Як підібрати гірський двухподвес

Двухподвес - це вершина розвитку гірського велосипеда. Обидві працюють підвіски нададуть вам набагато більші можливості, ніж з моно-подвесочного велосипедом, мають тільки амортизаційну вилку.


Двопідвіси

як вибрати двопідвіс

Без зайвої скромності скажу, що це, мабуть, самий прогресивний і крутий тип гірських велосипедів. З амортизованою підвіскою на обох колесах, їх називають "двопідвіс", рідше "повнопідвіс", а в жаргоні - просто "підвіс". Найбільш популярні двопідвісні велосипеди для їзди в стилях "крос-кантрі", а також "олл-маунтін" і "трейл". Останні 2 стилю дуже популярні в Європі. Своєю масовістю Trail і All Mountain зобов'язані захоплюючого змішання подорожей по мальовничих місцях і адреналіну в крові. Для подібних прогулянок зовсім не обов'язково бути досвідченим спортсменом, як в крос-кантрі, де потрібна сила і витривалість. Значна частина катання проходить по технічним спусках і звивистих стежках, по яких Ви можете їхати, летіти або плисти з тією швидкістю, з якою побажаєте самі. Якщо в крос-кантрі треба "вкручувати" в основному по рівнинах, то в трейл і олл-маунтін на першому місці - техніка, азарт і хороший контроль на трасі.

Двопідвіси для трейл поєднують суперечливі поняття міцності, керованості, комфорту на сильному бездоріжжя і легкої ваги. У зв'язку з цим в них широко використовуються найсучасніші технології і матеріали. Рама, наприклад, буде як мінімум з алюмінію, з застосуванням баттінга і гідроформінгу - сучасних технологій виготовлення, завдяки яким рама виходить одночасно міцними, легкими і ... красивою. Більш топові моделі роблять з карбону, який прийшов в велоїндустрії буквально "з космосу". Карбон - неймовірно легкий і міцний матеріал, який представляє собою вуглеволокна, залиті спеціальною смолою-заповнювачем. Гальма тут тільки дискові, та ще й гідравлічні (як в автомобілі). Конструкція підвісок з ходом близько 120-160 мм часто в рази складніше мотоциклетної. Вона повинна з одного боку, реагувати на всі нерівності, а з іншого - не розгойдуватися від ваших рухів на байку. І це при загальній вазі близько 11-13 кг!

Що й казати, за ці технології доведеться розщедритися, але за це ви отримаєте неперевершені враження від їзди! Підійметься на крутий підйом, зі свистом скотитися по хитромудрим і горбистим стежками в горах або в лісі, раз у раз відриваючись від землі. Тряска не змусить вас встати з сідла і перестати педалювати, як ви це робили на хардтейле. Тут максимальне зчеплення з трасою і комфорт вам забезпечать підвіски з масою налаштувань, відпрацьовують нерівності. Перефразовуючи відому приказку, можу сказати: поганий той кантрійщиков, хто не мріє про Двопідвіс))).

all mountain велосипеди

Найбільш екстремальні двопідвіси, що використовуються в таких дисциплінах як Даунхилл (швидкісний спуск з гір) і Фрірайд (екстремальне катання по бездоріжжю або за відсутності доріг) мають посилені рами, високопотужні гальма і хід підвісок 170 ... 210 мм і більше. У підсумку ми отримуємо високотехнологічний, легкий і швидкий велосипед, оснащений двома підвісками, покликаний надійно служити в будь-яких дорожніх умовах і дарувати Вам по-справжньому захоплюючі відчуття.

Плюси:

  • Значно комфортніше хардтейлов за рахунок двох амортизованих підвісок;
  • На пропасниці можна не вставати і продовжувати педалювати;
  • Краще "тримають" трасу і управляються на вибоїстій трасі;
  • Мають хорошою прохідністю.

Мінуси:

  • Більш висока ціна в порівнянні з хардтейлом.

Рекомендуємо також почитати статтю про правильний вибір велосипедів. У ній розглянуті всі типи велосипедів, як правильно вибрати велосипед за ціною і за зростом, як не помилитися в якості велосипедів.

З повагою, компанія Великі Груп

Коментарі до статті «Як підібрати гірський двухподвес»

Ваше фото
Ростислав
1 1
Если выбирать велосипед для кросс-кантри, то конечно же смотреть надо качественный байк, но и стоит он будет не дешево. А если для активных покатушек с друзьями по горной местности, но можно найти в средней ценовой категории неплохой вариант. У меня Haibike Seet HardSeven 6.0, доволен им, байк отлично чувствую и от езды только удовольствие получаю.
Ваше фото
Том
1 1
Так -то прикольно узнать, что борды бывают разные по типу. Особенно удивило количество разновидностей лонгбордов. Я пкоа читал, только-только запомнил типы бордов, а ту т ещё и разновидностей полно :) Немного не понял почему шортборд выглядит как скейтборд?
Ваше фото
Ванька
2 1
Ну не знаю. То что они в езде по внедорожной местности комфортнее хардтейлов это да. А вот в универсальности бы они им уступили. Но это никак не принижает технологичность сборки и конструкции подвеса, и уж тем более его проходимости. Такие байки для фанов или для понтов нужны =)
Ваше фото
Денис
1 1
Спасибо автору за краткое и понятное объяснение по стеме статьи. Не разу ещё не пробовал кататься на двухподвесах, хоть и слышал о них и видел их много раз. После статьи проснулось желание опробовать езду на таком байке. Для начала на прокатном попробую, понравится и куплю даже.
Ваше фото
Игорь
1 0
Только вам нужен качественный двух подвес и место для его проверки. Хорошо лесные тропинки подходят. И в городе по неровностях он вас лихо пронесет.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Большинство новичков и иногда даже опытные велосипедисты не имеют чёткого представления, из каких именно частей состоит их велосипед. В на...
Универсальных велосипедов не бывает. В этой статье мы поможем Вам разобраться в стилях и направлениях катания на велосипеде.
Жизнь современного человека сложно представить без спорта и велосипеда. А последние представлены на просторах магазинов в таком разнообр�...
Для полного ответа на этот вопрос процитируем раздел по подбору рамы из нашей статьи "Как выбрать велосипед"
Сегодня известные гонщики обкатывают новые модели олл-маунтин велосипедов, чтобы уже в следующем сезоне каждый из нас мог порадовать себя покупкой такого красавца. Заглянем в закулисье и узнаем, на чем сегодня катают чемпионы?
"Лисы"-2015. Какие они, и чем нас порадуют?

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Велосипедов существует великое множество, но горные – самый популярный тип велосипедов в Украине.

Если обратиться к классическому пониманию назначения велосипедов, то горный велосипед – это велосипед для горной местности, а кроссовый – для пересеченной местности. Пересечёнки же полно и на равнинах, поэтому кроссовый велосипед для нее более удачен. Это ваш выбор, если вы любите путешествовать по местным полям, лесам, степям, проселочным дорогам и загородным трассам не лучшего качества. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Новичок с первого взгляда на два велосипеда не сможет отличить один от другого. "Вот этот такокй навороченный, наверно стоит дороже, чем этот простой." А на самом деле все оказывается в точности до наоборот. В чем подвох? Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Диапазон цен на велосипеды гораздо более широкий, чем у автомобилей. От 100 до 10000 долларов – в сто раз отличие, это нешуточно. Выделяя бюджет на велосипед, вы должны понимать, какие преимущества получите, нужны ли они вам. И наоборот, если вы уже знаете, какие технологии и оборудование должны быть на вашем велосипеде – вы поймете, на какие ценники обращать внимание. Полную статью, как выбрать велосипед по стилю катания, по росту и по цене – читайте здесь.
Как и одежда, велосипед должен подходить к размерам нашего тела, чтобы быть удобным, комфортным и безопасным. Чтобы правильно купить велоси...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00