Зв'язок працює з перебоями. Якщо телефони недоступні, телефонуйте в телеграм або вайбер!

Як вибрати котушку для спінінга

Вибір котушки для спінінга — важливий етап підготовки до риболовлі що може вплинути на успіх риболовлі та задоволення від процесу.


Невідповідна котушка може заплутувати шнур (кидати бороду) псувати його, шуміти, та й взагалі досить погано працювати. А якщо котушка буде надто важкою – швидко втомлюватиметься рука. Та й дуже корисно, якщо котушка ремонтопридатна, тобто. у майстра, який робить Т.О. будуть запчастини. Як правило, для котушок Шімано та Дайва запчастини є завжди, а до інших можуть бути питання.

 1. Тип котушки

  Існує кілька типів котушок, але в спінінговій ловлі найбільш поширені безінерційні котушки (м'ясорубки). Вони прості у використанні, володіють хорошою чутливістю і дозволяють робити точні та далекі закиди та не дорогі.

  Мультиплікаторні котушки (мульти) також використовуються досвідченими рибалками, особливо при ловлі на товсті шнури, але вони вимагають певних навичок і звикання – це не для новачків.
 2. Розмір котушки

  Вибір розміру котушки безпосередньо залежить від умов ловлі та розміру використовуваного шнура. Для легких і ультралегких спінінгів підійдуть котушки меншого розміру (1000-2500 за класифікацією Shimano), які забезпечують краще балансування снасті. Для середнього і важкого спінінга підбирають котушки розміром 3000-5000, здатні вмістити більше товстого шнура і забезпечити необхідну потужність при виведенні великої риби.
 3. Передавальне число

  Передавальне число котушки визначає, скільки обертів шпулі здійснюється за один повний оберт ручки. Високе передавальне число (наприклад, 6.0:1 і вище) дозволяє швидше підмотувати волосінь, що корисно при агресивній проводці приманки та виведенні риби з-під затоплених коряг. Низьке передавальне число (наприклад, 4.0:1) забезпечує більшу силу та контроль при виведенні великої риби. І хоча на ринку існують котушки з передавальним співвідношенням 2.5:1 або 8.2:1 – 99% котушок для спінінга мають співвідношення від 5.0:1 до 5.3:1 – для новачка різниця буде непомітна – не приймайте близько до серця цей параметр при виборі першої котушки.
 4. Фрикційний гальмо (Фрикціон)

  Фрикціон котушки видає шнур при різких ривках риби. Тобто, якщо міцність на розрив шнура 3 кілограми, а риба не просто важить 5, а ще й свічкує та намагається вирватися, то саме фрикціон, налаштований наприклад на 2 кілограми дозволяє цю рибу витягнути. Існують котушки з переднім і заднім фрикціоном – але для спінінга використовуються тільки з переднім.
 5. Кількість підшипників

  Кількість і якість підшипників впливає на плавність ходу котушки та її довговічність. Котушки з великою кількістю підшипників працюють більш плавно та тихо, але це також може позначитися на їх вартості. Важливо враховувати не тільки кількість, але і якість підшипників. Загалом, не беріть китайські, там може бути написано 99 підшипників, а працювати буде гірше, ніж найпростіша фірмова котушка на 5 підшипників.

Висновок

 
Вибираючи котушку для спінінга, важливо враховувати стиль лову, уподобані приманки та умови риболовлі. Не варто економити на якості котушки, оскільки від цього залежить не тільки задоволення від риболовлі, а й ймовірність успішного виведення трофеїв. Пам'ятайте, що добре підібрана котушка у поєднанні з правильно вибраним спінінгом і шнуром стане запорукою успішної риболовлі. Задоволення від процесу лову дарує спінінг, а відсутність розчарування від порваного шнура та зійшлої риби подарує котушка.

Коментарі до статті «Як вибрати котушку для спінінга»

Ваш коментар буде першим!
Ваше фото

Еще стоит почитать:

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Сегодня попробуем расписать правильную классификацию, чтобы в дальнейшем рассказать подробно о каждом виде рыбалки и способах ловли.
Если вы совсем новичок, прочитайте статью Виды рыбалки и способы ловли, а если вы новичок именно в спиннинговой ловле читайте эту.
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00