Як налаштувати перемикачі швидкостей на велосипеді

Кожен велосипедист рано чи пізно стикається з проблемою поганого перемикання передач на велосипеді.

Причин для цього може бути кілька - пошкоджені троси або забруднені сорочки, розтягнута ланцюг, неякісно налаштовані передній або задній перемикачі швидкостей. Саме остання обставина найбільш критично впливає на якість перемикання передач велосипеда і може перетворити вашу поїздку в суцільну муку.

Багато новачків довіряють цю процедуру досвідченим механікам. Це правильний підхід. Але з часом розумієш, що потрібно вчитися самостійно виробляти зазначену настройку. Це не тільки допоможе заощадити певну суму грошей на послуги веломеханікі, але дозволить самостійно, в будь-який момент, провести регулювання швидкостей, забезпечивши ідеальне перемикання передач велосипеда протягом всієї поїздки. В даному тексті вказані конкретні кроки, слідуючи яким, навіть початківець велосипедист зможе самостійно відрегулювати швидкості на своєму велосипеді.

Налаштування заднього перемикача швидкостей.

Перше, з чого варто починати регулювання, це зовнішній огляд заднього перемикача. Потрібно переконатися в надійності кріплення і підведення троса перемикання передач, його цілісності, чистоти і відсутності зносу верхнього і нижнього роликів перемикача. А також, рівності лапки, яка в процесі експлуатації велосипеда може деформуватися при падінні.

налаштування заднього перемикача швидкостей на велосипеді

Перевірити рівність лапки дуже легко - потрібно подивитися на перемикач з тильного його боку і переконатися, що відповідна зірка касети або тріскачки, а також верхній і нижній ролик перемикача знаходяться на одній лінії, перпендикулярній землі. Якщо всі перераховані вище умови виконані - можна сміливо переходити до налаштування.

як ланцюг проходить через задній перемикач

Необхідно встановити ланцюг на мінімальну задню зірку, відповідно включивши на велосипеді максимальну задню швидкість. Для здійснення настройки, як передня, так і задня перекидка мають на своєму корпусі два регулювальних гвинти, позначаються буквами H і L (High і Low відповідно). Так як на початку регулювання ланцюг була встановлена на максимальну передачу ззаду, для регулювання знадобитися саме гвинт з буквою H, який відповідає за регулювання високих швидкостей. Обертаючи його за годинниковою або проти годинникової стрілки, домагаються такого положення лапки перемикача, щоб обидва її ролика стояли строго на одній лінії з найменшою задній зіркою. Після цього необхідно включити мінімальну задню передачу, при якій ланцюг знаходиться на найбільшій зірці ззаду. І вже іншим гвинтом, який позначається буквою L, зробити ідентичну регулювання до вирівнювання роликів з великою зіркою.

налаштування заднього перемикача велосипеда

Іноді виникає ситуація, коли після правильної і ретельної настройки і регулювання заднього перемикача швидкостей виникає проблема, коли перемикання погано здійснюється на високі або низькі передачі. Це відбувається через сильний, або ж слабкого натягу Дана регулювання може здійснюватися двома способами - спеціальним регулятором на задньому перемикачі, або ж регулятором на ручці перемикання передач (манетке). Який саме з варіантів застосовується на конкретному велосипеді, залежить від рівня обладнання, встановленого виробником. При поганому занедбаності ланцюга на більш низькі передачі, натяг троса варто збільшити, а при поганому скиданні на більш високі, навпаки, зменшити.

регулятор натягу тросу велосипеда

На задніх перекидання середнього і високого рівня є можливість ще однієї регулювання - відстані направляючого ролика (верхнього) до зірок касети (регулювання натяжителя ланцюга). Виробляється вона в такий спосіб. Ланцюг встановлюється на найбільшу зірку ззаду і найбільшу спереду. У такому положенні лапка заднього перемикача буде натягнута максимально. І за допомогою регулювального гвинта потрібно домогтися відстані приблизно 5 мм від верхнього ролика до зубів зірки. Саме при такій відстані здійснюється найбільш плавне і чітке перемикання передач. Зменшувати його не варто, так як може виникнути ризик зачіпання ролика за зуби зірки і його пошкодження.

встановлення ланцюга на велосипед зі швидкостями

Налаштування переднього перемикача швидкостей.

Перед регулюванням передннього перемикача потрібно в першу чергу переконатися в її правильному розташуванні на рамі велосипеда. Для новачків можна дати дві рекомендації. Перша, це переконатися, що при включенні найбільшої зірки спереду, її зуби знаходяться на невеликій відстані від вигину рамки перемикача, а також на однаковій відстані від неї. При цьому, вони ні в якому разі не повинні зачіпати рамку або ж, навпаки, перебувати далеко від неї.

налаштування переднього перемикача швидкостей на велосипеді

Друга, це паралельність рамки перемикача всім зіркам в горизонтальній площині. Тобто, якщо подивитися на перемикач зверху, то його рамка повинна бути паралельно зірками системи.

передній перемикач швидкостей на велосипеді

Починати регулювання потрібно з установки ланцюга на мінімальну передню і максимальну задню зірку. Далі потрібно відкрутити болт, який фіксує трос на корпусі перемикача. Після цього він займе своє природне положення і можна приступати безпосередньо до налаштування. Обертаючи в різні боки гвинт з маркуванням L (Low), потрібно встановити зазор між ланцюгом і рамкою перемикача в районі 1-2 мм. Саме таку відстань забезпечить ідеальне перемикання, а також виключить можливість тертя ланцюга про рамку перемикача в процесі їзди. Після цього необхідно закріпити трос перемикання з невеликим натягом, попередньо переконавшись, що він ліг в необхідну канавку в районі затиску. встановивши ланцюг на максимальну передню і мінімальну задню зірку, за допомогою регулювального гвинта з маркуванням H виробляється аналогічна настройка до знаходження мінімального зазору між ланцюгом на великий передній зірці і рамкою перемикача. Якщо після проведення вищевказаної процедури виникають труднощі з включенням низьких або високих передніх швидкостей, варто провести регулювання натягу троса перемикання, аналогічно налаштуванню заднього перемикача швидкостей.

регулювання переднього перемикача швидкостей велосипеда shimano

Освоївши якомога швидше обидва типи регулювання швидкостей на велосипеді, ви захистите себе від неприємних несподіванок, які можуть виникнути в процесі їзди, маючи можливість в будь-який момент часу провести необхідну регулювання, витративши при цьому мінімум часу і сил.

Коментарі до статті «Як налаштувати перемикачі швидкостей на велосипеді»

Ваше фото
Віктор
0 0
До речі, ще питання: а з якого перемикача треба починати першого? Є обов'язкова послідовність?
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
1 0
Взагалі все одно, як вам зручно
Ваше фото
Віктор
0 0
Стаття дуже пізнавальна і корисна. Сподобалися детальні схеми. Дякую. Навіть, роздрукую собі...
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Дякуємо за відгук
Ваше фото
Віктор
0 0
Підкажіть, будь ласка, а перед початком налаштування (хоч переднього, хоч заднього перемикача), в яке положення треба виставляти трос на маленькі? Тобто, починати з перемикача чи з манетки, т. с.?
Ваше фото
ВІДПОВІДЬ МАГАЗИНА
0 0
Це залежить тільки від того як вам зручно, мені зручно починати з вільного хода перемикача (коли тросик максимально ослаблений) та налаштовувати скажем так "знизу-вверх". Потрібно просто знайти положення натяжіння тросика де він починає закитати на останню зірку (як що мова про задній). По факту вам потрібно щоб почало нормально закидати на одну зірку, далі просто підкорректувати нормальне перемикання тонкими налаштуваннями.
Ваше фото
Жека
3 4
Скажите, с какой силой или до какого момента затягивать шатуны.
Ваше фото
некто(
5 4
затягивать шатуны пока не сломаеш , с силой 4 тони.
Ваше фото
Алисандр
3 4
Немагу настроїть скоростя і тормоза памагіте мне
Ваше фото
тупий
26 25
Навчись писати
Показати ще (4)
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00