Як вибрати шосейний велосипед

Шосейні велосипед – це аналог Формули-1. Перевага швидкості-поза конкуренцією. Повну статтю, Як вибрати велосипед за стилем катання, за зростом і за ціною – читайте тут.


Шосейні велосипеди

Шосейний велосипед

Серед усього розмаїття велосипедів, представлених на ринку, шосейні моделі по праву займають лідируючі позиції. Вони не призначені для їзди по бездоріжжю. Головним їхнім завданням є забезпечити велосипедисту максимальну швидкість пересування по шосе, дорозі або в місті, якої неможливо досягти на будь-якому іншому типі байка. Цьому сприяє як низька вага самого транспорту, так і безліч конструктивних особливостей, які обов'язково потрібно враховувати при виборі конкретної моделі шосейного велосипеда.

Перед вибором шоссера потрібно чітко розуміти, які переваги і недоліки має даний тип велосипеда. Основними його перевагами є швидкість, легка вага, простота конструкції і обслуговування. Також, шосейні моделі ідеально підходять для занять спортом, фітнесом і звичайних покатушек. З недоліків можна виділити чутливість до дорожнього покриття, відсутність як задньої, так і передньої підвіски, неможливість установки багажника. А якщо говорити в цілому, то даний транспорт здатний подарувати власникові максимальний драйв і легкість від їзди, значно зміцнити здоров'я, а також дати можливість побачити масу цікавих і віддалених місць.

Деякі початківці велосипедисти припускаються помилки, намагаючись зібрати велосипед з окремих комплектуючих. Мало того, що дана процедура під силу тільки досвідченим велосипедистам, так вона ще забирає дуже багато часу і сил. До того ж, бажання заощадити може вилитися в ще більшу витрату коштів і завести в глухий кут при підборі неправильних компонентів.

При покупці свого першого шосейного велосипеда найкраще скористатися послугами кваліфікованих менеджерів надійного і перевіреного веломагазина. Там покупець зможе вибрати зручний для себе спосіб оплати і доставки, а також 100% гарантію на придбаний товар. Але, при бажанні самостійно вибрати шосейник, потрібно враховувати кілька основних технічних характеристик будь-якої моделі.

Головними з них є:

  • Матеріал, тип і розмір рами;
  • Вилка;
  • Колеса;
  • Навісне обладнання.

Рама

Основною деталлю будь-якого велосипеда є рама. Від її якості залежать дуже багато характеристик пристрою (накат, керованість, комфорт і т.д.). Рама не тільки є сполучною ланкою для всіх інших елементів конструкції, але також покликана витримувати максимальні навантаження під час їзди. При виробництві шосейних велосипедних рам використовуються кілька основних матеріалів - алюміній, карбон, сталь. Всі вони мають різну вартість. Саме через це ціна двох однакових велосипедів, зібраних на різних рамах, може сильно відрізнятися.

Одним з найстаріших і дешевих матеріалів при виробництві велосипедних рам є сталь. Такі рами забезпечують максимальний комфорт при їзді, так як мають властивість пружинити. Але ця перевага так само виливається і в істотний недолік. Пластична, гуляє конструкція, аж ніяк не сприяє головному принципу шосейного велосипеда - максимальної швидкості, керованості і накату. Ще один мінус таких рам, це їх велику вагу, через що більшість виробників відмовилися від використання їх в моделях своїх велосипедів.

Більш сучасним матеріалом є алюміній. Завдяки своїм властивостям, а також невисокою ціною, він найбільш часто використовується при виробництві велосипедних рам. Алюміній не схильний до корозії, має легку вагу, а також високу жорсткість. Єдиним недоліком можна вважати менший термін служби в порівнянні зі сталевими рамами, які є практично вічними.

Шосейник

Карбон є найбільш сучасним матеріалом при виробництві велосипедних рам. Багато хто думає, що карбонові рами найлегші. Це не зовсім так. Часто алюмінієві рами можуть важити менше карбонових. Головна перевага композитного матеріалу полягає в тому, що велосипедну раму з нього можна виготовити з різним рівнем жорсткості в певних місцях. В такому випадку виробникам вдається забезпечити найкращі експлуатаційні характеристики свого продукту. До того ж, карбонова рама значно перевершує алюмінієву по міцності і жорсткості, що дуже важливо в шосейному велоспорті. Так як технологія виготовлення карбонових рам є дуже складною і кропіткою, то і ціна їх досить висока.

Рама шосейного велосипеда Розмір рами грає визначальну роль при покупці. Неправильно підібрана ростовка може не тільки звести нанівець будь-яке бажання кататися, але також завдати шкоди здоров'ю. Потрібно розуміти, що у різних веловиробника геометрія і розмір рам можуть дещо відрізнятися. Саме тому, не варто орієнтуватися тільки на розмір рами, зазначений в технічних характеристиках. Для цього найкраще скористатися допомогою кваліфікованого фахівця, або ж самостійно вивчити геометрію, конструктивні особливості і розмір рами конкретного веловиробника.

Вилка

У більшості шоссейников вилка йде в комплекті з рамою. Вона може бути виготовлена з алюмінію або карбону. Вилка підбирається індивідуально до конкретної моделі велосипеда. Всі вилки мають приблизно однакові характеристики. Саме тому, в даному питанні найкраще покластися на думку інженерів компанії-виробника.

Колеса

Другим за важливістю компонентом будь-якого шосейного велосипеда є колеса. За своїм конструктивним особливостям вони поділяються на два типи - клінчерні і трубкові.

Клінчерні колеса мають на увазі використання покришки і камери. В даному варіанті обода мають спеціальні бортики, які забезпечують захоплення покришки.

Трубкові колеса мають абсолютно іншу конструкцію. Їх обода не мають бортів, а установка трубки проводиться за допомогою спеціального клею звичайним приклеюванням до обода. Сама трубка має круглий перетин і поєднує в собі, як покришку, так і камеру. Такі колеса забезпечують найкращий накат і керованість, а також здатні витримувати максимальний тиск в шинах. Але, у зв'язку з неможливістю ремонту в разі проколу, а також високу ціну, використовуються переважно в професійному велоспорті.

На різних шосейних велосипедах можна зустріти обода з різним профілем, висотою, а також виготовлені з різних матеріалів. Тут все залежить від особистих переваг покупця, а також його фінансових можливостей.

Навісне обладнання

До навісного устаткування шосейника відноситься велика група компонентів. Основними з них є шатуни, гальма, перемикачі, касета, ланцюг та інші.

Шатун шосейного велосипеда

Шатуни можуть бути декількох розмірів, призначених для різної довжини ніг. На відміну від гірських велосипедів, які можуть мати від однієї до трьох передніх зірок, на шоссерах використовується тільки комбінація з двома провідними зірками. Комбінації зубів великої і малої зірки можуть відрізнятися в залежності від типу велосипеда, а також передбачуваної сфери його використання. Найбільш популярні співвідношення 53-39, 52-42, 55-42. Можуть зустрічатися і інші варіанти.

Задня касета шосейного велосипеда

Задня касета призначена для зміни передавального співвідношення і може мати різну кількість зірок (від 9 до 11). Діапазон зірок Касетті може варіюватися в певних межах. Як правило, найменша зірка має 11 зубів, а найбільша від 21 до 32. При необхідності, касету легко замінити на більш відповідну. Потрібно тільки враховувати, що для касет з широким діапазоном зірок необхідне використання спеціального заднього перемикача, що має середню або довгу задню лапку.

Як правило, в сучасних шосейних велосипедах гальмівні ручки об'єднані з перемикачами швидкостей. Така конструкція дозволить максимально комфортно здійснювати їзду, а також моментально реагувати на зміну дорожніх умов.

Кермо і сідло шосейних велосипедів мають спеціальну форму, яка покликана забезпечити зручну і аеродинамічну посадку. Педалі для шосейних велосипедів, як правило, використовують контактні. Їх конструкція забезпечує найбільш жорстке з'єднання ноги серед усіх можливих видів. Вона дозволяє передавати максимум зусиль з ноги на систему шатунів з мінімальними втратами. Сідло шосейного велосипеда

Різні виробники пропонують різний рівень навісного обладнання. Новачкам можна порекомендувати придбати шоссер, що має середню комплектацію на алюмінієвій рамі і недорогий карбонової вилці. Це не тільки дозволить значно заощадити кошти, але також відчути всі переваги від використання шосейного велосипеда. При накопиченні певного досвіду, компоненти можна замінити на більш дорогі або придбати професійний шосейник.

Шоссер

Рекомендуємо також почитати статтю про правильний вибір велосипедів. У ній розглянуті всі типи велосипедів, як правильно вибрати велосипед за ціною і за зростом, як не помилитися в якості велосипедів.

З повагою, компанія Veliki.com.ua

Коментарі до статті «Як вибрати шосейний велосипед»

Ваше фото
Дамир
1 2
Не думал что у данного вида велосипедов столько достоинств. Всегда предпочитал горный велосипед. Да и цены на шоссейный велосипеды достаточно не дешевые. Случайно наткнулся на эту статью, про шоссейныевелосипеды. Скажу правду, был удивлен. Оказывается данные велосипеды сделаны из хороших материалов что позволяет быть велосипеды, достаточно легким. Теперь задумываюсь и присматриааюсь к данному типу велосипедов.
Ваше фото
Остап
1 2
Ну для города я бы не так рекомендовал, как для шоссе. Да и вообще, такой тип больше подходит людям, которые профессиональными гонками занимаются. Не во всех городах и не везде идеальные дороги, чтобы комфортно на шоссейнике ездить. Лучшие какой-то гибрид взять.
Ваше фото
Светлана Ивановна
3 4
Я наткнулась на этот сайт , когда хотела выбрать себе шоссейный велосипед для занятия спортом и была удивлена выбором моделей велосипедов, но столкнулась с проблемой выбора нужного велосипеда. Потом увидела статью, в которой специалисты в этой отрасли буквально разложили по полочкам составляющие , надобность этого вида двухколёсного коня. Я как новичок в этой теме, хочу поблагодарить за хорошую и грамотную подачу информации, потому что благодаря статье я наконец смогла остановить свой выбор на одной модели и приобрести железного друга.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Универсальных велосипедов не бывает. В этой статье мы поможем Вам разобраться в стилях и направлениях катания на велосипеде.

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Ну как, велик Катит или не Катит? Накат хороший? Если этот вопрос понятен для вас не на 100% - эта статья для вас.
Здесь мы собрали Топ 16 интересных велосипедов 2023 года, с которыми стоит познакомиться, чтобы быть в тренде.Принцип отбора велосипедов в это...
Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Вот наш краткий обзор велосипедов и комплектующих, которые использовались 18 мужскими командами WorldTour в 2022 году. Изменения спонсоров не бы...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00