Як вибрати ВМХ велосипед.

Велосипеди BXM беруть свої витоки з далеких 1960-х рр XX століття, коли для тренувань юних мотогонщиків був придуманий велосипед з особливою геометрією, яка здатна витримувати більшу ударну навантаження, залишаючись цілою. У наш час тенденція змінилася, і ці велосипеди використовуються повсюдно для виконання найрізноманітніших трюків.

За даним заняттям дуже часто можна побачити не тільки молодь, а й більш дорослих людей. До того ж, змагання на BMX велосипедах набирають все більшої популярності по всьому світу. Все, що необхідно для тренувань на BMX, це наявність самого байка, а також невелика територія з будь-якими типами перешкод. Якщо прикласти старанність, то вже через кілька місяців занять велосипедист зможе виконувати просто немислимі трюки, які в очах звичайних глядачів здаються абсолютно нереальними.

У цій статті ми розберемо деякі тонкощі, які потрібно враховувати при виборі BMX велосипеда. Знаючи їх, навіть новачок зможе підібрати собі правильний байк.

велосипед bmx

Відмінною особливістю велосипедів BMX є занижена геометрія рами. Залежно від стилю катання, вона може бути, як короткою, так і більш витягнутою. Часто для посилення рами використовують баттірованіє труби, а також підсилюють зварні стики спеціальними накладками («косинками»). Завдяки цьому велосипед стає максимально надійним, здатним витримувати великі навантаження в процесі виконання трюків.

Розмір рами у BMX вимірюється по довжині верхньої труби:

 • Ще однією відмінною особливістю велосипедів BMX є відсутність амортизаційної вилки. Також важливо, щоб кермо BMX міг обертатися на 360 градусів, що надає райдеру повну свободу дій.
 • Новачкам однозначно можна порекомендувати покупку BMX байка з наявністю заднього гальма. Він зможе забезпечити додаткову безпеку на початковому етапі тренувань. Більш досвідченим ж райдерам він ні до чого. На таких велосипедах встановлюються прості і надійні - V-brake або дискові механічні.
 • Ще однією особливістю всіх без винятку BMX велосипедів є наявність коліс маленького діаметру - 20 ''. Це дозволить не тільки значно знизити вагу байка, але і полегшити виконання трюків за рахунок кращої маневреності.

Як вибрати BMX велосипед

Основні критерії при виборі BMX

Головні технічні особливості, які потрібно враховувати при виборі конкретної моделі BMX велосипеда, це матеріал виготовлення рами, втулки і колеса.

Рама

При виготовленні рам використовуються кілька популярних матеріалів:

 • Звичайна сталь (Hi-ten);
 • Хромолібденовая сталь (CrMo);
 • Алюміній;
 • Титан.

Найдешевшим матеріалом є звичайна сталь (Hi-ten). Вона поступається CrMo - не володіє достатньою міцністю і низькою вагою. Саме тому при тривалому агресивному катанні рама зі звичайної стали деформується і стає непридатною для подальшої експлуатації. При цьому сильною стороною цього матеріалу є його ціна, сталеві велосипеди залишаються найдоступнішими на ринку.

Хромолібденовая сталь (CrMo) має велику міцність при меншій вазі. До того ж, завдяки своїй м'якості, вона здатна гасити частина ударного навантаження. Єдиним її недоліком є висока ціна. Саме тому, веловиробника часто виготовляють свої байки із застосуванням різних типів сталі в залежності від завантаженості конкретних вузлів (наприклад, рама зі звичайної стали, а вилка з хромолібдена, або навпаки).

Алюміній зважаючи на свою жорсткість рідко використовується при виробництві рам для даного типу велосипедів. BMX на алюмінієвих рамах підійдуть новачкам.

Титан є найбільш технологічним матеріалом для рам BMX велосипедів. Він міцний, в міру жорсткий і дуже легкий. Головний його недолік - це висока ціна, через що титанові велосипеди використовуються в основному професійними спортсменами.

Компоненти

Втулки - це один з найважливіших елементів будь-якого велосипеда, і BMX тут не виняток. В процесі виконання трюків на втулку припадає більша частина навантаження. Основна відмінність між дешевими і дорогими втулками полягає в типі підшипників, на яких зібрана втулка.

Підшипники бувають двох типів:

 • Промислові (пром / sealed bearings / закриті підшипники); Є прерогативою більш дорогого сегмента велосипедів. Такі підшипники довше служать, так як менше забруднюються, але і коштують дорожче. По можливості, краще вибирати байк саме на них. В цілому промисловий підшипник також хороший тим, що не вимагає обслуговування протягом всього свого життя.
 • Насипні (loose balls). Такі підшипники можна зустріти на будь-якому BMX байці подешевше. Вони вимагають обслуговування і настройки кожен сезон. Термін служби менше, тому що швидше забиваються брудом.
підшипник BMX
насипні підшипники

Також виділяють кілька типів задніх втулок:

 • З фрівілом; Це недорогі втулки, що мають в своїй конструкції тріскачку і зірку.
 • З драйвером; Більш просунутим рівнем є втулки з драйвером, вони виграють за кількома параметрами - храповий механізм надійніше тріскачки, а також має більш низьку вагу за рахунок меншої провідної шестерні.
 • З фрікостером; Фрікостер є самим довговічним і надійним типом задньої втулки, але, з огляду на дуже високій своєї вартості, застосовується в основному в професійній сфері.

Дуже важливий компонент, який потрібно враховувати при виборі BMX-байка, це обода.

Вони бувають:

 • Одинарні; Одинарні обода менш міцні, але дешеві. Початківцям, підліткам або легким райдерам підійдуть одинарні для засвоєння базових трюків. Але, навіть в цьому випадку потрібно бути готовим до частого вирівнюванню колеса, яке може деформуватися в процесі катання.
 • Подвійні. Подвійні обода міцніше, але дорожче. Вони стануть незамінним рішенням при виборі даного типу велосипеда.
обода для bmx
bmx обода

Кількість спиць залежить від того, на скільки "хардово" можна катати на цьому байці. Тут рекомендація одна - чим спиць більше, тим краще. Вибір покришок залежить від особистих переваг велосипедиста, а також передбачуваної сфери використання байка.

При виникненні додаткових питань - телефонуйте або пишіть в наші соц. мережі або вайбер 068 607 38 88 і наші менеджери завжди з радістю дадуть відповідь :)

Катайтесь і не ломайтесь!
Щиро ваші, Veliki.com.ua

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Як вибрати ВМХ велосипед.»

Ваше фото
Павел
2 0
Здравствуйте, скажите высота руля нормальная?
Ваше фото
Влад
2 0
Ну вообще это зависит как удобно вам или же вашему ребенку
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00