Велоокуляри - перша необхідність або пронесе?

Для початку хотів би поділитися своїм досвідом. У дитинстві швидкості менше, зір краще, і про окуляри ніхто не думає. Але потім необхідність покупки велоокулярів зростає з кожним днем по мірі збільшення швидкості і віку.


Велосипед у мене з'явився в березні, в квітні я розкочувався і приходив в форму, а в травні починається, як ми знаємо, сезон хрущів. Відчуваєте суть?

Коли я їхав на спуску зі швидкістю 56 км / ч, в лоб прилетів величезний хрущ. Удар був такої сили, що я дивом впорався з керуванням, сяк-так зміг зупинитися і якийсь час приходив до тями. І тут я уявив, що сталося б з моїми очима, якщо жук прилетів би в око.

Також вашими найкращими друзями стануть маленькі чорні мошки. Стоячи ввечері перед дзеркалом і намагаючись їх вимити з ока, ви згадайте про цю статтю, і будете шукати собі окуляри для наступної покатушки. Від вітру під час руху, очі пересихають, що теж негативно позначається на здоров'ї. Добре якщо цей вітер не несе в собі частинки пилу або дрібної стружки.

У лісі окуляри можуть виступити захисником очей від механічних пошкоджень (гілок які б'ються часом дуже боляче) і павутини, якщо ви любите катати по-глибше в лісі. На останок влітку окуляри - це ще й захист від потужного ультрафіолетового випромінювання.

Як вибирати?

На свій смак, - але дотримуючись тонкощі описані в даній статті. Ось так просто. Це ваші окуляри під ваше обличчя, під ваш стиль / місця катання і погоду. Але все ж основним параметром при виборі залишається посадка на обличчі.

Також при виборі окулярів ви можете звернути увагу на додаткові їх функції, наприклад, наявність змінних лінз.

Чи варто купувати дорогі окуляри або можна взяти бюджетні?

При підборі окуляр ви зіткнетеся з тим, що ціни на окуляри будуть варіюватися від декількох доларів до декількох сотень доларів, не кажучи вже про ексклюзивні окулярах за тисячу доларів і більше. Дорожчі матимуть всілякі інновації і технології кращих світових брендів.

Якщо ви можете дозволити собі дорогі окуляри, беріть, але не вміючи користуватися окулярами, кидаючи їх на землю, витираючи лінзи брудними ганчірокулярами, ви швидко виведете їх з ладу. Також окуляри можна втратити. В якості перших окуляр рекомендую взяти такі, покупка яких не сильно вдарять вам по кишені.

Давайте в порядку пріоритету розглянемо важливість параметрів за якими потрібно вибирати окуляри:

 • Лінзи бувають змінні та незмінні. Розповім вам про переваги и Недоліки окуляр зі змінними и не змінними лінзамі нижче.
 • Якість лінз - хороші лінзи матимуть тільки незначні колірні спотворення. Можливо в комплекті буде декілька змінних лінз, якщо так задумано виробником, під різні погодні умови або різний рельєф.
 • Більш міцний корпус - корпус не деформується від маленького вигину, здатний витримати реальний удар.
 • Дужки з прогумованими ущільнювачами для кращої посадки окуляр на обличчі.
 • Носовий упор з тонким регулюванням по ширині.
 • Бувають фотохромні лінзи так звані хамелеони. Це більш дорогий сегмент окуляр. Від якості фотохромних лінз буде залежати швидкість пропускання світла і швидкість адаптації лінзи на інтенсивність світла.
 • Хороші лінзи не будуть накопичувати воду, а будуть її відштовхувати майже відразу при попаданні на них.

Змінні лінзи:

Плюси:

 • При пошкодженні лінзи можна буде поміняти на лінзи іншого кольору;
 • Можливість поміняти лінзи під конкретні погодні умови.

Мінуси:

 • Вартість таких окулярів буде дорожче;
 • Через навантаження на оправу вона швидше зношується;
 • Для оперативної зміни лінз їх потрібно носити з собою.

Не змінні лінзи:

Плюси:

 • Вартість окуляр не настільки висока;
 • Лінзи закріплені в оправі більш щільно.

Мінуси:

 • В одному кольорі лінз не приємно їздити від світанку до заходу сонця;
 • Для різної погоди потрібні різні окуляри.

Хороші дорогі окуляри будуть володіти всіма перерахованими вище опціями. Варто пам'ятати, що купуючи окуляри колекцій минулих років, ви не особливо втрачаєте в якості, так як від року до року лінійки окуляр змінюються рідко.

Як вибрати лінзи?

Кольори лінз бувають найрізноманітніші і безпосередньо впливають на характеристики окуляр.

Найпоширеніші кольори лінз:

 • Прозорі - для похмурої погоди і їзди вночі;
 • Темно-сірі - дуже поширений колір лінз. Він блокують світло і в сонячну погоду буде комфортно їхати;
 • Коричневий або мідь - хороший універсальний варіант. Цей колір підвищує контрастність, що дозволяє краще розрізняти поверхню траси;
 • Поляризаційні лінзи - зменшують кількість відблисків і віддзеркалень, наприклад, від поверхні води;
 • Дзеркальне покриття - зменшує світлопроникну здатність. Хороший вибір для дуже сонячних днів.
 • Фотохромні лінзи - здатні адаптуватися до переходу з різних умов освітленості. Відмінний вибір коли освітленість змінюється дуже швидко, наприклад, їзди по лісі.

Разом у вас повинні бути:

 1. Білі або майже білі лінзи для їзди в сутінках.
 2. Жовті і оранжеві лінзи, які підсилюють контраст і дозволяють краще бачити деталі в похмуру погоду.
 3. І темні лінзи для яскравих днів.

Переваги, що відрізняють хороші лінзи

Всі реальні і маркетингові переваги виглядають наступним чином:

 • Стійкість до подряпин;
 • Менше спотворення світла;
 • Менше запотівання;
 • Захист від ультрафіолету;
 • Міцність при ударах;
 • Адаптація до висвітлення;
 • Вигин лінз для більш щільної посадки на обличчі;
 • Полярізація.

Оправа і перенісся

Nota bene! До покупки своїх перших окуляр поставтеся ретельно. Якщо під час примірки відчуваєте найменший дискомфорт, міряйте такі. Під час тривалої їзди почуття дискомфорту збільшиться в десять разів. Незручні окуляри позначаться при їзді на тривалі дистанції.

Кілька корисних правил при виборі окулярів:

 • Зручні окуляри для одного не обов'язково будуть зручні для іншого;
 • Перевірте щоб при морганні вії не зачіпали лінзи;
 • Перенісся на окулярах повинне мати прогумовану або м'яку вставку. Вона не дасть окулярам спадати і мінімалізує тертя. Перенісся буває змінне або вбудоване. Яке воно буде - залежить від вартості окуляр. Змінні зручніші для протирання лінз.
 • Дужки повинні сидіти на голові тільки для того, щоб тримати окуляри. Надмірна щільність дужок дасть про себе знати дуже скоро. Довжина дужок повинна бути сумісна з пропорціями голови людини.
 • Бажано щоб знизу і з боку скронь лінзи велоокуляр не перекривала оправа. Це дасть максимальне збільшення огляду, тому що їде збоку і ззаду машина легко може сховатися за оправою. А це вже небезпечно для життя.

Тут треба розуміти, що якщо кататися по місту (часті зупинки, повільні підйоми), то підійдуть окуляри з нещільно прилеглими до лиця лінзами - для кращої вентиляції. У той же час, коли ви більше орієнтовані на їзду по дикій природі (ліси, поля, швидкі спуски), то краще щоб прилягання було максимальним. Інакше, на спуску вітер буде задувати в очі і змушувати моргати якраз тоді, коли потрібна максимальна концентрація зору. Крім того, під лінзи буде залітати всяка "живність", якій так багато за містом. Сильно прилеглі окуляри можуть парити на повільних ділянках, але це вирішується опусканням їх трохи нижче на ніс.

Додаткові функції

Анти-запотівання — це властивість деяких Велоокуляр - просочення запобігає запотіванню. Проблема запотівання виникає при зупинці. Але, якщо ви хочете, щоб не доводилося знімати окуляри при зупинці, то можете звернути увагу на цю функцію.

Ремені - бувають окуляри з ремінцем замість дужок. Їх варто застосовувати якщо ви їздите в умовах постійної тряски, щоб окуляри не мали ні найменшої можливості злетіти з особи.

Велоокуляри з діоптріями - застосовуються людьми з поганим зором. Вони можуть коштувати трохи дорожче і буде потрібно більше часу, щоб підібрати свою модель, але в перспективі це буде правильним вибором.

Рекомендуємо вибрати велоокуляри у нас сайті.


Коментарі до статті «Велоокуляри - перша необхідність або пронесе?»

Ваше фото
Витя
1 0
Да. Считаю что автор прав. Велосипедные очки не только для красоты или как аксессуар. Самая главная функция-это безопасность. Мне больше всего нравятся очки со сменными линзами. Конечно они по дороже, но под различные погодные условия и времени суток. Автор молодец, статья хорошая.
Ваше фото
Виталик
0 0
Данный аксессуар актуален для тех, кто любит скоростную езду или же много ездит по шоссе. Действительно хорошие очки стоят приличных денег, а если еще учесть, что их нужно 2 пары (темное и светлое время суток), то не каждому это по карману.
Ваше фото
Ани
1 0
Ну не знаю. Для меня велоочки реально какой-то необходимости не представляют.Я особо быстро не катаюсь, обычные велопрогулки. Ну бывает, могу поездить на полную, но это редко. Я не особо любительница скорости. Возможно пересмотрю теперь своё отношение к этому вопросу.
Ваше фото
Валера
25001 25001
Отрицание необходимости вело очков обычно проходит с попаданием первой мошки/пылинки, даже на маленькой скорости. В лучшем случае, когда вокруг никого и едете по гладкой прямой - остановитесь и протрете глаз, но можете и пофантазировать на тему как может быть на самом деле. Воспринимаю лично, как страховку - не нужна ровно до наступления страхового случая.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Зима прошла... весна в полном разгаре. Пора анонсировать новые разработки для зимнего катания.

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Современным любителям активных видов отдыха не помеха ни летняя жара, ни зимние морозы. Но как лучше всего защитить ноги от переохлаждения зимой, а от перегрева летом?
Все мы любим праздники и с нетерпением их ждем. Однако каждом празднику предшествует мучительный процесс выбора подарка. В этой статье мы постараемся помочь с этой проблемой!
Не важно, экстремал ты или любитель неспешных велопокатушек. Мысль о покупке велоочков посещала любого представителя велообщины. Ведь защита глаз от ультрафиолета, песка, дождя и насекомых не последнее условие комфортного катания.

Отправляясь в длительный велопоход за город, на велопокатушки с друзьями или катаясь по городу, не стоит забывать о средствах защиты, ведь от этого иногда зависит не только ваше здоровье, но и жизнь.

Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00