Як вибрати велотренажер

Шукайте заміну тренувань на вулиці або в спортзалі? Хочете купити велотренажер для дому, але не знаєте, який краще? Або замислюєтеся, навіщо він взагалі потрібен? Тоді наш матеріал розставить всі крапки над і та допоможе вам з вибором.

Назначение и преимущества

Велотренажер - це вид кардіотренажера, який імітує рух на велосипеді. З ним можна розвинути силу і витривалість, зміцнити серцево-судинну і дихальну системи. Велосипедисти, що використовують велотренажер, зможуть поліпшити координацію рухів, тим самим стати впевненіше на трейлах або шосе. Регулярні заняття на велотренажері піднімуть тонус м'язів ніг, сідниць і преса. Головною його перевагою є можливість комбінувати кардіотренування з силовими навантаженнями.

Велотренажер також є найефективнішим для кардіотренувань. З його допомогою за 45-хвилинну сесію можна спалити від 500 до 700 калорій.

Види велотренажерів

Механічний велотренажер. Опір досягається за рахунок ременя. Переваги: простота і доступна ціна. Недоліки: ривки, недостатньо плавний хід, мала зносостійкість. Головною проблемою для використання в домашніх умовах стане сильний шум.

Магнітний велотренажер. Опір досягається за рахунок впливу магнітів на маховик. Має ряд переваг над механічним: плавний хід, безшумність, плавне гальмування і більший функціонал. Вбудований комп'ютер (у багатьох моделях) містить велику кількість програм тренувань, а також допомагає відслідковувати прогрес. Якщо вам потрібен надійний, довговічний і не дорогий велотренажер, то рекомендуємо звернути увагу саме на цей вид велотренажерів.

Електромагнітний велотренажер. За допомогою впливу електромагнітного поля на маховик створюється навантаження. Така конструкція є найбільш довговічною. Вбудований комп'ютер повністю бере на себе контроль тренування. Головною перевагою є вбудовані програми тренувань, які розраховані на різні цілі тренувань.

Види велотренажерів за способом посадки

Вертикальний велотренажер. Традиційний спосіб посадки. Конструкція такого пристрою копіює звичайний велосипед - педалі розташовані під сидінням.

Плюси:

 • максимальна наближеність до реальної велопоїздки;
 • швидко спалюються калорії;
 • тренажер має доступну ціну і більш компактний.

Мінуси:

 • навантаження на спину, навантаження на колінний суглоб.

Горизонтальний велотренажер. Сидіння знаходиться далеко і низько від педалей, що дозволяє витягнути ноги по горизонталі. Такий варіант знижує навантаження на хребет.

Плюси:

 • • спина знаходиться в розслабленому стані;
 • • навантаження на колінний суглоб сильно знижене;
 • • горизонтальне положення ніг спрощує доступ крові до серця.

Мінуси:

 • недостатньо швидке схуднення, займає більше місця і коштує дорожче.

Як займатися на велотренажері?

Для будь-яких тренажерів існує список обмежень, наприклад, гіпертонія, хвороби дихальної, серцево-судинної систем. Якщо ви сумніваєтеся, чи можна вам займатися на велотренажері, краще проконсультуйтеся у лікаря.

 • Підготовка. Почніть тренування з легкої розминки. Одяг не повинен обмежувати рухи: наприклад, шорти і футболка. Взути варто легкі спортивні кросівки або ж веловзуття. Протягом тренування пийте негазовану воду - це допоможе вашим суглобам справлятися з навантаженням.
 • Правильна посадка. Правильна посадка на велотренажері - запорука ефективного тренування. Відрегулюйте сидіння і кермо, так щоб сидіти було максимально зручно. Сидіти треба не прогинаючи спину, прямо і не напружуючись, руки повинні бути розслаблені. Тримайте стопи паралельно підлозі, навантаження повинна рівномірно розподілятися на м'язи ніг.
 • Слідкуйте за частотою пульсу. Обчисліть максимальну частоту пульсу. Формула розрахунку: МЧП = 220 - вік у роках. Намагайтеся більшу частину тренування проводити при пульсі, що дорівнює 70 - 75% від максимальної частоти пульсу. Не виходьте за 80% МЧП, так ви перевантажуєте серцево-судинну систему.
 • Скільки займатися на велотренажері? Якщо ви новачок, рекомендуємо почати з тренувань тривалістю до 30 хвилин. Поступово збільшуйте тривалість і навантаження. Якщо ж ви вже пройшли рівень новачка, то для вас оптимальною тривалістю тренування буде 40-60 хвилин.
 • Закінчення тренування. Плавно знизьте швидкість обертання педалей. Не можна на піку інтенсивності припиняти заняття на велотренажері - це шкідливо для здоров'я.

Велосипед або велотренажер?

Про користь велосипедних прогулянок знають, мабуть, усі. Це прекрасний спосіб оздоровлення організму і приведення в порядок своєї фігури. Велотренажери набирають все більшої популярності і стають конкурентами традиційним велосипедам. Але чи може цей тренажер повністю замінити велосипед?

Велосипед - це, перш за все, засіб пересування, який відмінно підходить і для тренувань. Він відкриває нові горизонти - ви можете як досліджувати околиці міста, так і насолодитися далекими велоподорожами. Регулярне перебування на свіжому повітрі дуже корисно для здоров'я.

До недоліків велосипеда можна віднести неможливість регулювання навантаження. Також на велосипеді ми дуже часто їдемо по інерції. А також велосипедні поїздки доведеться скасувати через погодні умови.

Велотренажер ідеальний для домашніх тренувань. Він не вимагає транспортування і не видає сильного шуму. Майже всі моделі досить компактні і поміщаються в кімнаті будь-якої площі. Ваші заняття не залежатимуть від погоди, сезону і навіть часу доби.

Недолік велотренажера - монотонність і нудність тренувань. Щоб це компенсувати можна слухати музику або дивитися фільм. Але мальовничі краєвиди і свіже повітря це не замінить. Тренування на велотренажері рекомендується проводити при відкритих вікнах або працюючих очисниках повітря.

Як обрати велотренажер?

Існують професійні моделі, вони здатні витримувати величезні навантаження протягом тривалого часу. У них в наявності десятки вбудованих програм і функцій з можливістю підключити USB, док. станцій iPod/iPhone, audio in/out. Такі тренажери зазвичай використовуються у спортивних клубах.

Велотренажери для дому - це більш прості аналоги, в які вбудований обмежений обсяг функцій, проста механічна система регулювання навантаження і так далі. Такий різновид користується великою популярністю серед початківців.

 • Зверніть увагу на систему регулювання і кріплення сидіння. Чим більше пластикових деталей, тим менше велотренажер вам прослужить. Пластик не здатний тривалий час витримувати високі навантаження і, в підсумку, лопне.
 • Підбирайте сидіння під свій зріст. Тверді, м'які, широкі і вузькі – все це різновид сидінь.

Велотренажери бувають як вертикальними, так і горизонтальними. Про ці типи детально розписано вище. Інформацію про систему навантаження ви теж зможете знайти вище.

Купувати велотренажер потрібно такий, щоб відповідав вашим цілям. Ви - спортсмен, який купує тренажер, щоб зайвий раз не відвідувати зал? Тоді доведеться витратити більше коштів і купити більш функціональну модель. Якщо в ваших цілях – просто схуднути і зміцнити організм – цілком зійде звичайний бюджетний велотренажер з механічною системою гальмування.

Велотренажер – це прекрасний варіант, який допоможе вам схуднути, привести в порядок фігуру, поліпшити роботу серцево-судинної системи, натренувати тіло. Ви отримаєте кардіотренування не виходячи з дому, яке можна поєднувати з читанням книги або переглядом серіалу.

При заняттях на велотренажері не перестарайтеся з навантаженням, такі тренування будуть нести більше шкоди ніж користі.

Коментарі до статті «Як вибрати велотренажер»

Ваше фото
Серега
1 0
Отличная статья! Спасибо за дельные советы!
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00