Як обрати сноуборд?

Як з тисячі різних варіантів й видів вибрати саме той сноуборд, який підійде вам? І які його види бувають – розбираємо в цій статті.


Сучасну сніжну зиму важко уявити без сноуборду. Цей тип гірськолижного інвентарю міцно увійшов в ужиток активної молоді, незважаючи на те, що з'явився не так давно. Адже перший його прототип побачив світ в 1965 році і сучасний сноубордист навряд чи б дізнався в снерфері те, що ми зараз називаємо сноубордом. Але вже за короткий проміжок часу снерфер змінився, наростив собі кріплення і канти, отримав складну структуру, став називатися «сноуборд», а також став зіркою світових чемпіонатів і увійшов в олімпійські види спорту.

Які бувають сноуборди?

Сучасний сноуборд являє собою "дошку", на якій встановлені кріплення для обох ніг. "Дошка" має складну геометрію і структуру, яка визначає приналежність сноуборду до тієї чи іншої дисципліни. Всі сноуборди можна поділити на чотири великі класи. До перших двох відносяться спортивні сноуборди, які використовуються, як правило, лише у великому спорті: це сноуборди для швидкісного слаломного спуску і бордеркросса. Ці борди мають спрямовану геометрію, вони дуже жорсткі і їздять в них в спеціальних пластикових черевиках. Третій вид сноубордів - це борди з розширеною геометрією для фрірайду і пухляка. Такі борди - не часте явище в наших широтах, оскільки у нас і з фрірайдом поганенько. Та й використання подібної екіпіровки має на увазі високий рівень експертності, адже фрірайд-це діалог зі стихією один на один. До четвертого класу сноубордів відноситься найпоширеніший вид "дощок": це відносно м'які борди, на яких їздять в спеціальних м'яких черевиках. Але про все по порядку.

Що важливо знати при виборі сноуборду?

При виборі сноуборду нам важливо знати, де розраховує райдер на ньому кататися. Сноуборди діляться на ті, які призначені для сноупарка і для трасового катання. Вони відрізняються в першу чергу жорстокістю і геометрією. Адже для сноуборду, який буде їздити по поручнях і тумбах, не потрібен кант і дугу йому тримати на швидкості не доведеться. А для трасового борда не так принципово бути легким і вертким, як це життєво необхідно джипової дошці.

Коли ми визначилися з середовищем експлуатації, варто вибрати дошку за антропометричними даними райдера. І тут ми зіткнемося з таким поняттям як жорсткість дошки. Вона визначає, наскільки дошка зможе на швидкості бути слухняною райдеру. Для правильного розрахунку цього показника варто враховувати вагу райдера, його рівень володіння бордом і для чого потрібен борд. Якщо борд для «пострибати", то беремо м'який. Також рекомендуються м'які дошки новачкам і дівчаткам, які не будуть і не люблять їздити швидко. Для важких людей і для тих, хто вже не першу «деку» залишив на схилі варто дивитися на дошки жорсткіше. Вони дозволяють і розігнатися, і дугу вивести.

Типи будови сноубордів

Також сноуборди розрізняються за типом будови: сендвіч і кеп. Перший тип-це зараз практично всі дошки від дешевого до ультрадорогого сегмента. Сенс будови відображає назву: шари, з яких складаєтьсясноуборд, склеєні один з одним, як сендвіч, утворюючи міцну багатошарову плиту. У випадку з Кепом, несучою основою є пластиковий саркофаг, який накриває сердечник і підсилювальні шари текстоліту і металу, аж до слизяка. Принципова відмінність полягає в тому, що у сендвіча всі верстви є несучими і пошкодити сендвіч буде не просто. У Кепа ж головною несучою ланкою є пластиковий захисний кожух, і якщо він пошкоджується, то це веде до неминучої загибелі всієї дошки. Зараз кепові дошки це або ультрабюджет, або данина історії.

Обираємо сноуборд по стійці

Дуже важливим параметром при виборі сноуборду є стійка сноубордиста. Якщо вона обоенаправленная, тобто на борді можна їхати як в одну сторону, так і в іншу, то такі дошки називаються Twin Tip. Вони мають абсолютно симетричні обидва кінці, з однаковим загином і геометрією. Заставні для кріплень теж симетричні, і центр ваги припадає на середину дошки. TwinTip хороші для маневреної їзди, але складно керовані на швидкості. Для неї потрібні спрямовані дошки, вони називаються Directional. У таких сноубордів центр ваги разом із заставними зміщений назад. Ніс дошки ширший, ніж хвіст, і трохи сильніше задертий. Directional вважається класичним типом дощок для катань на схилі, а Twin Tip частіше вибирають для сноупарков.

Типи сноубордів за прогином

Також сноуборди розрізняються типом прогину. Виділяють три основних типи: рокер, флет і кембер. У рокера основна пляма контакту зі схилом – центр дошки, краї підняті. На такій дошці зручно фрістайлити і виконувати складні трюки, однак швидкість – це не її коник. Флет-дошка пряма, з максимальним плямою контакту зі схилом, а тому дуже слухняна і передбачувана. Кембер-дошка стосується схилу в місцях закладних кріплень, центр дошки піднятий. Такі дошки максимально швидкі і створені для швидкостей і драйву. Однак і вміння вимагають більше за інших. Також зараз дуже багато гібридних рішень, які покликані зробити універсальну дошку на всі випадки життя. При виборі прогину, якщо ви новачок, найкраще брати рокер. Він пробачить скинутий "хвіст" в дузі і неточну перекантовку, а високі швидкості вам все одно поки не потрібні.

Типи ковзанів сноубордів

Ковзани сноубордів діляться на два типи: спечений і екструдований. Екструдований скользяк - це просто поліетилен, який, в цілому, стерпно ковзає по сухому снігу і абсолютно не тримає парафінів. На мокрому снігу стопориться і практично не ковзає. Спечений - це дорогий і якісний скользяк. Він має пористу структуру, яка заповнюється парафіном і борд летить по схилу швидше вітру і морозу. Мінусом цього типу скользяка можна назвати лише погане ковзання без використання мастила.

Обираємо дошку для сноубордингу по довжині

І на закуску найголовніше: якої довжини повинен бути сноуборд?

Довжина сноуборду повинна чітко корелювати з ростом катається, якщо він початківець. Найкраще вибирати дошки - 20/25 см від зростання. Є формули розрахунку довжини дошки, де враховується ще й вагасноубордиста, але, на нашу думку, це зайва змінна. Ваги катальца повинна відповідати жорсткість дошки, яку він повинен продавлювати при перекантовке, а не її довжина.

Таким чином, ми можемо підвести проміжний підсумок: сноуборди бувають для сноупарков і для схилів, мають різну геометрію і спрямованість, можуть бути різної жорсткості і довжини.

Обираємо кріплення для сноуборду

Для їзди на сноуборді також важливо вибрати кріплення. Вони фіксуються на спеціальних місцях з отворами для болтів – закладних. Кріплення мають розмір, тому важливо не помилитися з ним, інакше черевик просто не поміститься. Існує три основних види кріплень: стандартне степове, степ-iн, фаст-бек. Перший тип найпоширеніший, надійний і невбиваний. Нога фіксується за допомогою двох стрипів, які притискають черевик до основи кріплення. Степ-ін - це тип кріплення, який вимагає спеціальний черевик з відповідними пазами. Але застібається він легше інших. Потрібно лише наступити на кріплення, і воно застебнеться, мертво фіксуючи черевик. Фастбек - це еволюція стрепових кріплень, де замикається вже не стрепами черевик, а відкидним задником кріплень. Фіксація відбувається куди швидше і зручніше.

Які черевики для сноубордингу обрати?< / h2>

Для їзди на дошці також потрібні будуть спеціальні черевики. Сноубордичні боти-це, як правило, двоскладове взуття, що складається з досить міцного зовнішнього шару зі шкірозамінника, або гуми, і внутрішнього шару з синтетичних матеріалів з термоформованим внутрішником. Він розм'якшується від тепла стопи і внутрішній чобіток приймає її форму, роблячи черевики продовженням ноги. Сноубордичні черевики мають цілий ряд шнурівок, тут і стандартні шнурки, і швидка шнурівка за допомогою металевого троса і оригінального пристрою, запатентованого Boa, і багато оригінальних затяжок і фіксацій. Всі вони покликані спростити те, що дають звичайні шнурки, хоч ніхто їх ще не переплюнув в надійності.

Обираємо інші аксесуари для катання

Також для успішної їзди на сноуборді потрібен шолом, рукавички і маска. При виборі шолома необхідно звертати увагу на те, як захищена потилична частина. Адже сноубордисти часто падають саме на спину і удар потилицею найчастіший. Маска повинна забезпечувати максимальний огляд, а затемнення фільтра повинно відповідати часу доби і погодних умов. Рукавички сноубордиста в ідеалі не тільки захищають руки від снігу і морозу, але і мають вбудований спеціальний захист кисті. Вона вбереже ваші руки при падінні на них.

Також серед сноубордистів поширена захист на спину у вигляді пластинчастого панцира і спеціальні шорти з захистом куприка. У такій амуніції не страшні падіння, яких, на жаль, не уникнути. Правильно обраний сноуборд, кріплення і черевики, захист, рукавички і маска – це відмінний стафф, щоб провести ідеальний зимову відпустку на гірськолижному курорті.

Ну і на останок аргументовану відповідь, чому сноубордист крутіше лижника: на сноуборді цікаво кататися не тільки у великих горах, але на місцевих пагорбах (радіусу схилу в 300 метрів вистачить, щоб кілька дуг нарізати, лижні тільки швидкість встигають набрати); можна не користуватися підйомником (якщо схил невеликий, то на нього можна і пішки забиратися, особливо актуально для новачків), а в сноубордичних черевиках легко можна ходити, на що з особливою заздрістю дивляться власники пластикових лижних черевиків; ну і завжди вільні руки, в яких не затиснуті дві палиці, якими, по суті, все одно нічого не робиш.

Робіть правильний вибір і до зустрічі на схилі.

Коментарі до статті «Як обрати сноуборд?»

Ваш коментар буде першим!
Ваше фото

Еще стоит почитать:

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Катание на беговых лыжах, как и на велосипеде, это циклический вид спорта. Лыжи – зимний вид активности, доступный каждому. Здесь развивают�...
Все мы любим праздники и с нетерпением их ждем. Однако каждом празднику предшествует мучительный процесс выбора подарка. В этой статье мы постараемся помочь с этой проблемой!
Поиск подходящего презента часто превращается в настоящую пытку. Мы решили помочь с этой нелегкой задачей и подобрали самые желанные подарки для мужчин, женщин и детей.
Лыжи были придуманы как инструмент для ведения войны и охоты. Даже не верится, что столь длинная и кровавая история у современных лыж, которые давно уже являются спортивным инвентарем.
Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Пока в мире свирепствует вирус, путешествия по Украине занимают большую долю всех передвижений украинцев. Шанс попасть на горнолыжные кур�...
Этот вопрос один из самых часто задаваемых среди новичков, которые не знаю, с чего же начать свое знакомство с зимними удовольствиями, таки�...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00