно додаткове зчеплення, яке дається за рахунок більш довгої підвіски. Fox Dyad 2 (2015) на цьому велосипеді має різні ступені стиснення, а також більш високий діапазон регулювання відскоку в порівнянні з версією 2014 року.

Гальма

Механік Жерома щойно закінчив установку комплекту нових гальм SRAM Guide. Це нова модель гальм від SRAM. Вони оснащені 4-поршневими каліперами і новими вдосконаленими ручками, які обладнані регулюванням ходу і мають більш комфортну і компактну форму. Окремої уваги заслуговують ротори. За словами виробника, вони менше схильні до деформації і краще відводять тепло.

Управління

Елементи управління даного велосипеда надані спонсором Жерома - компанією SRAM. На ньому встановлено унікальне карбонове кермо Truvativ Jerome Clementz BlackBox Bar шириною 750 мм, спеціально розроблений для Жерома, і стандартний винос Truvativ Holzfeller довжиною 40 мм. На кермі встановлена манетка для управління трансмісією SRAM XX1 формату 1х11 (1 зірка попереду і 11 ззаду), яка розташована з правого боку керма.

Зліва розташована манетка управління ходом амортизатора від 95 мм до 160 мм (хочу звернути увагу, що тут спеціально для Жерома адаптували манетку типу GripShift twist shifter), і кнопка управління гідравлічним підсідельним штирем RS Reverb stealth. Також на верхній кришці виносу встановлений GPS велокомп'ютер Garmin Edge GPS з функцією запису треку, для того щоб краще орієнтуватися на місцевості і для подальшого аналізу гонок.

Трансмісія

В залежності від рельєфу Жером використовує попереду зірку на 36 або 38 зубів. Трансмісія 1х11 дає максимальний результат в ендуро-гонках. Для перестраховки тут встановлено доопрацьований Жеромом передній заспокоювач ланцюга Truvativ, який не дає ланцюга злетіти навіть на самих технічно складних ділянках. Також тут встановлені улюблені педалі Жерома Shimano XTR, які забезпечують максимальну фіксацію ніг.

Колеса

На велосипеді встановлений комплект коліс від французького виробника Mavic, модель Crossmax Enduro. Колеса оснащені покришками 2,4" Mavic Crossmax Charge на передньому і 2,2" Crossmax Roam на задньому колесі. Такий комплект забезпечує максимальне прискорення і зчеплення на грунтовій і скелястій поверхні практично на будь-якому трейлі.

В 2014 році хочемо побажати Жерому домогтися ще більших результатів і перемог в цьому воістину цікавому і захоплюючому виді спорту.

Джерело: www.pinkbike.com

Коментарі до статті «На чому ганяють чемпіони? Жером Клеменц і його Cannondale New Jekyll 2015.»

Ваше фото
Леха
0 0
Ну и велосипед конечно у Jerome Clementz. Ценник за данный велосипед конечно же космический. Но думаю ощущения от управления велосипеда с такими характеристиками будет очень позитивные. Мне понравилось особеннапро подвеску. Жаль, такого характера с такой подвеской, велосипеды в обычных магазинах не встретишь.
Ваше фото
Джек
1 2
Вот бы хоть разочек прокатиться на таком же на каком Джером сейчас катает. Чисто ощутить всю мощь и прелесть высокотехнологичного велосипеда. Работу тормозов, вилки, управление. А то я кроме хардтейла своего формуловского ничего пока и не обкатывал. 
Ваше фото
Кирюха
1 0
Статья, конечно, интересная и в какой-то мере полезная, но мне как новичку вообще похоже до уровня такого байка как у Джерома далеко. Я на своё стрингере ещё не особо освоился с управлением. А к Нью Джекилу явно надо прийти с большим опытом катания. Или это мои чисто мысли? Как думаете можно новичку сразу перепрыгивать на профессиональный байк? 
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Большинство новичков и иногда даже опытные велосипедисты не имеют чёткого представления, из каких именно частей состоит их велосипед. В на...
Универсальных велосипедов не бывает. В этой статье мы поможем Вам разобраться в стилях и направлениях катания на велосипеде.
Жизнь современного человека сложно представить без спорта и велосипеда. А последние представлены на просторах магазинов в таком разнообр�...
Для полного ответа на этот вопрос процитируем раздел по подбору рамы из нашей статьи "Как выбрать велосипед"
"Лисы"-2015. Какие они, и чем нас порадуют?

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Велосипедов существует великое множество, но горные – самый популярный тип велосипедов в Украине.

Двухподвес – это вершина развития горного велосипеда. Обе работающие подвески предоставят вам гораздо большие возможности, чем с моно-подвесочным велосипедом, имеющим только амортизационную вилку.

Если обратиться к классическому пониманию назначения велосипедов, то горный велосипед – это велосипед для горной местности, а кроссовый – для пересеченной местности. Пересечёнки же полно и на равнинах, поэтому кроссовый велосипед для нее более удачен. Это ваш выбор, если вы любите путешествовать по местным полям, лесам, степям, проселочным дорогам и загородным трассам не лучшего качества. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Новичок с первого взгляда на два велосипеда не сможет отличить один от другого. "Вот этот такокй навороченный, наверно стоит дороже, чем этот простой." А на самом деле все оказывается в точности до наоборот. В чем подвох? Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Диапазон цен на велосипеды гораздо более широкий, чем у автомобилей. От 100 до 10000 долларов – в сто раз отличие, это нешуточно. Выделяя бюджет на велосипед, вы должны понимать, какие преимущества получите, нужны ли они вам. И наоборот, если вы уже знаете, какие технологии и оборудование должны быть на вашем велосипеде – вы поймете, на какие ценники обращать внимание. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Как и одежда, велосипед должен подходить к размерам нашего тела, чтобы быть удобным, комфортным и безопасным. Чтобы правильно купить велоси...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00