Як вибрати електровелосипед

Зараз все більша кількість людей прагне вести активний і здоровий спосіб життя. Саме тому велосипед з кожним роком користується все більшою популярністю. Він дає можливість не тільки значно поліпшити свій фізичний стан, але також побачити масу красивих і цікавих місць. В наш час велоіндустрія розвивається з вражаючою швидкістю. При виробництві велосипедів використовуються самі передові технології та матеріали. Однією з найбільш актуальних новинок велопроизводителей останніх років стали електровелосипеди. Повну статтю, як вибрати велосипед за стилем катання, за зростом і за ціною – читайте тут.

електробайк

За своєю конструкцією вони не сильно відрізняються від класичних моделей. Головною їх особливістю є наявність електродвигуна, який приводить пристрій в рух. Всі електричні моделі роверів можна умовно розділити на три категорії - цільні, триколісні та складні. Останні вважаються ідеальним варіантом для пересування по місту. У разі необхідності, їх можна транспортувати в складеному вигляді в електричці, трамваї або автобусі. У свою чергу, цільні електровелосипеди мають монолітну конструкцію, а також величезна кількість моделей, призначених для конкретних велосипедних дисциплін (швидкісний спуск, маунтінбайкінг, їзда по дорогам, піску, туризм і т.д.). Триколісні електровелосипеди використовуються переважно для перевезення важких і габаритних вантажів.

складаний електробайк

Перед вибором будь-якої моделі електровелосипеда потрібно чітко розуміти, які переваги і недоліки він має перед класичними моделями. Незаперечними перевагами даного виду транспорту є простота використання, можливість катання в будь-якому віці і з будь-яким рівнем фізичної підготовки, відсутність необхідності мати спеціальні дозвільні документи, висока швидкість, економічність в порівнянні з традиційними видами транспорту, поєднання двох видів пересування - за допомогою електродвигуна або обертання педалей . Їх можна вважати практично ідеальним транспортом для міста. Пересуваючись на електровелосипед, людина втомлюється і потіє набагато менше. Саме через це поїздка на роботу, в магазин і інші місця не викличе дискомфорту навіть в самий жаркий день і без використання спеціальної велоодягу.

міський електробайк

Багато людей до сих пір віддають перевагу традиційним компактним засобам пересування по місту, таким, як мопед і скутер. Але їх можливості значно більш обмежені в порівнянні з велосипедами на електричній тязі.

На це є кілька причин:

  • Електровелосипед можна без проблем зберігати в квартирі або будь-якому іншому зручному приміщенні;
  • Відсутність неприємних запахів і екологічність;
  • Компактність конструкції;
  • Практичність і надійність;
  • Універсальність;
  • Різноманітність всіляких моделей;
  • З'єднання двох видів тяги;
  • Більш низька вага;
  • Можливість кататися в будь-яких місцях.

Електровелосипед подарує абсолютно нові відчуття від поїздки, виконавши всю складну роботу за велосипедиста. Подолання крутих і затяжних підйомів, зустрічний вітер, великі відстані - всі ці стримуючі фактори відходять на другий план при катанні на електричному мотоциклі. До того ж, сучасні електровелосипеди здатні подарувати справжній драйв не тільки звичайним користувачам, але також просунутим любителям і спортсменам. Завдяки високій швидкості, а також наявності у багатьох моделей підвісок професійного рівня, відчути справжній екстрим від катання можна в абсолютно будь-якому місці, без необхідності вибиратися в гори. Варто лише з'їхати з плоского асфальту і катання по будь-якому бездорожних можна перетворити на справжній захоплююча пригода, відчувши себе професійним гонщиком в all mountain або freeride. З мінусів даного виду транспорту можна виділити велику вагу, а також досить високу ціну, що пов'язано з відносною новизною даної технології.

гірський електровелосипед

При виборі конкретної моделі електровелосипеда потрібно враховувати величезну кількість характеристик. Головними з них є вид мотор-колеса і його розташування, потужність електродвигуна, запас ходу, максимальна швидкість, максимально допустиме навантаження, захист корпусу від пилу і вологи. Дані характеристики можуть сильно відрізнятися від моделі до моделі, саме тому потрібно обов'язково визначити для себе передбачувану сферу використання транспорту, а також основні завдання, які вимагаються від нього. Як і в звичайних велосипедах, наявність додаткових компонентів і аксесуарів зробить їзду значно приємніше і безпечніше. Подфляжнік, дзвінок, багажник, переднє і заднє крило, щиток на ланцюг, фара, зарядний пристрій є практично необхідними компонентами будь-якого байка. При виборі з декількох схожих моделей електровелосипедів саме наявність додаткових аксесуарів може зіграти визначальну роль.

електровелосипед

Електровелосипед приводиться в рух за допомогою мотор-колеса. Воно може бути двох типів - редукторне і безредукторне. Головна перевага першого полягає в забезпеченні високого крутного моменту. Такі двигуни дуже економні, споживають низьку кількість електроенергії, а також легко дозволяють велосипеду долати будь-які підйоми. Як і в будь-якому іншому двигуні, високий крутний момент не дозволяє їм розвивати високу швидкість, яка в найшвидших моделях досягає 30 км / ч. Купівля електровелосипеда з даним типом мотор-колеса стане ідеальним рішенням для спокійної неспішної їзди, а також для перевезення важких вантажів, де не потрібна висока швидкість пересування. Прямий привід дає можливість розвивати більш високу максимальну швидкість, яка може доходити до 50 км / ч. При цьому потрібно змиритися і з більш високим споживанням енергії, а також частим зарядом акумуляторної батареї. До того ж, вага і габаритні розміри безредукторних двигунів дещо більше.

За потужністю все електровелосипеди можна умовно розділити на три групи - низькою, середньої і високої потужності. Самі економічні моделі мають даний показник на рівні 250-300 Вт. Саме вони найбільш часто оснащуються мотором редукторного типу. Середнім показником можна вважати потужність 500 Вт. Її цілком вистачить для повноцінної роботи безредукторного мотор-колеса. Різниця в експлуатаційних характеристиках між цими двома категоріями не сильно помітна, хоча вона і є. Повною мірою відчути весь потенціал електровелосипеда дозволяють найпродуктивніші моделі, що володіють потужністю 800-1000 Вт. Вони подарують справжній драйв від їзди, а досвідчені велосипедисти зможуть по максимуму використовувати всі резерви таких пристроїв.

Розташування двигуна також впливає на технічні та експлуатаційні характеристики велосипеда. Передній привід характеризується максимальною простотою конструкції. Такі велосипеди мають відмінну стабільність, а також керованість. Цьому сприяє хороша развесовка всієї конструкції. З недоліків можна виділити обмеження по потужності двигуна, велике навантаження на передню вилку, а також складності із зняттям переднього колеса. Наявність заднього приводу забезпечує максимальне зчеплення колеса з дорожнім покриттям. Така конструкція має на увазі установку навіть самих потужних двигунів. Для поліпшення развесовки, акумуляторна батарея розташовується в середній частині на рамі таких велосипедів. Посадка на велосипедах з заднім приводом більш спортивна, що варто враховувати при покупці. У найдорожчих моделях електровелосипедів мотор може бути встановлений в районі кареточного вузла. Хоча дана конструкція і є досить складною, але вона має кілька відчутних переваг, таких як ідеальний баланс ваги, кращі можливості для збірки велосипедів з двома підвісками, наявність многоскоростной трансмісії, яка дозволяє в повній мірі розкрити весь потенціал електродвигуна. Вибір конкретного типу електровелосипеда зводиться до особистих вподобань покупця, його фінансовим можливостям, а також сфері використання байка.

велосипед електро

Необхідним елементом конструкції будь-якого електровелосипеда є акумуляторна батарея. Вона може бути декількох типів, мати різну ємність, а також робоча напруга. Напруга акумулятора повинно збігатися з характеристиками інших компонентів, таких як мотор-колесо і контролер. Найбільш часто вся система має разовий вольтаж 24 В, 36 В, 48 В або 60 В. Електровелосипеди, що мають напругу 24-36 В є досить легкими, компактними, що володіють середньою потужністю і здатними розвивати швидкість 24-32 км / ч в залежності від конкретної моделі. Напруга 48-60 В мають найпотужніші байки, що демонструють максимальні показники. Ємність акумулятора вимірюється в ампер-годинах. Від даної характеристики безпосередньо залежить запас ходу велосипеда. Як правило, виробники самостійно підбирають даний параметр з урахуванням сумісності всіх компонентів конструкції. Існує кілька типів акумуляторних батарей - свинцево-кислотні (SLA), літій-іонні (Li-lon), літій-фосфатні (LiFePO4). Перший тип є найпопулярнішим і недорогим. Такі акумулятори мають велику вагу, низьку вартість, а також розраховані на 500-600 циклів зарядки-розрядки. Літій-іонні батареї більш сучасні. Вони мають високу вартість, характеризуються низькою вагою, а також досить великим числом циклів заряду-розряду (500-1000). Даним типом акумуляторних батарей комплектується більшість електровелосипедів. Третій тип є найбільш технологічним, але використовується досить рідко в зв'язку зі своєю ціною.

Самостійно вибрати відповідну модель електровелосипеда досить складно. Саме тому з цим питанням краще всього звернутися в спеціалізований веломагазин. В інтернет магазині veliki.com.ua представлений широкий асортимент електробайків від кращих світових виробників, купити які можна за найвигіднішою ціною.

Рекомендуємо також почитати статью про правильний вибір велосипедів. У ній розглянуті всі типи велосипедів, як правильно вибрати велосипед за ціною і за зростом, як не помилитися в якості велосипедів.

З повагою, компанія Великі Груп

Асфальт Асфальт і рівний грунт Вибоїстий грунт, спуски Де завгодно

Коментарі до статті «Як вибрати електровелосипед»

Ваше фото
Моє
0 0
Дуже "Великі" чи "середні" або ж "малі" груп? А можливо "Велики Груп" буде краще хто зна) А от слово "статью", яка веде на іншу "статтю" виправте, будь ласка
Ваше фото
1
1 0
e
Ваше фото
Мирон
5 3
Очень интересная статья. Так как электро велосипеды это- будущее. Так много различных видов, форм, расцветок а так же, под различные задачи. Круто. Ну конечно есть нюансы. И одна из главных это цена. А вот у меня вопрос такой. После пользование какое-то время велосипедом, не зависимо от моделей, можно ли будет поменять аккумулятор ? Если да, то цена не будет ли ровная цене велосипеда?
Ваше фото
Валентин
5 5
Спасибо за эту статью!До этого сомневался стоит ли покупать электровелосипед, но благодаря вашей статье окончательно принял решению в пользу однозначной покупки. Круто, что вы не только осуществляете продажу велосипедов и всему сопутствующему к ним оборудованию, но и помогаете людям с выбором того самого железного коня.
Ваше фото
Сергей
4 3
Где же эта статья была, когда я себе электровелик покупал) Очень тогда намучился с выбором, а тут все по полочкам разложили. Подчерпнул для себя факт существования переднеприводных электровелосипедов (думал, они только с задним бывают). Отличная статья и отличный сайт!
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-18:00 СБ-НД 10-15:00