Безкамерні покришки на велосипед

Безкамерна технологія монтажу велосипедних покришок відома досить давно. Але, якщо раніше її застосовували переважно професійні райдери, то тепер і багато велолюбителі використовують цей спосіб.


У безкамерних покришках камера відсутня, а функцію камери виконує спеціальний герметик. Покришка з герметиком щільно прилягає до стінок обода і не пропускає повітря. Використання таких шин значно знижує ймовірність проколу і позбавляє від неприємної процедури заклеювання камер.

безкамерні покришки для велосипеда

У даній статті ми постараємося максимально точно розкрити секрети безкамерної технології, а також проаналізувати, чи варто витрачати гроші на покупку нових компонентів, які будуть потрібні для збірки безкамерних коліс.

Переваги безкамерної технології

 • Відсутній ризик отримання «зміїного укусу». Багатьом велосипедистам добре відомий даний тип пробою камери. Виникає він в тому випадку, якщо при подоланні перешкод з гострими краями (бордюри, коріння дерев і т.д.) тиску в колесі було недостатньо. Відбувається повне стиснення покришки до обіду і, як наслідок, пробиття камери його краями. Данний пробій є найбільш неприємним, так як після нього виникає відразу два отвори у камери, заклеїти які дуже проблематично.
 • Висока надійність спеціалізованих безкамерних покришок. Багато виробників випускають покришки, спеціально розроблені для безкамерної установки. Відрізнити від звичайних їх можна за спеціальною абревіатурі UST - Universal System Tubeless. Дані покришки мають кілька високотехнологічних шарів корду, а також посилені боковини. Завдяки цьому, вони не тільки більш стійкі до різних типів проколів, але і менш схильні до бічних порізів і інших типів механічних пошкоджень.
 • Повна герметизація проколів. У безкамерках використовуються спеціальні герметики, про які ми поговоримо пізніше. Головне їх завдання - герметизація проколів покришки. І навіть якщо покришка отримала множинні дрібні проколи і порізи (дріт, гвіздки, колючки), після їх вилучення герметик сам заклеїть отвори і можна спокійно кататися далі.
 • Безкамерку легко ремонтувати. Бувають випадки, коли далеко від дому велосипедист стикається з проблемою великого порізу покришки, при якому можливостей герметика може не вистачити для її заклеювання. І тут на допомогу прийдуть звичайні товсті нитки або спеціальна гума, призначена для таких цілей. Досить просто вставити їх в отвір, а все інше доробить герметик. По приїзду додому, після такої процедури, рекомендується розбортуватися колесо і на місці порізу з внутрішньої сторони покришки накласти латку.
 • Кращий накат і комфорт. Яким би незначним не здавалося даний критерій, але по всій площі зіткнення покришки і камери під час їзди виникає сильне тертя. У поєднанні з неякісним дорожнім покриттям, довгими відстанями або сильним вітром, тертя між покришкою і камерою буде забирати додаткові сили у райдера. Комфорт від використання бескамеркі підвищується від того, що з'являється можливість їздити на більш низькому тиску, завдяки чому покришка «облизує» більшість дрібних перешкод.
 • Більш низька вага. Відмовившись від використання камери, а також прибрати спеціалізовані обіддя, вдається значно полегшити вагу коліс. Вже давно не секрет, що зниження ваги саме на колесах найбільш продуктивно впливає на накат велосипеда.

Недоліки безкамерки

Хоча дана технологія має ряд переваг, вона не позбавлена і деяких недоліків:

 • Необхідні спеціалізовані покришки, обода і герметик;
 • Вважче бортувати колесо;
 • Періодична заміна герметика (раз на пів року) - сумнівний мінус;
 • Дорожча.

Обода для безкамерки

На зорі свого розвитку, в далекому 1999 році, безкамерна технологія передбачала тільки використання спеціальних UST компонентів. Завдяки надійності, універсальна безкамерна система (UST) не втратила своєї актуальності і в наш час. При виготовленні ободів даного стандарту, в них не свердлять отвори для спиць. Завдяки цьому, забезпечується максимальна герметичність і міцність. Ще однією особливість є наявність спеціальних зачепів, за які повинна чіплятися покришка своїм бортіровочним шнуром. Дана конструкція забезпечує герметичність навіть без використання герметика.

Але, з вище вказаних переваг випливають і відповідні недоліки:

 • Велика вага використованих компонентів;
 • Висока вартість;
 • Низька ремонтопридатність ободів через те, що доводиться шукати спеціальні спиці.

Дані недоліки підштовхнули виробників на пошуки їх усунення, завдяки чому виник новий стандарт BST - Bead Socket Teсhnology. При виробництві ободів даного стандарту виробники врахували дуже важливий момент. Справа в тому, що UST обіддя мають високі стінки і при установці покришки мається на увазі її посадка максимально точно завдяки бортувальному шнуру під спеціальні зачепи на ободі. На практиці це практично ніколи не досягається - в більшості випадків покришка провалюється на дно обода. Через це її боковини піддаються постійним навантаженням і перегинів, внаслідок чого значно знижується термін експлуатації, а також виникає ризик перелому і зриву покришки з обода.

Обода типу BST мають стінки на кілька міліметрів нижче, завдяки чому вдалося вирішити не тільки цю проблему, але також і отримати перевагу зважаючи на більший обсягу і кращої форми встановленої покришки. До того ж, при виготовленні ободів немає необхідності робити їх абсолютно герметичними. В даному випадку для цього використовується спеціальна стрічка відповідної ширини. Вона проклеюється по ободу в один або кілька шарів, тим самим герметично закриваючи отвори для спиць. У тому місці, де є отвір для ніпеля, стрічка прорізається і вставляється спеціальний ніпель. Ще однією особливістю такого стандарту є обов'язкове використання герметика, про який ми і поговоримо в подальшій частині статті.

Типи герметиків для безкамерних коліс

герметик для безкамерної покришки

Не дивлячись на велику кількість герметиків, представлених на ринку, все їх можна розділити на два типи - латексні і полімерні. До складу полімерного герметика входять дрібні частки волокна, які знаходяться в підвішеному стані. При утворенні проколу, повітря виходить з покришки, захоплюючи з собою рідину. Через деякий час волокна повністю закривають прокол.

У данного типу антипрокольної рідини є кілька суттєвих недоліків:

 • Головний з них - це неможливість заклеїти мікропори. Внаслідок цього, якщо покришка не нова, через її стінки поступово починають проступати краплі рідини.
 • Другий негативний момент, це складність з заклеюванням великих проколів. В даному випадку, поки отвір затягнеться, з покришки виходить велика кількість герметика разом з повітрям.

З плюсів полімерних герметиків можна виділити їх довговічність, а також низьку вартість.

Герметик на латексній основі містить в своєму складі велику кількість мікроскопічних часток каучуку, покритих білковою оболонкою. Даний тип рідини за своїм складом найбільш близький до велосипедної шини, так як каучук чудово взаємодіє з нею. При утворенні проколу і стрімкого вивільнення повітря з покришки, білкова оболонка руйнується, і частки каучуку починають моментально взаємодіяти зі свіжої гумою в місці пошкодження. Даний процес ідентичний холодної вулканізації.

Можна виділити кілька виробників, які випускають якісні герметики:

 • Stan's No Tubes;
 • Slime;
 • Continental;
 • Joe's No Flats;
 • Schwalbe.

Лайфхак: Герметики авто, мототехніки, розраховані під безкамерне використання, відмінно підійдуть і для безкамерних велопокришок!

Що потрібно для встановлення безкамерної покришки

ремонт безкамерних покришок

Встановлюємо безкамерну камеру

1) Знімаємо колесо з велосипеда;

2) Розбортуємо;

3) Замінюємо рідну обідну стрічку (фліппер) на спеціальну клейку стрічку для бесзамерок, щоб загерметизувати обод. Перед початком процедури обод з внутрішньої сторони необхідно очистити і знежирити. А щоб стрічка лягала рівно і щільно, в процесі проклейки її необхідно злегка розтягувати. Також, слідкуйте за тим, щоб між стрічкою і ободом не утворювалися бульбашки повітря. Якщо стрічка якісна, то цілком достатньо одного шару з нахлестом стрічки в районі отвору ніппеля приблизно на 15 см. Після проклейки, в місці розташування ніпеля, потрібно зробити округлий отвір для його монтажу (краще нагрітим шилом або цвяхом);

як встановити безкамерну покришку на велосипед

4) В отвір протягуємо ніпель;

5) Далі встановлюємо покришку. Для легкості монтажу змочуємо обід мильною основою або ж спеціальним мастилом. На цьому етапі, при частково встановленої покришці, можна всередину залити герметик і потім завершити установку покришки.

покришки безкамерні

Також, залити герметик можна через ніпель після повного монтажу покришки на обод.

як заклеїти безкамерну покришку

Кількість герметика залежить від діаметра покришок, а також їх ширини. В середньому 60-120 мл. При першому монтажі не потрібно економити на кількості герметика - нехай він рівномірно заповнить можливі мікроотвори, тріщини, а також зазори між покришкою і ободом;

6) Далі качаємо колесо або компресором, або спец. насосом з розширювальної камерою, або балончиком CO2 до появи характерного клацання, який говорить про те, що покришка встала в пази;

7) Прокручуємо колесо, щоб герметик рівномірно розподілився всередині покришки;

8) Потім встановлюємо робочий тиск в колесі (вказано на покришці) за допомогою насоса з манометром.

Важливо: Після проведення всіх необхідних процедур не поспішайте ставити колесо на велосипед. Нехай воно полежить деякий час на одному, та потім на іншому боці. При цьому його періодично необхідно струшувати і прокручувати для рівномірного розподілу рідини.

На перший погляд процедура переходу на безкамерну технологію є досить клопіткою і дорогою. Але це помилка! Після покупки і монтажу всіх необхідних компонентів для безкамерок (стрічки, ніпелів і герметика), потрібно всього лише періодично поповнювати герметик в покришці, забувши про нескінченні латки! Виняток становлять лише серйозно порізи і розриви покришки, які трапляються вкрай рідко. Використовуючи безкамерну технологію ви повністю забудете про неприємну процедуру заклеювання камер. А 1л герметика цілком достатньо на кілька сезонів катання, в той час як покупка якісних дорогих камер може вилітся в копієчку;)

Хороших вам поїздок. Катайтеся і не пробивайтеся!
Щиро ваші, Veliki.com.ua

Коментарі до статті «Безкамерні покришки на велосипед»

Ваше фото
Сергій
0 0
Дякую, цікаво
Шукаю придбати безкамерні покришки;)
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Це дійсно цікаво але нічого не зрозуміло. Як що вам потрібно підійбрати товар - зв'яжіться с фахівцями магазину
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Большинство новичков и иногда даже опытные велосипедисты не имеют чёткого представления, из каких именно частей состоит их велосипед. В на...

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Если вы счастливые обладатели велосипеда, или даже нескольких, то уже заметили, что велосипед — это механизм. И в наши дни часто уже достаточно сложный. Если вы только планируете купить велосипед, то эта статья тоже не будет вам лишней.
Используя неподходящие велопокрышки, вы можете значительно ухудшить потребительские качества велосипеда. Зато удачный выбор резины може�...
Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00