Як вибрати триколісний велосипед для дорослого

Перш ніж почати розмову на тему триколісних велосипедів для дорослих, потрібно відповісти собі на питання: "Що ж це таке ?" велосипеди з триколісною конфігурацією відносять до розряду трициклів (в перекладі з грецької – "три" і "коло"). Узагальнюємо сенс і отримуємо висновок: трицикл – це транспортний засіб (автомобіль, мотоцикл, велосипед) з трьома колесами.

двомісний дорослий триколісний велосипед

У нашій статті ми розглянемо виключно велосипеди. Отже, які бувають велотріцікли і де вони можуть бути застосовані?

Почнемо з основних зовнішніх відмінностей, розташування коліс:

  • Одне спереду, два ззаду (дельтовидні);
  • Два спереду, одне ззаду (зворотна дельта);
  • Дуже рідко, але зустрічаються моделі, де третє колесо знаходиться збоку від переднього або заднього і з'єднуються однією віссю.

Як і двоколісні велосипеди, трайк бувають одношвидкісними і багатошвидкісними. Нерідко вони оснащені електромоторами. Адже умови експлуатації можуть того вимагати, наприклад присутність підйомів і вантажу, що перевозиться.

велосипед триколісний дорослий з кошиком

Експлуатують трайк в таких напрямках як відпочинок, спорт, комерційні цілі.Трицикли для життєвих потреб дуже різноманітні. Як правило, вони оснащуються великими багажними відсіками. Базовим пунктом застосування триколісних велосипедів, є пристосованість цього байка до переміщення більшої кількості вантажу, порівняно зі своїм двоколісним побратимом. Тому, трицикли знаходять своїх шанувальників серед дачників і людей, які займаються сільським господарством. Ця техніка служить їм підмогою, свого роду - робочою конячкою на сучасний лад.

велосипед дорослий триколісний

Чимала частка користувачів Трайк, доводиться на людей похилого віку. У похилому віці здоров'я багато не дозволяє і їзда на триколісному велосипеді - все, чим в міру можна навантажити свій організм. Також, поїздка на триколісному велосипеді знайшла застосування в реабілітації інвалідів і людей з проблемами опорно-рухового апарату.

триколісний велосипед для дорослих інвалідів

У стандарті, трицикл розрахований на одного пасажира, посадка велосипедиста пряма, транспорт має дельтовидну конструкцію, кількість передач варіюється. Але є моделі з двома і більше посадочними місцями. В основному діапазон їх використання - прогулянки всією сім'єю. Є багатомісні моделі, розроблені спеціально для комфортної їзди з маленькими дітьми - пасажирські місця можуть розташовуватися як ззаду, так і спереду, по відношенню до водія. Крім пасажирських багатомісних версій трайків, існує триколісний тандем. Це байк для прогулянок, де педалювати можуть обидва наїзника.

триколісний тандем

У робочій і торговельній сферах, трицикли також знаходять своє застосування завдяки вантажомісткості. Кур'єрські доставки, рекламні стенди, продаж закусок і напоїв в місцях для відпочинку - ось неповний список використання трициклів в комерційних цілях. Також, практикують використання велотрайков в якості таксі.

купити триколісний велосипед вантажний

Поширення триколісних велосипедів в професійному велоспорті не така велика. Багатьом відомі лежачих велосипедів або рікамбент мають напівлежав посадку на спині, в рідкісних випадках - на животі. Перевага таких моделей у мінімальному навантаженні на спину і більш високою аеродинаміці, а відповідно і в високій швидкості. Недоліками є велика вага, розміри, повільний поворот і більш важкий підйом в гору. Існують спеціальні змагання, де байкери приймають участь на велотрайках лежачих велосипедів.

лежачих велосипедів

Не рідкісні випадки, коли гірські трицикли служать для доставки основного спортивного знаряддя, наприклад, дошки для серфінгу або сноуборду до місця екстремального відпочинку. Адже якості, необхідні маунтинбайку, зберігаються і на велотріциклі. До них навіть приєднується ще один плюс - можливість розмістити спортивну екіпіровку і приналежності.

велосипед триколісний гірський

Побіжно розглянемо керованість і маневреність велотрайков. Цілком очевидна перевага трьох коліс - відсутність необхідності тримати рівновагу, але в той же час - нестійкість деяких моделей при входженні в поворот. Також, до мінусів можна віднести - габарити і велику вагу трайк.

велотрайк

Зібравши трохи інформації про триколісних велосипедах, можна зробити ряд висновків і відповісти на ключове питання теми: велотріцікл - це дурість чи благо? Парадоксально, але для одних людей цей апарат надзвичайно дивна, непотрібна і, можливо, смішна річ. А для інших - помічник в побуті, розвага на дозвіллі, єдиний спосіб пересуватися і отримувати фізичне навантаження.

Виходячи з цього, сміливо можна сказати, що для однієї аудиторії трицикл, дійсно, благо, а для іншого - маячня інженерів-конструкторів. Все залежить від потреб та інтересів тієї чи іншої людини: комусь до вподоби ловити рівновагу на екстремальних спусках, а кого-то життєві умови поставили в ситуацію, де триколісний велосипед - необхідність. Тому, буде розумно поважати обидві думки, адже воно може бути обумовлено самими різними факторами, про які не кожен знає.

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Як вибрати триколісний велосипед для дорослого»

Ваше фото
Викторовна Саенко.
1 0
Доброго дня. Купили,и собрали трехколесный велосипед для инвалида. Вроде все правильно,по видеоинструкции,но руль ведет в право. Что не так? Что нужно переделать? Спасибо.
Ваше фото
Степан
5 6
Чи можна придбати триколісний велосипед для інв.1 гр, ріст 1,90; вага 120 кг? Ціна-?.
Ваше фото
Елена
5 0
Доброго дня. Возможно ли сейчас приобрести трехколесній велосипед для взрослого весом 130 кг с тележкой.
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00