Зв'язок працює з перебоями. Якщо телефони недоступні, телефонуйте в телеграм або вайбер!
 • Головна
 • Статті ⚽
 • Які бувають види скейтбордів, що потрібно знати при покупці і як навчитися кататися правильно?

Які бувають види скейтбордів, що потрібно знати при покупці і як навчитися кататися правильно?

Ви ніколи не каталися на скейтборді? А якщо робили це, то, можливо, давно. І ви не уявляєте як вибрати дошку. Яка потрібна довжина, ширина? Що краще взяти: Пеніборд? Лонгборд? Тоді ця стаття для вас.


Крок 1: Визначаємося з типом катання і видом скейтборду
Крок 2: Вибирайте правильну форму дошки
Крок 3: Виберіть правильний розмір скейта
Крок 4: Вибирайте дошку з хорошого матеріалу
Крок 5: Спробуйте зібрати скейтборд самостійно
Крок 6: Перевірка якості скейта і покупка
Крок 7: Налаштування скейтборду
Крок 8: Катайтеся правильно

Існує багато чинників, які необхідно враховувати при підборі скейтборду для початківців. Від розміру самої дошки, яку ви купуєте, до екіпіровки, яку ви носите. Також новачкові потрібно навчитися правильно керувати скейтбордом і доглядати за своєю «дошкою».

Вибір скейтборду може бути досить непростим процесом для новачка, тому в статті ми зібрали поради, які крок за кроком допоможуть правильно підібрати собі «дошку» для комфортного катання.

Вибір «борда»

Крок 1: Визначаємося з типом катання і видом скейтборду

Перше і найважливіше питання при виборі скейтборду – для чого він буде використовуватися? Напевно ви не купите скрипку, якщо хочете навчитися грати на гітарі – зі скейтбордом те ж саме.

Потрібно розуміти будете ви кататися на борді у дворі, їздити по вулицях або займатися скейтбордінгом професійно. А може ви хочете навчитися якимось акробатичним трюкам? Якщо вам потрібен борд для універсального катання по вулицях або на спеціально обладнаних трасах, то підійде лонгборд або пенніборд. Якщо ж ви вирішили навчитися робити трюки, то зверніть увагу на традиційний скейтборд – шотборд.

Лонгборд– характеризується довгою дошкою, яка підходить як для трюкової їзди по міських вулицях, так і для швидкісних каталок по спеціальних трасах. Діапазон довжини деки лонгборда зазвичай буває від 90 до 150 см, в залежності від виду і переваг скейтбордиста.

Виділяють наступні види лонгбордів:

 • Карвінгові – призначені для швидкісних спусків по гірських трасах або затяжним вуличним спусках. Переваги: маневреність, легкість і швидкість.
 • Круїзери – дошка-універсал, на таких можна не поспішаючи кататися по міських вулицях або освоювати ази катання на подвір'ї. Швидкість тут не головне, основна перевага – маневреність.
 • Бродвокінгові («broadwalking» – англ.) – назва дошки походить від стилю катання, який нагадує танець і подібний до ковзання на дошці для серфінгу. Довжина таких бордів коливається від 100 до 130 см.
 • Даунхілл – цей скейт призначений для досвідчених райдерів, які люблять кататися на крутих і затяжних гірських спусках. Новачкам, які вирішили навчитися кататися на такому борді, рекомендується робити це тільки з інструктором.
 • СерфСтайл («surf style» – англ.) – найбільш довгі з лінійки лонгбордів, довжина таких дощок може досягати 3-х метрів і на них можна кататися навіть удвох або лежачи.
 • Speedboard – скейтборд, призначений для професійної швидкісної їзди.
 • Слайд – рідкісний вид бордів, характерною особливістю якого є загнута форма на кінцях деки.

Пенніборд – це пластиковий скейтборд невеликого розміру. Має високу маневреність і відмінно підходить для навчання катанню дітям, але може припасти до душі і дорослому скейтеру.

Існує два види пеннібордів:

 • Original – найменший вид бордів. Довжина дошки складає 56 см, а ширина підвіски 7,5 см. Цей пенніборд можна легко покласти в рюкзак і кататися в шкільному дворі на перервах. Більше підійде для дітей і підлітків невеликої комплекції.
 • Nickel – цей пенніборд трохи довший і ширший оригінального – довжина – 69 см, підвіска – 10 см. Маневрений і практичний, підходить для новачків з великим розміром стопи.

Шотборд або класичний скейт – класичний універсальний скейтборд, який підійде як для міських прогулянок, так і для виконання різноманітних трюків. Довжина деки борда варіюється в діапазоні від 70 до 85 см.

Отже, дізнавшись які бувають види скейтбордів, рекомендація перша: якщо не впевнені у своїх навичках, для початку спробуйте класику (шотборд). Ви можете одночасно і кататися на такій дошці, і пробувати робити трюки. Лонгборд занадто важкий і громіздкий, щоб на ньому виконувати трюки, пенніборд згодиться для підлітка-школяра, але також може підійти і деяким дорослим.

Крок 2: Вибирайте правильну форму дошки

Ви можете подумати, що все дошки плоскі і однакові, але незабаром ви виявите, що є безліч варіантів на вибір. Радіальна, прогресивна, увігнута, плоска, асиметрична, опукла ... все це корисно для досвідчених скейтерів, які вміють виконувати різні трюки, але для початківців ця інформація більше для ознайомлення. Однак, не зайвим буде дізнатися докладніше про конструкцію скейтборду.

Отже, скейтборд складається з наступних елементів

 • Дека – головний елемент будь-якого борда, дошка на якій ви катаєтеся. Важливими параметрами деки є довжина і ширина. Від довжини залежить наскільки ваш скейт буде маневреним і швидкісним, а від ширини – наскільки він підходить саме вам по комплекції тіла. Розміри ширини борда можуть варіюватися в діапазоні від 7,75 до 9,0 дюймів. Вірний вибір ширини залежить від зросту, розміру стопи і вибору місцевості для катання. Борди шириною 7,75-8,25 дм підходять для катання в парках або на вулиці, 8,25-8,5 дм – для любителів трюків в скейтпарках, ширше 8,5 дм – для круїзингу.
 • Ніс і хвіст (тейл) – як зрозуміло з назви, це краї вашої дошки або деки. Як правило, «ніс» трохи більше за «тейл» і сильніше вигнутий.
 • Колісна база – це відстань між внутрішніми кріпленнями підвісок. Залежить від довжини деки, при виборі борда особливого значення не має.
 • Підвіска – це Т-подібний кріплення, на якому розміщені колеса борда.
 • Колеса – тут, думаємо пояснювати не потрібно.
 • Конкейв – прогин між бічними краями деки. Має таку ж важливість при виборі скейтборду, як і ширина деки. Від глибини конкейва залежить наскільки складні трюки і розвороти ви зможете виконувати на борді. Чим глибше цей параметр, тим маневреність борд і тим складніше трюки на ньому можна робити.
 • Кіктейл – це загин на «хвості» деки, що дозволяє підкидати дошку ногою або робити стрибки. Варто сказати, що на більшості моделей шотбордов кіктейл є з обох сторін, що значно підвищує можливості дошки для трюків.

Тепер, коли ви знаєте з чого складається скейтборд, ось вам друга рекомендація: новачкам завжди слід обирати найпростіший варіант. Удосконалити свою дошку або купити більш складну ви завжди встигнете.

Крок 3: Виберіть правильний розмір скейта

Існує чотири основних розміри деки скейтборду. Всі вимірюються шириною дошки: мікро, міні, середній і повнорозмірний. Мікродошки шириною 6,5-6,75 дм призначені для дітей 5 років і молодше, а міні-дошки шириною 7 дм ідеально підходять для дітей старшого віку.

Найпоширеніший розмір дитячої дошки – середній, відповідний дитячому за розміром взуття. Новачкам-дорослим підійде повнорозмірна дошка розміром 7,5 дм або більше.

Крок 4: Вибирайте дошку з хорошого матеріалу

У конструкції деки для скейтборду канадський клен є найбільш поширеним матеріалом. Двома іншими є бамбук і береза. Ще одна альтернатива – це пластик, який коштує набагато дешевше, і зазвичай використовується в виготовленні пеннібордов. Існують також алюмінієві і склопластикові деки, які працюють аналогічним чином. Популярність канадського клена багато в чому залежить від якості деревини і міцності, яку вона забезпечує.

Порада: Якщо ви не вмієте відрізняти клен від берези, то запитайте у продавця-консультанта, а краще запросіть допомогу друга-скейтбордиста, який напевно розбирається в таких тонкощах.

Крок 5: Спробуйте зібрати скейтборд самостійно

Тепер, коли ви розбираєтеся в конструкції скейтборду, ви можете самостійно зібрати свій власний скейт, купивши деку, колеса, підшипники і підвіску окремо, а потім зібравши їх як конструктор. Відразу застережемо вас, якщо ви новачок в скейтбордингу, то краще довіртеся професіоналам і купіть готовий борд за вашими вподобаннями. На неправильно зібраному скейті не тільки некомфортно кататися, це ще може бути й небезпечно. У будь-якому випадку вибір за вами.

Крок 6: Перевірка якості скейта і покупка

На скейті хорошої якості колеса будуть крутитися плавніше, його буде легше повертати. На хороших моделях дошка стійкіше, ніж в дешевих варіантах. Перевірте якість деки, з якого матеріалу вона зроблена. Як правило, перевіряють кількість пластику, що входить до складу. Чим більше пластика – тим гірше якість, якщо звичайно це не пенніборд.

Ось на що треба звернути увагу:

 • Підвіска з'єднує колеса з декою і вона повинна бути з металу. Якщо підвіска пластикова – це погано.
 • Колеса: пластикові або гумові. Колеса повинні бути виготовлені з поліуретану, що забезпечує більш плавний рух і краще зчеплення з дорогою.
 • Обертання коліс: якщо обертаються вільно, без будь-яких скрипів, гальмувань або хитань, то це говорить про хорошу якість підшипників.

Порада: будьте обережні при покупці скейтборду в супермаркетах або великих торгових мережах, тому що якість продаваних там бордів, як правило, залишає бажати кращого, а значить, на них їздити складніше і не завжди безпечно.

Крок 7: Налаштування скейтборду

Тепер, коли ви обрали і купили собі відповідний скейтборд, потрібно його правильно відрегулювати. Під налаштуванням скейта, як правило, мають на увазі регулювання жорсткості підвіски, від цього залежить, наскільки добре борд буде справлятися з поворотами і утримувати рівновагу. Ось що вам необхідно:

 • Плоскогубці;;
 • Хрестова викрутка;
 • Універсальний гайковий ключ (зазвичай підходить на 15 мм і 13 мм, але для деяких моделей бувають винятки).

За допомогою цих інструментів ми регулюємо жорсткість підвіски затискаючи або навпаки послаблюючи її. Якщо ви хочете просто катати по асфальту і плавно повертати, не роблячи упор на трюки, то можна трохи послабити кріплення або навіть залишити його таким як було при покупці – скейт при цьому буде трохи хилитися вліво / вправо, коли ви на нього стаєте. Якщо ви бажаєте виконувати на борді трюки і стрибати, то тоді потрібно закрутити кріплення («kingpin») на підвісці до упору, а після цього відкрутити на один оборот назад. Таким чином ви зробите підвіску жорсткішою, а скейт більш стійким. Дошка при цьому буде керована і здатна до поворотів.

Ту ж процедуру слід повторити з кріпленнями, що фіксують колеса – закрутити до упору, а потім відкрутити на один оборот (180 градусів) назад. Зверніть увагу, що колесо має обертатися плавно, без гальмувань.

Останній штрих – затиснути зверху гвинти, на яких тримається дека. Для цього затискаємо нижню гайку плоскогубцями, щоб вона не оберталася, і за допомогою викрутки закручуємо гвинти до упору.

Порада: використовуйте тільки ті інструменти, які підходять до кріплень саме вашого скейта, щоб не пошкодити кріплення. Зверніть увагу, що деякі борди можуть кріпитися шестигранними гвинтами.

Крок 8: Катайтеся правильно

Отже, скейт налаштований, ви вийшли на вулицю і готові кататися, але як правильно це зробити? Дотримуйтесь цих порад, щоб навчитися:

  • Встаньте на дошку так, щоб ваші стопи знаходилися на болтах кріплень перпендикулярно борду і навчіться тримати рівновагу. Побалансуйте вперед / назад на дошці, щоб відчути її.
  • Поворот на скейті здійснюється наступним чином: ви робите невеликий нахил вліво або вправо, перекидаючи свою вагу в потрібну сторону і відповідно нахиляючи деку в сторону повороту.
  • Для розгону потрібно однією опорною ногою твердо стояти на дошці, а другою – відштовхуватися від поверхні, набираючи швидкість.

 • Щоб прискоритися на скейтборді, потрібно освоїти прийом «пампінг». Для цього необхідно навчитися швидко балансувати, стоячи на дошці двома ногами під час руху. При цьому треба виконувати швидке перекидання ваги коливаннями тіла вперед / назад, змушуючи борд рухатися швидше. Чим швидше коливання, тим вище швидкість, борд при цьому повинен їхати не по прямій, а ніби плавними дугами.

Окремо варто розповісти про способи гальмування, оскільки їх кілька:

 • «Схід зі скейта» – найпростіший метод, найкраще підійде для новачків. Ногою, якої відштовхуєшся, робиш крок вперед, а опорною – відштовхуєш дошку назад.
 • «Гальмування ногою» – якщо потрібно швидко скинути швидкість, то тоді гальмувати необхідно ногою, яка відштовхується. ставимо її паралельно скейту на всю стопу і переносимо на неї центр ваги. Опорна нога при цьому послаблює тиск на дошку і вона сповільнюється.
 • «Гальмування тейлом або «тертя об асфальт» – не найкращий спосіб для вашої дошки, тому що вона може пошкодитися, а тейл швидко стирається, але для екстреного і ефектного «стопа» підійде. Досить просто натиснути на тейл дошки і перенести туди всю свою вагу і скейт моментально зупинитися.
 • «Гальмування п'ятою» – схожий на попередній спосіб. Тільки на відміну від нього замість тейла стирається підошва кед. Потрібно просто звісити з тейла край своєї стопи і перенести центр ваги на неї, гальмуючи п'ятою. Не рекомендується використовувати для екстреного гальмування, тому що на великій швидкості можливі травми.
 • Fs power slide – трюковий метод, який можуть виконувати просунуті скейтери – полягає в різкому розвороті борда перпендикулярно осі руху і перенесення ваги вперед для блокування коліс.
 • Bluntslide – ще один трюк не для новачків, поєднує одночасно два способи: борд розгортається перпендикулярно руху і під час ковзання «шоркать» об асфальт тейлом.

Теорія це добре, але на практиці все не так просто. Тому перш, ніж самостійно кататись, попросіть друга-скейтбордиста вас трохи повчити або найміть інструктора.

Насамкінець хочеться відзначити, що який би скейтборд ви не обрали, для правильного та безпечного катання на ньому слід гарненько попрактикуватися, підібрати зручну екіпіровку і правильно доглядати за своєю дошкою, про що піде мова в наступній статті. Головне пам'ятайте, що скейтбординг повинен перш за все приносити радість, тому катайтеся в задоволення!


Коментарі до статті «Які бувають види скейтбордів, що потрібно знати при покупці і як навчитися кататися правильно?»

Ваше фото
Серега
28 0
Знал до этого одно слово - "скейтборд". Оказывается всё гораздо интереснее и сложнее. Но спасибо, что помогли разобраться
Ваше фото
Игорь
0 0
На самом деле их ещё больше. Фриборды (наиболее близки к катанию на сноуборде), флоуборд и стритборд.
Ваше фото
Инна
13 0
Пениборд, лонгборд и так далее и тому подобное. Что!? =) Я всю жизнь знала только одно название - скейтборд, а всё остальное просто было разной его формы проявление. Оказывается, что не так всё это и каждый борд заточен под своё использование. Если б не статья ваша и не знала бы.
Ваше фото
Дима
9 0
Я только начал учиться кататься и изучать скейтборд. До этого не понимал, как и зачем они нужны. Стоило только начать кататься, прибывать и затянуло.
Но так как я Новочеркасске в этой сфере. И не мог предположить, что при выборе скейтборд, а столько нюансов. А именно, формы, размеры, материалы изготовления, подвеска и т. д.
Очень познавательная статья.
Ваше фото

Еще стоит почитать:

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Собрались приобрести себе ролики и не знаете, как их выбирать? Тогда мы с радостью поможем вам в этом. Если вы впервые покупаете роликовые к...
Катание на роликовых коньках – это один из видов спорта, который поможет вам отвлечься от серых будней и бытовой жизни, подарит незабываем�...
Если вы заказали скейтборд онлайн или приобрели детали и решили собрать доску самостоятельно, то это можно легко сделать, руководствуясь н...
Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Прежде всего, хорошие ролики для ребенка – это безопасные ролики. А это значит, что идеальная модель обязана быть надежной и качественной. �...
Самокат – излюбленный вид развлечений для многих детей, и если ваш ребенок не слишком увлечен спортом, возможно, именно самокат станет вес�...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00