Види риболовлі та способи лову

Сьогодні спробуємо розписати правильну класифікацію, щоб надалі розповісти докладно про кожен вид риболовлі та способи лову.


Риболовля ділиться на:

 • Зимову, а точніше підлідну риболовлю або риболовлю з льоду.
 • Літню - в Україні до літньої часто примикає осінній і весняний сезон і іноді навіть частину зими – вода в швидких річках, водоймах біля ТЕC або на водоскидах може не замерзати цілий рік.

Багато рибалок вважають за краще тільки один з цих сезонних видів лову, оскільки динаміка і снасті абсолютно різні.

 

Також можна розділити риболовлю на прісноводну та морську   – тут також використовуються абсолютно різні снасті, але про морську ми писати не будемо, в нашій країні вона не дуже актуальна по ряду причин, а 99% рибалок України ловлять на річках і ставках. Про морську риболовлю буде окрема стаття.

 

Найбільш популярна у нас літня прісноводна рибалка, яка, в свою чергу, ділиться на активну і пасивну.

 

 

Спробуємо показати повну класифікацію літньої риболовлі: 

 

 • Пасивна риболовля на мирну рибу
  • Поплавочна або поплавкова або поплавцева:
   • Болонським вудилищем
   • Маховим вудилищем
   • Матчевим вудилищем
  • Донна
   • Короповими вудилищами
   • Фідерними вудилищами
 • Активна спінінгова ловля хижака

Вочевідь, що електровудки і сітки ми тут не тільки не розглядаємо, але і максимально ненавидимо, а жерлиці трохи зневажаємо.

 

 

Пасивна риболовля на мирну рибу

 

Поплавкова ловля мирної риби максимально медитативна – спостереження за поплавком найбільш розвантажує психологічно.

 • Болонське вудилище (з кільцями, як у діда) – як правило з невеликою котушкою і з кільцями, воно важче махового, але дозволяє трохи регулювати дальність закидання, а за рахунок подвоєною довжини волосіні краще гасить “удари” риби, дозволяючи побороти більшу, ніж маховим.
 • Махове вудилище максимально легке і комфортне, волосінь кріпиться на кінчик вудилища – велику рибу таким вудилищем вкрай складно виводити, але і задоволення при удачі позамежне. Боротьба відчувається найбільш гостро.
 • Матчевим вудилищем, яке працює в парі з безінерційною котушкою можна обловити значно більшу акваторію, але це більш дороге задоволення, також вимагає більшого вміння.

Донна ловля мирної риби дозволяє закидати значно далі, і знаходити трофейну рибу на глибоких ямах. Досвідчені рибалки можуть загодувати точку відрами прикормки з човна, кораблика, дрона або рогатки і потім три дні чекати, поки вся велика риба водойми прийде на закормленную точку.

 • Ловля на фідер відрізняється тим, що рибалка не відриваючись дивиться на над-чутливий кінчик фідерного вудилища – годівниця виконує роль залучення риби, а гачок з приманкою безпосередньо впливає на коливання кінчика вудилища, що дозволяє вловити найніжніші клювання обережної риби і підсікти її.
 • Ловля на карповики не вимагає спостереження і підсікання – зазвичай коропові вудилища ставлять на різного роду підставки і родподи і чекають поки сигналізатор клювання дасть сигнал, що риба, грубо кажучи, самозасеклась і зловилася. Сигналізатори можуть бути як “дзвіночок за 5 гривень”, так і просунуті електронні сигналізатори, деякі з яких можуть зателефонувати вам на телефон, поки ви релаксуєте в наметі або спите в будинку.
 

 

Активна риболовля - ловля хижака.

 

Активна ловля це постійні цикли закидів і проводок приманки спінінгом, щоб симулювати пересування пораненого малька, рибки або великої комахи, щоб хижак кинувся на нього. Як приманок використовують блешні, воблери, мормишкі, і, наші улюблені, силіконові приманки. Хоча автору цих рядків доводилося результативно ловити навіть на таку екзотику, як на гумових жаб. Розмір приманки може бути від зовсім крихітної блешні в третину грама до півметрового силікону для трофейної щуки в Фінляндії. Традиційними розмірами силікону вважаються 1-2 дюйма для окуня і 3-5 для щуки. Кількість різних спінінгів не піддається підрахунку, але так, в окремій статті ми розповімо навіщо потрібно 100500 видів спінінгів навіть якщо ви націлені на ловлю “ щуки рівно 2 кілограми”.

У світі існує не тільки поширений у нас класичний популярний “спінінг з безінерційною котушкою” або мало поширений, але існуючий “мультик” – спінінг з мультиплікаторною котушкою. Є ще й така екзотика, як Нахлистова снасть, яка популярна в США для лову річкової форелі на мушку. Але така мегаскладная рідкість явно не для початківців, які насолоджуються статтею про способи лову. 

 

 

Зимова риболовля

 

Підлідна риболовля дозволяє ловити де завгодно на замерзлій водоймі – вибір місця для лунки – це 90% успіху. Ручними або електричними бурами рибалки роблять лунки, ловлять, і в разі невдачі змінюють місце. Однак якщо місце перевірено, водойма знайомий або лунка дає результат, то багато хто ставить над лункою намет для риболовлі, в якій можна і грітися і готувати їжу і вживати напої, що сприяють зігрівання. До речі, у нас величезний вибір термосів і газових грілок для льодової риболовлі. 

Приманки для зимової риболовлі включають:  

 • Мормишка: ефективна як для мирної, так і для хижої риби всіх розмірів. Відмінно підходить для дослідження нових водойм.
 • Балансир: імітує малька, забезпечує природну поведінку приманки у воді при правильній відвантаженні.

 

В рамках короткої статті “без води” ми напевно впоралися. Будемо раді бачити в коментарях ваші побажання і пропозиції до статті.

 

“ні хвоста, ні луски!”

 

 

P. S. в якості експерименту, і заради розваги, ми прикрасили статтю зображеннями від популярного автора "G. P. Tea IV". Продовжувати чи ніколи більше? Сама ж стаття писалася людиною, яка була на межі розлучення за свою пристрасть до риболовлі :)


Коментарі до статті «Види риболовлі та способи лову»

Ваше фото
олег
1 0
правда
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Дякуємо за відгук
Ваше фото
Ігор
1 0
Дуже пізнавальна стаття!)
Видно що автор справжній рибалка!
Лайк від рибалки
І фоточку для підтвердження)
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Дякуємо за відгук!
Ваше фото

Еще стоит почитать:

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Если вы совсем новичок, прочитайте статью Виды рыбалки и способы ловли, а если вы новичок именно в спиннинговой ловле читайте эту.
Выбор катушки для спиннинга — важный этап подготовки к рыбалке, который может повлиять на успех рыбалки и удовольствие от процесса.
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00