Що краще гірські лижі чи сноуборд?

Це питання одне з найбільш поширених серед новачків, які не знають, з чого ж почати своє знайомство із зимовими активностями. У цій статті ми постараємося відповісти на це питання.

Що легше освоїти: одну дошку або дві лижі?

Перше, що турбує всіх новачків: на чому простіше навчитися кататися на борді чи гірських лижах? Безумовно, тут все індивідуально, дуже багато залежить від координації, фізичної підготовки та інших здібностей і навичок. Однак, для більшості, їзда на гірських лижах на початкових етапах дається набагато простіша. Але тут ніяких америк ми не відкриваємо, адже у нас з вами дві ноги та інтуїтивно легше пересуватися, рухаючи обома ногами, причому, по черзі, як і під час ходьби або бігу. На сноуборді ж обидві ноги щільно пристебнуті до дошки і перші відчуття – це повна безпорадність і майже моментальне падіння. На лижах, особливо, якщо ви тренуєтесь не самі, навчитися брати перші спуски простіше простого. Більшість інструкторів ставить своїх підопічних в «плуг» і далі вже новоспечений лижник може їхати на зеленій трасі без єдиного падіння.

Оскільки методик навчання просто безодня, завжди знайдуться адепти правильнішої, які будуть стверджувати, що з «плуга» потім складно вивести неофіта, він, раз навчившись їздити враскоряку, так і проїздить до сивого волосся. Але абсолютна більшість лижників проходять через «плуг», який відразу дозволяє їздити самому, контролювати швидкість і не жахатися її.

У борда ж такої чарівної палички немає. Тут навчання теж має масу методик, які вже після 4-5 вправ дозволять навчитися уникати панічних атак при їзді на дошці з пристебнутими обома ногами. Проте в подальшому їзда на борді, якщо не йти в лютий парк, буде даватися простіше. А ось техніка на лижах більш складна в плані виведення її на високу ланку. Більш проста спочатку, вона потребую не один рік практики, щоб навчитися правильно грузити кант не лише задньої чверті лижі, а по всій довжині. Тому почати простіше на лижах, а ось дійти до хорошого рівня простіше та швидше на боді.

Де катати: сноуборд vs гірські лижі

Гірські лижі відмінно реалізують свій потенціал на довгих трасах. Геометрія лиж така, що радіус їх повороту значно більший за радіус сноуборду: для неспортцехових лиж 14-16 метрів - це середній радіус, для бордів середнім показником є – 8-9 м.

Це обумовлює нецікавість катання на гірських лижах з невеликих схилів, яких вдосталь на рівнинній частині нашої країни. Тому, якщо ви хочете кататися не серед великих гір, а з локальних схилів, то краще вибрати сноуборд. Він більш верткий і на коротких трасах більш цікавий. Якщо ж ви обираєте інвентар для катання у великих горах та полюбляєте високі швидкості, то тут вибір потрібно зупиняти на лижах.

Також хочеться звернути увагу на те, що сноуборд більш універсальний та невимогливий до траси. На звичайній дошці впевнено можна їхати як по відратраченому схилу, так і по пухляку. Лижі ж для підготовлених схилів одні (слаломні), для цілини інші (фрірайдниі). Є, звичайно, і універсальні, але вони теж на знавця. Більш широкої талії лижі складніші при перекантовці на підготовленому схилі, ніж з вузькою, при цьому на цілині універсалам все одно дуже далеко до справжніх фрірайдних лиж. Тому, якщо ви чітко плануєте свій відпочинок і знаєте, який схил буде, то лижі дозволять насолодитися швидкістю, а якщо ви хочете бути готовими до будь-якої несподіванки, то сноуборд зможе вам в цьому допомогти.

Що зручніше в експлуатації лижі або сноуборд

Якщо піти від індивідуальних особливостей райдера і розглянути об'єктивні фактори комфортності використання, які безпосередньо катання не стосуються, то тут у нас борд впевнений лідер. А все тому, що сноубордичні черевики м'які.

Одне це вирішує відразу просто масу проблем. В таких черевиках, хоч і дещо снолуватих, ніж звичайне взуття, цілком нормально можна ходити, відпустивши трохи шнурівку. У гірськолижних же черевиках, виконаних з пластика, ходити – це окреме задоволення.

І, незважаючи на те, що більшість аматорських гірськолижних черевиків оснащуються перемикачами «Ski / Tour», проте, ходити в важких жорстких черевиках, де не гнеться підошва – це мука.

Також в зібраному стані сноубордичне обладнання займає набагато менше місця і на порядок легше, ніж лижі, черевики та палиці.

А що на рахунок безпеки?

Як то кажуть: з дуру можна і ... досягти надзвичайних результатів. Але все ж, як не крути, на сноубордах падають набагато більше. Тому і травми на бордах трапляються частіше. При цьому, варто враховувати, що катання на лижах, як правило, пов'язане з більшими швидкостями, ніж на сноуборді, тому і ризик отримати серйозну травму набагато вище. Для сноубордистів важливо захистити спину, куприк, коліна, лікті, п’ястя, потилицю.

Лижникам потрібен шолом і, в кращому випадку, наколінники. Часто буває так, що лижники з кількарічним стажем катання свої падіння можуть порахувати на пальцях однієї руки. А сноубордист не заморочується рахунком, бо часу на покататися не залишиться))))

Ціна на гірські лижі і сноуборди

Принципової різниці у вартості обладнання немає. Зараз бренди гірських лиж і сноубордів пропонують варіанти на будь-який гаманець. Єдиною лазівкою, де можуть заощадити сноубордисти: це обходитися без скіпаса, якщо схил невеликий. Однак подібна економія виправдана лише для новачків, в іншому випадку находитеся більше, ніж покатаєтеся. А на схил їдуть зазвичай за останнім)))

Висновок

Отже, підіб'ємо підсумок: якщо любите швидкості і купуєте обладнання, щоб кататися в горах, то ваш вибір – лижі. Якщо хочете кататися скрізь, починаючи від гір, закінчуючи місцевими пагорбами, не подобаються носити на собі 20 кілограмів вантажу і хочете бути готові до будь-яких примх природи, то сноуборд вам більше підійде.

Коментарі до статті «Що краще гірські лижі чи сноуборд?»

Ваш коментар буде першим!
Ваше фото
044 232 88 27
057 761 32 72
Пн-Пт 9-19:00 СБ-НД 10-15:00