Як вибрати дитяче велокрісло

Прогулянка з дітьми – це особливий вид задоволення для батьків, а особливо для дітей. Це привчає дитину до здорового способу життя, спілкування з природою йде на користь психіці дитини, а те, що він має можливість бути разом з батьками - це користь колосальна для всіх! Купівля велокрісла – справа відповідальна. Ця стаття допоможе вам розібратися, що ж потрібно вам і вашій дитині.


Почнемо з того, з якого віку дітям можна кататися у велокріслі. Щодо цього суворо однозначної думки немає. Виробники стверджують, що садити у велокрісло можна дитину з того моменту, коли вона впевнено сидить. А що говорять із цього приводу фахівці педіатри? У книзі «Домашній лікар для дітей. Поради американських лікарів» у розділі «Безпечне катання на велосипедах» написано: «У жодному разі не беріть свого малюка з собою при катанні на велосипеді доти, поки йому не виповниться, принаймні, рік, і ви не переконаєтеся, що він вміє сидіти в дитячому кріслі. Діти молодше одного року можуть не мати достатній контроль за своїм тілом, щоб їхати з вами безпечно. Увага: всі без винятку діти, що сидять на велосипедному сідлі, повинні також носити велосипедний захисний шолом».

У всякому разі, вирішувати, у якому віці почати катати дитину, насамперед батькам. Тільки ви несете відповідальність за здоров'я дитини, але піддавати її невиправданому ризику не можна.

Перше та найпростіше — всі велокрісла повинні мати ремені безпеки, підставки для ніг (часто регульовані) зі стременами, які не дозволяють ногам дитини потрапити в частини велосипеда, що рухаються. А так само пом'якшувальну підкладку на сидіння та виїмку для шолома в спинці, щоб у шоломі дитині можна було відкинути голову. Крім того, крісло має бути зручним у плані установки (процес установки не повинен бути виснажливо довгим).

Отже, які ж бувають велокрісла?Велокрісло "на раму"

— встановлюється на раму велосипеда перед велосипедистом. Використовуються різні варіанти кріплення — на рульову трубу або труби переднього трикутника.


Різні варіанти виконання велокрісел "на раму"

 

 

 
 

 


Дитина в такому велокріслі сидить перед вами. І завжди перед очима. Ще один плюс – дитина бачить усе, що відбувається перед вами. На цьому, на жаль, переваги крісла на раму закінчуються, далі лише недоліки:

- Такі крісла розраховані лише на малюків вагою до 15 кг.

- малюк, що сидить попереду, заважає крутити педалі – їхати доводиться "враскоряку", широко розсунувши коліна, щоб не зачіпати дитину. У такому положенні їхати довго можна, але не зручно. А що робити, якщо дитина засне?

- Як правило, такі велокрісла вузькі та жорсткі. Більшість моделей не мають підніжки з кріпленнями.

- І найголовніший недолік – це звісно, ​​безпека. При падінні дитина залишається незахищеною, спереду – колеса і кермо, що повернулося, зверху – Батько, який не втримався на сідлі, з усією своєю масою обрушився на дитину.

Висновок: велокрісло на раму годиться лише для коротких поїздок велосипедними доріжками та парками з рівним покриттям.

 

Велокрісло на багажник

 

– жорстко кріпиться ззаду на багажнику. Багажник може не входити в комплект (італійські Bellelli із системою кріплення Clamp дешевші, але багажником не комплектуються, а німецькі Topeak йдуть у комплекті з фірмовим алюмінієвим багажником).


 

Такі крісла розраховані на дітей до 22 кг.

Саме кріплення на багажник видається універсальним. За наявності багажника зі стандартними розмірами вантажного майданчика проблем із установкою не виникає. Можна ставити крісло на різні велосипеди. У таких велокрісел буває регульоване положення спинки. її можна відкинути, щоб дитині було зручніше спати. До речі, сон – важлива складова кожної тривалої подорожі. Наприклад, моя 4-річна дочка спала на кожній покатушці тривалістю більше 2 годин.

Кріплення позаду не викликає сумнівів щодо безпеки. Навіть судячи з мого досвіду, коли я падала з донькою кілька разів, вона відбулася лише легким переляком. На жаль, у кріплення на багажник є одна дуже істотна вада: відсутність амортизації ( виключаючи моделі фірми Topeak), що на наших дорогах не дуже добре. Тільки-но почавши їздити з велокріслом і дитиною в ньому, розумієш, як же у нас багато всяких бордюрів, великих корінців у лісі і просто ямок і вибоїн. Дитині не просто некомфортно у кріслі, а й небезпечно. Щоб відчути, який удар по хребту отримує ваша дитина – спробуйте заїхати або з'їхати з бордюру, не встаючи з сідла.

Проблему амортизації можна вирішити покупкою крісла, у якого між багажником і кріслом встановлені пружини.
Однак пружини достатньо для того, щоб їхати по нерівній поверхні, а ось від бордюрів і великих вибоїн, боюся, не врятує. /p>

Висновок: крісло на багажник підходить для велодоріжок без бордюрів і рівних грунтових доріг. Причому треба враховувати, що вага дитини припадає зверху багажника, а не знизу, як велорюкзак "штани". Багажник має бути надійним.

 

Велокрісло з кріпленням на підсідельну трубу

 

– закріплюється на рамі за допомогою спеціального замка, в який вставляються кінці штирів підвіски.

До цієї групи належать більшість велокресел Bellelli.


</ >

 

Це найпоширеніша модель велокрісел. Велокрісло з таким кріпленням на даний момент здається мені оптимальним у плані надійності (якщо дотримані інструкції з встановлення та експлуатації), амортизація – на висоті. Сама бачила, як мати з'їжджала-заїжджала на бордюр, дитина просто розгойдувалася, як у колисці.

Крісло може мати кілька положень спинки. Причому у різних варіаціях – може відкидатись спинка, а може нахилятися саме крісло.

Позитивною особливістю кріплення на підсідельну трубу є те, що Ви можете купити додаткове кріплення для другого велосипеда. В цьому випадку буде просто переставити крісло з одного велосипеда на інший.

Другий плюс - відпадає потреба у багажнику. На велосипеді завжди знаходиться лише маленьке кріплення.

Недоліки крісла можуть виявитися під час його встановлення. Воно може просто не стати на екстремальну або двопідвісну раму. Так само при установці на велосипед з жіночою геометрією або маленьким ростовкою можуть бути проблеми. велокрісло може стати занадто низько, зачіпатиме колесо.

В даному випадку можна підібрати інші дуги для кріплення, і я вважаю, що це вірний варіант.

Справа в тому, що багато хто вирішує проблему, коли крісло встає занадто низько, шляхом встановлення замка на підсідельний штир. Категорично не рекомендую це робити – штир може просто зламатися! Він не розрахований на таке навантаження.

Також деякі власники нарікають на те, що крісло розташоване надто близько до "водія" і дитині доводиться задовольнятися лише бічним оглядом.

Деякі виробники роблять велокрісла та кріплення для них таким чином, щоб крісло можна було встановити в будь-якому з 3-х масових існуючих варіантів - на раму перед велосипедистом, на раму за велосипедистом, на багажник. Слід так само пам'ятати, що переміщаючись на велосипеді з дитиною в дитячому кріслі, ви так чи інакше наражаєтеся на підвищений ризик не тільки себе, але і насамперед - вашої дитини. Тому слід дотримуватися особливих запобіжних заходів!

1. Дитина має бути в велосипедному шоломі. Самим батькам слід також одягати велосипедний шолом.

2. Велосипед повинен бути оснащений світлоповертаючими площинами (катафоти) та габаритними вогнями ззаду та збоку та фарою попереду при їзді у темний час доби.

3. Категорично не слід возити з собою такі речі, або одягати такий одяг на себе та дитину, які можуть на ходу потрапити у спиці колеса або бути затягнутими між ланцюгом та зірками.

І маленький, але дуже корисний лайфхак, успішно випробуваний багатьма батьками, але ще маловідомий. Оскільки від великої кількості свіжого повітря, вражень і похитування, діти у велокрісла дуже часто засинають, то навіть регульовані в положення напівлежачи велокрісла є деякою проблемою. Голова дитини при гальмуваннях та маневрах мотається вперед та вбік. Досвідчені вело-батьки прив'язують попереду голови дитини або підкову подушку для автобуса вирізом назад або просто змотаний рушник. Така імпровізована подушка дозволяє дитині покласти на неї голову та спати більш комфортно та безпечно. Бажаємо вам приємного катання та море задоволення від велопрогулянок з вашими дітьми!

 

 


Коментарі до статті «Як вибрати дитяче велокрісло»

Ваше фото
Григорьев
1 1
Подходить нужно со всей серьезностью к выбору кресла, прям-таки как к автомобильному. Если часто по городу на великие кататься, то маленького ребенка придется садить в такое кресло, если брать его с собой. Предпочитаю именитые бренды со всеми защитами.
Ваше фото
Зина
1 2
Спасибо вам за рекомендации в статье, реально вовремя она мне попалась. Как раз подбираю велокресло для своего малыша. Буду теперь знать. что существуют разные крепления и что даже меры предосторожности обязательные нужно соблюдать. Это я про те, что помимо шлема. Про это то я и так понимаю.
Ваше фото
Влад
0 0
Предпочитаю именно на багажники крепить такие кресла, потому что там надежней крепления, и будет устойчивость хорошая в дороге. Хорошо, если есть передний багажник, тогда за ребенком сразу следить можно. Так что советую покупать с передним багажником.
Ваше фото
Алиса
0 1
Как раз выбираю кресло для ребенка, хотела взять на раму, для деток до трех лет вариант хороший, ребенок все видит и я ребенка вижу. Но смотрю, что недостатков предостаточно и самый большой - крутить педали неудобно. Буду брать на подседельную трубу, они более надежные, крепление качественное, а это самое главное.
Ваше фото
Марина
1 0
На мой взгляд, ребенка на велосипедные прогулки брать уже в более сознательном возрасте- лет с трех. и, конечно. из всех видов кресел, я бы выбрала с креплением на подседельную тубу-оно более надежное и удобное. И малышу в нем будет комфортно и родителю спокойнее.
Ваше фото

Еще стоит почитать:
Для полного ответа на этот вопрос процитируем раздел по подбору рамы из нашей статьи "Как выбрать велосипед"

Одним из самых важных элементов экипировки для зимних приключений является термобелье. При этом не важно, едете ли вы на машине, бежите лыжную гонку или идете пешком по заснеженным тропинкам парка. Важно, чтобы вам было комфортно, а для этого нужно правильно одеться и начать именно с термобелья.

Встретил я как-то раз девушку, которая на Кинбурнскую Косу приехала с чемоданом на колесиках. Это было еще то зрелище, с одной стороны мне бы...
Что же такое трехколесный велосипед для ребенка? Детский трехколесный велосипед или, как его еще называют, трицикл - это отличный способ пр�...
Близится волшебная пора праздников, а потому вы неотвратимо столкнетесь с муками выбора подарков. В этой статье мы постараемся помочь вам �...
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00