Як заощадити час і гроші, катаючись на велосипеді

Вітаю всіх любителів велоспорту та велосипедистів!
Сьогодні хочу поділитися з вами невеликими секретами і лайфхаками з особистого досвіду про те, як можна впорядкувати своє фінансове становище і всюди встигати. Як ви вже, напевно, здогадалися, мова піде про велосипеди, тому що на сьогоні велосипед - це найекономічніший транспортний засіб.

Про переваги їзди на велосипеді можна говорити і писати довго, тому перейду відразу до суті.

Чому на велосипеді їздити вигідно?

Я щасливий володар велосипеда і вже 3-й рік поспіль практично скрізь їжджу виключно на двоколісному другові. Живу в приватному будинку в 10 км від Чернігова.

Щоб проілюструвати наскільки велосипед вигідний, я просто наведу декілька прикладів в цифрах зі свого життя.

1За проїзд платити не потрібно

Як відомо ціни на паливо постійно ростуть, у зв'язку з чим, вартість проїзду в громадському транспорті дорожчає з кожним роком. А про щоденні поїздки на автомобілі взагалі не варто говорити. Ця стаття витрат актуальна як для жителів глибинки, так і для тих, хто проживає в мегаполісах.

До того, як у мене не було велосипеда - я щодня витрачав на проїзд в громадському транспорті близько 20-30 грн в залежності від дня тижня і свого робочого графіка. В місяць виходило 420-630 грн. Зараз ця сума дорівнює нулю або не перевищує 50-100 грн. в місяць (іноді буває, що користуюся громадським транспортом або таксі).

З моменту, коли я пересів із задушливих і не комфортних маршруток на велосипед, практично перестав користуватися послугами громадського транспорту. За приблизними підрахунками середня сума, яку я економлю на місяць, не користуючись громадським транспортом становить від 500 до 700 грн. Погодьтеся, це немало. При цьому, крім економії коштів, я ще і зберігаю свою душевну рівновагу, тому що не прив'язаний до розкладу маршруток, автобусів або тролейбусів, самостійно плануючи свій маршрут і час виїзду. Звичайно, не завжди виходить їздити по робочих питаннях на велосипеді - дощ, сніг і т.п., доводиться іноді використовувати і громадський транспорт або таксі.

2ЗСЖ і економія витрат на лікування

У це важко повірити, але з тих пір як моїм основним засобом пересування став велосипед, я практично перестав боліти. Постійна їзда на двоколісному, безумовно загартовує тіло, підвищує імунітет і робить організм людини витривалішими і здоровішим.

До появи у мене велотранспорту, я мало уваги приділяв своєму тілу і практично не стежив за здоров'ям, внаслідок чого досить часто хворів застудою і, м'яко кажучи, виглядав не дуже здорОво. На лікування всіляких отитів, ринітів, ГРЗ та грипу часом витрачалися досить серйозні суми. Цифри писати не буду, так як для кожного захворювання лікарі рекомендують різні ліки.

Думаю кожен, хто хоча б раз в житті хворів - знає скільки зараз обходиться лікування навіть банальної застуди з температурою. З велосипедом ці витрати мінімальні, тому що звикнувши до щоденних велопокатушок, вже не помічаєш як твій організм сам по собі міцніє і стає здоровішим.

Крім того, якщо у вас є "шкідливі звички" (куріння і т.п.) через деякий час регулярних велокатань, ви гарантовано від них відмовитеся. Тому що їзда на велосипеді не сумісна з постійними "перекурами" або бажанням "смикнути пивка" десь в підворітті. Велосипед розширює кругозір і дає можливість вийти за звичні рамки дійсності, відчути себе по-справжньому вільним, незалежним від згубних звичок.

Повірте, здоровий спосіб життя (ЗСЖ) реально затягує і, покатавшись на велосипеді місяць-другий, ви навіть не помітите як станете менше палити і вживати спиртні напої, а в перспективі взагалі кинете цю справу. Мотивація тут дуже проста: крім поліпшення показників здоров'я, ще буде заощаджуватися певна сума грошей, яка без велосипеда витрачалася на "куриво" і/або "пивко".

3Встигати вчасно завжди і всюди

З велосипедом не потрібно турбуватися про розклад громадського транспорту, стояти в пробках або наздоганяти відїжджаючий автобус. Коли є особистий велотранспорт, то можна точно спланувати свій маршрут і час поїздки. Наприклад, я, знаючи свій темп і швидкість їзди, за 30-40 хв., не поспішаючи, доїжджаю до центру міста від свого будинку, що знаходиться за межею обласного центру. При цьому, мені кожна поїздка приносить справжнє задоволення. Я насолоджуюся їздою на велі і кожен раз вибираю новий шлях з точки "А" в точку "Б", досліджуючи маршрути, де можна зрізати.

Таким чином, катаючись на велосипеді можна "обганяти час" і всюди встигати...

Окрім цього, навички їзди на велосипеді розвивають просторове мислення, покращують реакцію і допомагають концентруватися на чомусь одному.

Велосипед і екологія

Не секрет, що зараз природа знаходиться не в кращому стані. Автотранспорт на нафтовому паливі зараз є одним з головних джерел забруднення атмосфери Землі. В результаті скупчення вихлопних газів від авто формується парниковий ефект, який посилює глобальне потепління на планеті і призводить до незворотних змін кліматичних умов. Повітря стає забрудненим, а умови життя для живих істот - небезпечними, а, часом, навіть непридатними для існування.

Ми в силах вплинути на цю ситуацію в позитивному ключі. Якщо не можемо очистити атмосферу від забруднення, то точно своїми діями зможемо знизити кількість шкідливих викидів.

Як це зробити?

Та дуже просто!

Велосипед - найбільш екологічний вид транспорту. Досить відмовитися від поїздок на паливному автотранспорті в межах міста, а, по можливості, і поза його межами. Таким чином, вносячи невеликий внесок в екосистему, ми зберігаємо природу для майбутніх поколінь і економимо фінанси, які витратили б на паливо.

Відпочинок на природі в компанії однодумців

Коли у мене з'явився вел, я ще не розумів всієї краси і переваг активного відпочинку. Однак, почавши їздити на ньому більш-менш постійно, я зміг урізноманітнити своє дозвілля.

Велотуризм - один з видів активного відпочинку на природі. Я дуже люблю подорожувати і відпочивати на природі. До придбання вела, я ходив лісовими стежками пішки на відносно невеликі відстані. Тепер, завдяки велосипеду, у мене з'явилася можливість виїжджати в абсолютно дикі місця, де можна на якийсь час просто побути далеко від цивілізації, технологічного впливу міст і поспілкуватися з живою природою в компанії таких-же туряг-друзів. Нові знайомства, пісні під гітару біля вогнища, світанки на березі річки і фантастичні заходи сонця на морському пляжі - всі ці радості стали мені доступні, коли у мене з'явився велосипед. Тепер, у мене завжди є можливість провести вихідні з користю і в душевній кампанії в тих місцях, які я раніше бачив тільки на фотографіях і відеороликах в мережі.

З упевненістю можу сказати, що велосипед - це не просто засіб пересування і найекологічніший вид транспорту, а й спосіб життя, який дозволяє позбутися від залежностей, щодня отримувати заряд бадьорості, позитиву і економити час і фінанси на різних, здавалося б, несуттєвих дрібницях.

Коментарі до статті «Як заощадити час і гроші, катаючись на велосипеді»

Ваше фото
Серега
1 0
Езда на велосипеде это конечно дешевле чем на машине и приятнее, чем на общественном транспорте, но тут главный вопрос не в экономии, а в стиле жизни, пользе здоровью, независимости от расписаний и цен на нефть. Тратить всё равно тратишь, но не на аптеку, а в веломагазине на расходники и аксессуары, что гораздо приятнее.))
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00