Як підібрати велосипед дитині

Вибір дитячого велосипеда - дуже відповідальне заняття. Тут необхідно враховувати безліч факторів: вік дитини, його фізичні дані, витривалість, смакові переваги, передбачуваний час експлуатації, дизайн і т.д. 

як вибрати дитячий велосипед

Велосипед в дитинстві - не тільки інструмент фізичного розвитку (здорова дитина і так ніколи не сидить на місці) - це, так би мовити, засіб соціалізації, один із способів взаємодії з однолітками, адже дітям не знайоме світське спілкування, вони грають, але завжди серйозно! Отже, вибираємо велосипед для самих маленьких.

як вибрати велосипед дитині

Як правильно підібрати розмір велосипеда для дитини? Зростання дитини - величина не постійна, тому дуже важко щось прогнозувати зі 100% точністю, так би мовити, в перехідний момент. Наводимо приблизну таблицю відповідності (вік / ріст / розмір коліс).

Вік Зріст Розмір коліс
2 — 4 року до 98 см 12 дюймів
4 — 6 років до 115 см 16 дюймів
6 — 8 років до 130 см 20 дюймів
>8 — 13 років от 130 см 24 дюймів

Для малюків (від 1 року до 3 років) підходять триколісні моделі велосипедів. На ринку сьогодні представлено безліч таких моделей, тому вибирати можна, керуючись матеріальними можливостями і смаковими уподобаннями. Однак варто звернути увагу і на інші фактори. Велосипед повинен строго відповідати зростанню малюка, бути зручним, легким і безпечним.

який велосипед для малюка вибрати

Останнім часом популярності набули біговел - двоколісні велосипеди без педалей для діток від 2 до 3-4 років. Дитина, сидячи на сідлі, отталкавается ногами і за рахунок цього пересувається. Біговели допомагають навчитися малюкові утримувати рівновагу і легко переступити на наступну сходинку розвитку - освоїти повноцінні двоколісні велосипеди.

як вибрати дитячі велосипеди

На зростання до 115 см (вік 2-6 років) підходять моделі зі сталевою або алюмінієвою рамою з додатковими колесами діаметром 2-16 дюймів. Часто такі моделі мають пенопластовую захист керма, щитки, які захищають від грязі с коліс, і захист ланцюга, яка перешкоджає попаданню одягу в неї. Найчастіше це одношвидкісні велосипеди з ножними гальмами.

як підібрати дитячий велосипед

Для дітей старшого віку (6-8 років) зростання до 130 см найкраще вибрати 20-ти дюймові колеса. З метою безпеки такі велосипеди виробляються вже без додаткових коліс. Деякі моделі оснащуються передачами і ободнимі гальмами. Діти з радістю успадковують батьків і вже катаються по-дорослому, підбираючи потрібну передачу соответсвенно рельєфу дороги.

як вибрати велосипед для школяра

Ваш син або дочка досягли віку 8 років і росту більше 130 см? Тоді ваш вибір - велосипеди з діаметром коліс 24 дюйма. Це вже повноцінні велосипеди з передачами, іноді навіть дисковими гальмами. Рама у них трохи менше вашої :) Підліткам дуже подобається ганяти на крутих, дорослих великах. Не відмовляйте їм в цьому!

як вибрати велосипед для підлітка

Якщо зріст дитини перевищив 140-150 см - можна купувати дорослий велосипед з 14 дюймовою рамою і колесами діаметром 26 дюймів.

як вибрати дитячий двоколісний велосипед

При цьому, які б ви не будували плани, щодо покупки велосипеда "на виріст", необхідно, щоб вибраннийвелік підходив дитині по зростанню і фізичним параметрам в даний конкретний момент, з урахуванням різних налаштувань і регулювань механізму (висота сідла, керма і т.д .).

детский велосипед на вирост

Під час їзди дитина повинна вільно дотягуватися ногою до педалі, що перебуває в нижньому положенні, при цьому нога дитини повинна повністю випрямлятися. Якщо не виходить - опускаємо (або піднімаємо) сідло. Якщо сидіння більше не опускається, а підсідельний штир підноситься над зажимом, можна його вкоротити. Це легко і швидко робиться в будь-який велосипедної майстерні. Регулюємо кермо по висоті і куту нахилу. Мета - максимально зручне положення спини дитини під час їзди, і, звичайно, вільний рух колін. Більш детально обговорити питання (вага, вік, зріст, стиль (якщо дитина займається яким-небудь видом велоспорту), краще, безпосередньо, з продавцем в магазині. Можете не сумніватися, все буде ретельно продумано, і дитина отримає ідеальний велосипед, з урахуванням його і ваших бажань! Будь дитячий велосипед повинен бути зручним і легким. Це не означає, що перевагу варто віддавати велосипедів тільки з алюмінієвою рамою. Здавалося б, алюміній набагато легше сталі. Но для велосипедів з маленькими колесами (до діаметра 20 дюймів) різниця у вазі самого велосипеда несуттєва. Уникайте «наворочених деталей». Дитині до певного віку ні до чого ручні гальма і перемикачі швидкостей. Значення має не країна - виробник, а фірма - виробник компонентів, з яких цей велосипед складається. Велосипеди, представлені на вітчизняному ринку, виробляються в Тайвані або Китаї. Тільки ось фірми - замовники різні. І це хороші велосипеди. Чим велосипед дорожче, тим він краще - це помилка. Звичайно ж (я не буду цього заперечувати) залежність між ціною і якістю існує. Перш, ніж купувати велосипед, поцікавтеся у наших консультантів його параметрами, якістю деталей.

вибір дитячого велосипеда

Рекомендую вам придбати спеціальну екіпіровку для їзди на велосипеді (захисний шолом, флягу для води, ..., та інші .)

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Як підібрати велосипед дитині»

Ваше фото
Дмитрий
4 3
Очень полезная и актуальная статья для меня. Я как раз стою на пороге выбора велосипеда пацану своему. И вот думаю брать ему с жёсткой вилкой велосипед или с пружинной амортизацией. Пока не понял ещё, но размышляю дальше. Последний абзац возьму себе на заметку.
Ваше фото
Дмитрий
3 2
Перепробовал сын уже почти все велики, начинал с простого беговела. Он как раз вырос по ходу меняя беговел на трехколесный, а потом 16, 20, и сейчас на 24 ездит уже со мной на ровне. Большой интересно у него как раз с 20 начал проявлять к велопрогулкам. Советую смотреть в сторону дорогих моделей, надежности больше.
Ваше фото
Михаил
4 0
Так сыну-то сколько лет??
Ваше фото
Ирина
3 1
Хорошая статья
Ваше фото
Наталья
3 1
Думаю, очень важно правильно выбрать первый велосипед для малыша. Он должен быть ярким, устойчивым, легким, с удобным сиденьем, с яркими аксессуарами и, конечно, безопасным. Чтобы привить ребенку интерес к велосипеду и велосипедным прогулкам. Первый велосипед своему сыну купила в 2 года.
Ваше фото
Алиса
3 1
Велосипед индивидуально под каждого ребенка надо выбирать. У нас дочери 5 лет, но рост 120 см и подбирали велосипед именно по росту ребенка. А еще смотрели на тормоза, чтобы качественными были, ведь от этого зависит безопасность ребенка. Когда определились с несколькими моделями позвали ребенка выбирать, чтобы она сама показала какой велосипед ей больше нравится, ведь именно ей на нем кататься. Дочь выбрала с корзинкой, ведь аксессуары и внешний вид велосипеда для ребенка многое значит.
Показати ще (1)
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00