Як зібрати велосипед з коробки

Покупка нового велосипеда завжди супроводжується великою радістю і тяжким очікуванням першої поїздки.

Останнім часом більшість покупців вибирають свій перший велосипед в спеціалізованих інтернет-магазинах. Це пов'язано з тим, що вони пропонують широкий асортимент товарів, якісний сервіс, прийнятну ціну, а також всілякі акції та знижки. Після оформлення електронної заявки і відправки товару, вже через декілька днів ви стаєте засливим власником двоколісного друга. Залишилася лише велосипед з коробки і зібрати його для першого виїзду.

Як зібрати велосипед з коробки

Можливо, на перший погляд, дана процедура здасться складною і нездійсненною. Але, уважно ознайомившись з цією статтею, ви легко зможете зібрати і налаштувати велосипед самостійно. Це вміння стане в нагоді вам ів майбутньому, коли далеко від дому виникне питання екстреного ремонту.

Які інструменти знадобляться?

Для рішення даної задачі не потрібно мати спеціалізований інструмент, який можна зустріти в професійних веломайстернях. Все, що потрібно для збірки, можна знайти в будь-якому вело-і будівельному магазині. Ми склали список найнеобхідніших інструментів, за допомогою якого навіть новачок зможе з легкістю поставити на колеса свій перший велосипед.

Що потрібно:

  • Набір шестигранників (мультитул);
  • Викрутка;
  • Ріжковий ключ на 15
  • Допоміжні інструменти (кусачки, канцелярський ніж).

Порада: вибирайте мультитул якісний з великою кількістю всіляких ключів! Таким чином, за допомогою одного інструменту можна буде налаштувати і відремонтувати любу частину велосипеда. Ще одною істотною перевагою мультитула буде наявність в ньому витяжки для ланцюга!

Що потрібно для складання велосипеда

Приступаємо до складання

Отже, коробка з велосипедом перед вами, всенеобходимые інструменти під рукою – саме час приступати до збірки!

Перші кроки

Спочатку треба звільнити велосипед від упаковки. Для цього можна скористуватися канцелярським ножем. Данну процедуру потрібно робити уважно і без поспіху, щоб не поранитися і неушкодити деталі байка. Вже на даному етапі ви з трепетом роздивляєтесь нові для вас компоненти, блискучі, алюмінієві деталі, а також нове лакофарбове покриття рами, за вибором кольору якого було проведено стільки втомлюючих годин! При упаковці товару деякі компоненти скріплюються пластиковими хомутами. Для їх перекусування можна скористатися кусачками або любим іншим для вас інструментом. Після розпакування і роз'єднання всехдеталей потрібно дістати з коробки додаткові комплектуючі. Це може бути дзвінок, відбивачі, ексцентрики, педалі, кріпильні болти, гальмівні ротори, технічний паспорти ін. В даному випадку все залежить від комплектації велосипеда і його рівня.

Якщо є можливість попросити у знайомих велосипедистів спеціальну стійку-кронштейн, на якій можна розташувати велосипед, це буде дуже зручно при складанні. У випадку її відсутності, просто скористуйтеся допомогою друзів або близьких.

Стійка для складання велосипеда

Технічна частина

В першу чергу потрібно зробити накачку колес згідно рекомендованному тиску. Виберіть середній показник між зазначеним на покришці верхнім і ніжнім порогом тиску. З досвідом, ви самі зможете з легкістью визначати ступінь накачки залежно від складності рельєфу. В рідких випадках, якщо велосипед оснащений дисковими гальмами потрібно прикрутити до колеса гальмівні ротори. Вони кріпляться шістьма спеціальними болтами, які йдуть вкомплекті з велосипедом.

Порада: якісний телескопічний велосипедный насос відрізняється малою вагою і компактними розмірами. Його можна легко розмістити на рамі за допомогою спеціального кріплення. Краще віддати перевагу насосу з манометром. Так можна більш чітко регулювати тиск в покришках, тим самим продовжуючи строк служби.

Збираємо велосипед

Починати сбірку велосипеда потрібно з установки керма. Для цього необхідно відкрутити кришку выносу, яка кріпиться чотирма болтами.Далі вставляємо кермо в винос, центрованого за допомогою нанесених рисок і прижимаємо кришкою. Болти на виносі варто закручувати хрест на хрест, без значного зусилля. Заодно перевірте як закручені болти виносу, якими він кріпиться до штоку вилки. При необхідності підтягніть їх.

Важливим моментом є положення на кермі гальмівних ручок. Вони повинні бути розміщені таким чином, щоб продовжувати положення долонь, без необхідності згинати їх в кисті!

Як збирати велосипед

Далі треба зайнятися установкою коліс. Часто виробники вже на заводі встановлюють заднє колесо і налаштовують роботу перемкача швидкостей, але зустрічаються і повністю розібрані варіанти. Дану процедуру краще проводити на перевернутому байку.

В залежності від рівня велосипеда колеса можуть кріпитися до рами за допомогою спеціальних ексцентриків або гайками. У першому випадку процедура установки проводиться вручну без інструменту,а в другому - знадобиться рожковий ключ на 15.

Для установки заднього колеса треба відтягнути задній перемикач передач тому, подолавши при цьому зусилля пружини і вставивши колесо в специальні прорізи в рамі (дропаути). Переконавшись, що вісь колеса рівно лягла в раму, вставляємо в її отвір ексцентрик, рукою притискаючи регулюючу гайку і закриваємо важіль, тим самим жорстко фіксуючи колесо. Сила притиску замка ексцентрика або закручування гайки розраховується інтуїтивно. Вона не повинна бути надмірною, щоб не пошкодити компоненти, але і не дуже слабкою, щоб колесо не випало при їзді. Данна процедура проводиться ідентично і для переднього колеса. Також потрібно врахувати, що важіль ексцентрика повинен знаходитися з лівого боку, по ходу руху велосипедаі в закритому положенні дивитися вгору.

Як збирають велосипед

Наступний крок зводиться до встановлення на рами і вилки переднього і заднього гальмівного каліпера (пристроя, в який вставляются гальмівні колодки). Кріплення цих елементів може здійснюватися двома способами - безпосередньо або з допомогою спеціальних адаптерів, які йдуть в комплекті. У другому випадку спочатку встановлюємо їх, а вже потім прикручуємо їх, а потім каліпер. Для здійснення даної процедури вам знадобиться шестигранник на 5 мм і чотири відповідних болта(в комплекті). Після цього можна закріпити на рамі всі сорочки тросиків або гальмівних гідроліній, які вкладуються в спеціальні пази і кріпляться за допомогою звичайних пластикових стяжок.

Збираємо велосипед з нуля

Порада: при установці каліперів обов'язково перевірте їх центрування з гальмівними роторами. Це виключить можливість тертя колодок і ротора, тим самим забезпечить вільне обертання коліс. Щоб зробити дану процедуру, потрібно трохи відпустити кріпильні болтиі кілька разів натиснути гальмівну ручку,затиснувши її після останнього натискання. Не відпускаючи гальмо, закрутіть болти і перевірте легкість обертання колеса. Якщо присутнє тертя, то маніпуляцї потрібно повторити для отримання необходімого результату.

Залишилась сама малість! Установка сідла і педалей:)

Виберіть сідло таким чином, щоб воно було строго паралельно землі, а його носик дивився вздовж верхньої труби рами, без відхилення вліво або вправо.

Як правильно встановити сідло на велосипед

При першому виїзді дуже важливо налаштувати правильну його висоту і положення.

Для цього скористайтесь наступними рекомендациями:

  • В положенні сидячи практично повністю випрямлена нога повинна діставати п'ятою до педалі;
  • В положенні шатуна паралельно землі, зігнуте коліно повинно складати з віссю педалі одну лінію, перпендикулярно землі. Дане регулювання здійснюється переміщенням сідла вперед або назад.

Дані поради допоможуть максимально ефективно виробляти педалювання, знизивши при цьому загальну стомлюваність, а також виключити ризик пошкодження колін в процесі їзди.

збірка велосипеда

Установка педалей здійснюється за допомогою ріжкового ключа на 15. Зверніть увагу,що педалі мають маркування R і L (леваяи права). Саме так їх і треба встановлювати на шатуни. Ліва педаль вкручується в шатун проти годинникової стрільби, а права - за годинниковою стрілкою. Часто після покупки нового велосипеда виникає необхідність регулювання заднього і переднього перемикача. Для цього можна скористатися спеціальною статтею на нашому сайті >>> Ще роз уважно огляньте велосипед, перевіривши кожен встановлений компонент і якщо все ок-сміливо відправляйтеся в свою першу поїздку!

На цьому збірка закінчена:)

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Як зібрати велосипед з коробки»

Ваш коментар буде першим!
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00